Zavrieť

Porady

účtovanie

prosím vás poradí mi niekto? je to takto dobre zaúčtované?mám záväzné prehlásenie na základ. ktorého spoločníci sa vzdávajú čiastky 8mil v prospech firmy. a teraz to tak potrebujem zaúčtovať.

325/479 8326mil
479/429 5337mil /uhradila sa tou sumou neuhradená strata z min. rokov/
479/474 2989mil /zvyšná časť sa preúčtovala na účet 474/neviem či je to správne
325/479 2989mil. /zas sa to preúčtovalo/
479/325 2989mil

neviem či je to dobré niečo tam asi chýba, ide o to aby sa v súvahe tá suma neobjavovala na účte 479 ostatné dlhodobé záväzky.

a prečo, ak si dám vytlačiť súvahu za jednotlivé mesiace stále mi to zobrazuje tu sumu,
ale ak si dám vytlačiť súvahu od začitku do konca septembra tak to tam nemám§čo to ovplyvňuje?

je to zaúčtované s dátumom 04.01.2008 tak neviem prečo mi to zobrazuje v jednotlivých mesiacoch?

nestretol sa niekto s takýmto prípadom? ak viete prosím poradte!!dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    timejka200 Pozri príspevok
    prosím vás poradí mi niekto? je to takto dobre zaúčtované?mám záväzné prehlásenie na základ. ktorého spoločníci sa vzdávajú čiastky 8mil v prospech firmy. a teraz to tak potrebujem zaúčtovať.

    325/479 8326mil
    479/429 5337mil /uhradila sa tou sumou neuhradená strata z min. rokov/
    479/474 2989mil /zvyšná časť sa preúčtovala na účet 474/neviem či je to správne
    325/479 2989mil. /zas sa to preúčtovalo/
    479/325 2989mil

    neviem či je to dobré niečo tam asi chýba, ide o to aby sa v súvahe tá suma neobjavovala na účte 479 ostatné dlhodobé záväzky.

    a prečo, ak si dám vytlačiť súvahu za jednotlivé mesiace stále mi to zobrazuje tu sumu,
    ale ak si dám vytlačiť súvahu od začitku do konca septembra tak to tam nemám§čo to ovplyvňuje?

    je to zaúčtované s dátumom 04.01.2008 tak neviem prečo mi to zobrazuje v jednotlivých mesiacoch?

    nestretol sa niekto s takýmto prípadom? ak viete prosím poradte!!dakujem
    Záväzky voči spoločníkom sa nikdy neúčtovali na 479, ale na 365. Ak sa zrieknu vráteniu, tka treba použiť účet 413.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    timejka200 Pozri príspevok
    nikto sa s takýmto prípadom nestretol?
    Myslíš s takým chaosom ?
    Ako vznikol záväzok voči spoločníkom ? Pôžička dlhodobá alebo krátkodobá ? 479 - asi dlohodobá, 325 je úplne od veci, 365 - krátkodobá pôžička, splatnosť do 1 roka.

    Pozri § 59 Postupov účtovanie PÚ
    (6) Na účte 413 – Ostatné kapitálové fondy sa účtujú ostatné peňažné kapitálové vklady aj nepeňažné kapitálové vklady, ktoré pri ich vytvorení nezvyšujú základné imanie účtovnej jednotky a nie je pre ne v predchádzajúcich účtoch tejto účtovej skupiny samostatný syntetický účet. V prospech účtu sa účtuje najmä bezodplatne prijatý majetok od spoločníkov, členské podiely v družstvách na družstevnú bytovú výstavbu.

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    pôžička dlhodobá,325 to bolo v začiatočných stavoch ktoré robila iná účtovníčka aj mne sa to zdalo čudné....no ale ona to evidovala na tom účte...

    ja som to tiež chcela účtovať ako na 413 lenže tuto nejaký expert si zmyslel takéto účtovanie ako vidíte...je to od veci..ako to teda správne zaúčtujem

    tou sumou ktorej sa vzdali sa uhradí strata z minulých rokov to je a ten zvyšok sa naúčtuje na 479 ako to mám urobiť? dakujem pekne

    dahada je offline (nepripojený) dahada

    dahada
    Podľa mňa treba účtovať:
    354/429 - pohľadávka voči spoločníkom s. s r.o. pri úhrade straty z min.rokov, ak sa na tom spoločníci dohodli
    431/364 - záväzky voči spoloč.-podiel na zisku

    364/354 - vysporiadanie pohľad. z úhr.straty so záväzkom z rozdel.zisku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.