Zavrieť

Porady

Rebríkový radiátor-aký druh vybrať

Ahojte poraďáci! Po prestavbe bytového jadra potrebujem vybrať do kúpeľne rebríkový radiátor, ktorý bude fungovať len na elektrinu. V jednej predajni odporúčajú kúpiť radiátor, k tomu el. špirálu, naplniť vodou resp. destilovanou vodou a malo by to fungovať. Inde tvrdia, že len na elektrické vykurovanie musí byť radiátor naplnený špeciálnou tekutinou nie vodou a ponúkajú už zmontovaný takýto radiátor aj so špirálou a náplňou /výrobca fi. ISAN/. Je však o dosť drahší. Rada by som sa dozvedela vaše skúsenosti, nechcem kúpiť niečo, čo nebude správne fungovať.
Ďakujem, prajem všetkým pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ja som tiez riesila kurenie v panelakovej kupelni a rozhodla som sa pre toto:



    http://www.tisandt.com/3in1-fdp705b.html

    kedze je to mala kupelna v panelaku, nepotrebujem permanentne vyhrievanie ... ma to samostatne vypinace na odsavanie, svetlo a infralampy - tie zapinam len ked vyjdem z vane a mavam ich zapnute max. 5 minut. teplo ide priamo na mna a nevykurujem celu kupelnu. samozrejme vyzadovalo si to znizit strop asi o 20 cm

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Ahoj, v Brne sme rebríky od Ravaku montovali v piatich kúpelniach pre jedného majiteľa asi pred šiestimi rokmi. Vodu sme tam ak si dobre pamätám dávali hadicou z vodovodu a prísadu sme kupovali v predajni farieb. občas tam zájdem, priestory sa priebežne prenajímajú, takže nepravidelná prevádzka ale fungujú dobre. Treba dostatočne výkonnú špirálu s termostatom.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    nie som v radiatoroch odbornik ale predpokladam ze ten drahsi je drahsi preto ze je skutocne elektricky takze by som kupil ten.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    evina7 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci! Po prestavbe bytového jadra potrebujem vybrať do kúpeľne rebríkový radiátor, ktorý bude fungovať len na elektrinu. V jednej predajni odporúčajú kúpiť radiátor, k tomu el. špirálu, naplniť vodou resp. destilovanou vodou a malo by to fungovať. Inde tvrdia, že len na elektrické vykurovanie musí byť radiátor naplnený špeciálnou tekutinou nie vodou a ponúkajú už zmontovaný takýto radiátor aj so špirálou a náplňou /výrobca fi. ISAN/. Je však o dosť drahší. Rada by som sa dozvedela vaše skúsenosti, nechcem kúpiť niečo, čo nebude správne fungovať.
    Ďakujem, prajem všetkým pekný deň.
    Ak tam dáš špirálu, tak ako náplň sa nedáva voda, ale špeciálna teplovodná kvapalina:_

    http://www.ravak.sk/?page=pkr5

    A aj RAVAK ponúka elektrický radiátor aj špirály samostatne:

    http://www.ravak.sk/?page=pkr4

    A sami si to nemontujte, pokiaľ to nekúpiš v celku!!!

    evina7 je offline (nepripojený) evina7

    evina7
    No veď nakoniec som volala do ISANu, na naplnenie radiátora špeciálnou kvapalinou je treba určitý technologický postup, takže práca pre servisáka. Práve preto ma zaujímalo, či niekto používa aj ten s vodou a funguje. Ďakujem za radu.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Ja mám rebríkový radiátor s el.špirálou a naplnený je prevarenou vodou. Funguje bez problémov.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    wagner Pozri príspevok
    Ja mám rebríkový radiátor s el.špirálou a naplnený je prevarenou vodou. Funguje bez problémov.
    Však počkaj, až ti zvnútra prehrdzavie....

    Aj v obyčajných radiátoroch je do vody pridávaná antioxidačná prísada (taká olejová gebuzina, aby nehrdzaveli).
    možno sú najlepšie nerezové, tie nehrdzavejú...
    sú aj také, ktorés a dajú kúpiť za rozumné peniaze a vyzerajú úplne inak ako klasické rebríky.

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    Mám katalóg radiatorov od Firmy Korado. Na priložených obrázkoch je radiator, ktorý môže byť pripojený aj na elektrinu. Je to z roku 2004, tak teraz majú možno novšie a modernejšie. Treba pozrieť net. Vyrábali sa v 17 odtieňoch plus chróm.
    Linear-E.jpg  
    Koralux Linear.jpg  
    1/1

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ako pokročil čas a výber v rebríkových radiátoroch?
    Dnes mi ponúkli rebríkový radiátor so špirálou na vodu - nemala by tam byť nejaká prísada ako sa píše v tejto téme? plus termostat na reguláciu teploty.
    Dá to dohromady a namontuje vodár-kúrenár, nebudem si to robiť sama samozrejme.
    predbežne veľkosť radiátora 70*150, prípadne až 70*180cm
    Kúpeľňa je 3m*2,70m veľkosti, so sprchovým kútom. Okrem radiátora je ešte devi v podlahe, ale len na zem pred umývadlo, t.j. cca 1 m2, to kupeľnu nevykúri, má len funkciu tepelnej pohody od nôh na kachličkách.
    Radiátor má byť napojený len na elektrinu.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    posúvam................
    KEJKA Pozri príspevok
    ako pokročil čas a výber v rebríkových radiátoroch?
    Dnes mi ponúkli rebríkový radiátor so špirálou na vodu - nemala by tam byť nejaká prísada ako sa píše v tejto téme? plus termostat na reguláciu teploty.
    Dá to dohromady a namontuje vodár-kúrenár, nebudem si to robiť sama samozrejme.
    predbežne veľkosť radiátora 70*150, prípadne až 70*180cm
    Kúpeľňa je 3m*2,70m veľkosti, so sprchovým kútom. Okrem radiátora je ešte devi v podlahe, ale len na zem pred umývadlo, t.j. cca 1 m2, to kupeľnu nevykúri, má len funkciu tepelnej pohody od nôh na kachličkách.
    Radiátor má byť napojený len na elektrinu.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Dobrý deň,
    aký výkon špirály je potrebný do kúpeľne rozmerov 2,7m * 2,3m? t.j. cca 6,5m2?
    ako to treba počítať?
    našla som na webe elektrický radiátor rozmerov š. 75 cm a výška 129 cm.
    Chcem ho dať na obkladačky, ale mám problém - dilemu kvôli zásuvke:
    aký je dôvod pre nutné zapojenie do elektriny - citujem zo stránky RAVAKu

    .........................................Elektrick é vykurovacie teleso musí byť inštalované vždy vo vertikálnej polohe s prívodom elektrickej energie dole..................................

    vertikálnu polohu chápem, ale zásuvku mám vo výške cca 100 cm, takže bude v hornej tretine buduceho radiatora. Čo to môže spôsobiť?

    Samozrejme, montáž zverím odborníkovi - kúrenárovi, ale riešim túto otázku v predstihu.
    Ďakujem,

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    konkrétne mám na mysli tento, ale s elektrickou špirálou, naplnený vodou:
    http://www.atria.sk/rebrik-oblukovy-obly-750-x-1290/
    a inštalacia ide vodorovne vo výške 110 cm
    Naposledy upravil KEJKA : 12.11.11 at 09:06

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Čo sa týka výkonu špirály doporučujem maximálny aký k danému rozmeru rebríka dáva výrobca, termostat bol niekedy na špirále, no kvôli servisu už dávajú digitálny, ktorý zapneš do zásuvky a do neho flex šnúru z rebríka. Zásuvku je vhodné umiestniť pod rebrík alebo vedľa v dolnej tretine výšky tak aby flexšnúra bola v termostate v prirodzenom oblúku.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    1Dara Pozri príspevok
    ja som tiez riesila kurenie v panelakovej kupelni a rozhodla som sa pre toto:



    http://www.tisandt.com/3in1-fdp705b.html

    kedze je to mala kupelna v panelaku, nepotrebujem permanentne vyhrievanie ... ma to samostatne vypinace na odsavanie, svetlo a infralampy - tie zapinam len ked vyjdem z vane a mavam ich zapnute max. 5 minut. teplo ide priamo na mna a nevykurujem celu kupelnu. samozrejme vyzadovalo si to znizit strop asi o 20 cm
    ako nápad nie zlé, chce to ešte nejaké referencie a trochu diskutabilná je 3. zóna v malej kúpelni, to znamená, že to teplo určite nebude ani nad vaňou ani blízko vane.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    lapejko Pozri príspevok
    ako nápad nie zlé, chce to ešte nejaké referencie a trochu diskutabilná je 3. zóna v malej kúpelni, to znamená, že to teplo určite nebude ani nad vaňou ani blízko vane.
    mam to viac pri dverach a zapinam to az ked vyjdem z vane, pretoze teplo okamzite sala na plecia ... nie je to v strede kupelne
    ono ani to svetlo nepouzivam casto ... lebo moja kupelna je tak mala, ze mi staci svetlo po bokoch zrkadla

    este by mohol byt problem - neviem ako by sa chovali zapnute infra lampy pri detoch, ked prskaju vodu vo vani - tam by som zvazila ci to namontovat
    Naposledy upravil avalik : 15.11.11 at 20:21

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    OK uznávam ak sa to osvedčilo, my sme tiež občas montovali infražiariče nad dvere namiesto starých ohrievačov, teraz uprednostňujeme podlahovku a rebrík na osušky s dobrým držiakom napr. od Ravak-u.

    janjanov je offline (nepripojený) janjanov

    janjanov
    Na presušenie uterákov je ozaj dobrý v paneláku elektrický rebríkový radiátor a super výber z týchto elektrických radiátorov je na tomto linku http://www.kupelnesk.sk/sk/33912/e-s...tory/index.htm ale, elektrický radiátor sa dá vyskladať aj z bežného radiátora s použitím vykurovacej tyče najlepšie s termostatom, ale musí byť bezpodmienečne naplnený špeciálnou tekutinou! - pričom uvedenie do prevádzky spočíva iba v dodržaní určitých nutných odborných postupov....ja som tento postup získal na už spomínanom linku od predajcu a oproti originál elektrickému radiátoru do kúpeľne som ušetril viac ako tretinu ceny použitím obyčajného rebríkového radiátora s tyčou termostatom a tekutiny - tak doporučujem...

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Oplatí sa pozrieť aj tu, najlepšie naživo. AQUATERM
    Dnes som tam bola síce za iným účelom, ale mám menší šok z toho množstva výrobkov. To som sa len začudovala, čo za červené čudo visí na stene.
    Veď len tie kúpeľňové radiátory majú od siedmich výrobcov.
    Naposledy upravil kukučka : 12.12.12 at 22:13

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.