Zavrieť

Porady

Dovoz ojazdeného auta

Firma - slovenský platiteľ DPH zakúpil od českej firmy - platiteľa DPH v ČR, ojazdený osobný automobil. Prosím o radu - mám nákup ojazdeného auta samozdaniť s tým že nemám nárok na odpočet DPH na vstupe a teda sa zvýši obstarávacia cena auta, alebo mám nákup jazdeného auta zaúčtovať bez samozdanenie keďže sa jedná o osobný ojazdený automobil a v tom prípade by to nešlo ani do daňového priznania?
Vopred vďaka za radu.
Naposledy upravil aninka : 24.05.05 at 15:57
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa bodov

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
aninka
Firma - slovenský platiteľ DPH zakúpil od českej firmy - platiteľa DPH v ČR, ojazdený osobný automobil. Prosím o radu - mám nákup ojazdeného auta samozdaniť s tým že nemám nárok na odpočet DPH na vstupe a teda sa zvýši obstarávacia cena auta, alebo mám nákup jazdeného auta zaúčtovať bez samozdanenie keďže sa jedná o osobný ojazdený automobil a v tom prípade by to nešlo ani do daňového priznania?
Vopred vďaka za radu.
Keby si postupovala podľa pravidiel Porady, najskôr si si mala dať - hľadať - nákup ojazdeného- tam by si našla viac odpovedí k tejto otázke!
Z akého dôvodu to nechceš dať do DP DPH? Veď ty si povinná tú DPH samozdaniť, nárok na odpočet nemáš-osobné MV.

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor Jana Acsová
Pardon, že sa pripájam k nesprávne zaradenému príspevku, ale DPH z ojazdeného motorového vozidla "osobného" je podľa mňa už vysporiadaná v ČR a mali by fakturovať bez DPH. Postup pri predaji auta by mal byť totožný z postupom uvádzaným v slovenskom zákone o DPH. Alebo sa mýlim? Hovoríme o OJAZDENOM OSOBNOM AUTE.

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
AVO
Pardon, že sa pripájam k nesprávne zaradenému príspevku, ale DPH z ojazdeného motorového vozidla "osobného" je podľa mňa už vysporiadaná v ČR a mali by fakturovať bez DPH. Postup pri predaji auta by mal byť totožný z postupom uvádzaným v slovenskom zákone o DPH. Alebo sa mýlim? Hovoríme o OJAZDENOM OSOBNOM AUTE.
Lenža zadávateľka otázky nenapísala, ako bolo ojazd.MV fakturované, či je na fa uvedené, že je bez DPH (z dôvodu, že tam nebol nárok na odpočet) ak MV bolo ako tovar zakúpené - od firmy, ktorá predáva ojazdené MV, tak v tom prípade si musí samozdaniť! - ja to beriem, že to kúpila ako tovar!- nie že je to osobné MV!
Musí sa pozrieť na faktúru!

aninka je offline (nepripojený) aninka

aninka
Ďakujem za upozornenie že najprv treba hľadať, ale riešenie tohto problému som nenašla.

Nákup ojazdeného auta je od českej firmy, ktorá ho mala zaradený vo svojom majetku a využívala ho na podnikanie bez nároku na odpočet DPH. Faktúra pre slovenskú firmu je vystavená od českej firmy bez DPH. Nejedná sa o predajcu ojazdených automobilov ani na jednej strane. Tak som na pochybách či ho mám dodaniť na Slovensku.
Naposledy upravil aninka : 25.05.05 at 08:02

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Hanka
Pri citani prispevkov som nasla aj tento. Tak by ma zaujimalo,aninka, ako si to poriesila?

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor Jana Acsová
aninka
Ďakujem za upozornenie že najprv treba hľadať, ale riešenie tohto problému som nenašla.

Nákup ojazdeného auta je od českej firmy, ktorá ho mala zaradený vo svojom majetku a využívala ho na podnikanie bez nároku na odpočet DPH. Faktúra pre slovenskú firmu je vystavená od českej firmy bez DPH. Nejedná sa o predajcu ojazdených automobilov ani na jednej strane. Tak som na pochybách či ho mám dodaniť na Slovensku.
Nie .

Pozor v téme na dátumy. Jedná sa o staršiu tému:

Aktuálna situácia:
1. dodávateľ z ČR, odberateľ zo SR ... osobný automobil kategórie M1 v oboch firmách zaradené do obchodného majedku - do používania, odpisované, evidované ŠPZ na firmu. Český dodávateľ uplatní oslobodenie od dane, obdoba nášho § 42. Predmetná dodávka sa v tuzemsku nedodaňuje podľa § 44.

Na postupy predajcu sa prosím v tejto téme neupriamujte. Je riešený v iných témach.

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor Jana Acsová
Téma sa uzatvára, je obsiahnutá aj v téme: Obstaranie auta vo vzťahu k DPH.

Dovoz ojazdeného auta

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.