Zavrieť

Porady

cesťáky

Prosím o radu. Zamestnanec je na prac.ceste 14 hod., má poskytnutý obed.Je to v poriadku, keď mu stiahnem za obed 75,-Sk /40% zo 188/ a vyplatím mu stravné 122-75, čiže 47,- Sk??? Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Kysel
    Prosím o radu. Zamestnanec je na prac.ceste 14 hod., má poskytnutý obed.Je to v poriadku, keď mu stiahnem za obed 75,-Sk /40% zo 188/ a vyplatím mu stravné 122-75, čiže 47,- Sk??? Vopred ďakujem.
    Podľa mňa je to v poriadku . Nárok na celé stravné by mal jedine vtedy , keby si šéf siahol do vačku a obed by zaplatil ako všimné .

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Pockaj, zase také jednoznacné to nie je. Ten obed musí byt poskytnutý preukázatelne. Cize ak ho pozve obchodný partner na obed a na cestáku zamestnanec uvedie, ze nemal zabezpecenú stravu, tak mu stravné patrí. Ale to asi ten prípad nebude.

    Ak ide na skolenie, kde v pozvánke je uvedené, ze v skolnom je zahrnutý aj obed, tak sa mu stravné kráti. Kráti sa mu to aj v prípade, ze ho tne obch. partner pozval a on si uvedie na cestáku, ze mal zabezpecené ciastocné stravné.

    Dôkazné bremeno je na zamestnávatelovi, ze zabezpecil zamestnancovi stravu.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Kysel
    Prosím o radu. Zamestnanec je na prac.ceste 14 hod., má poskytnutý obed.Je to v poriadku, keď mu stiahnem za obed 75,-Sk /40% zo 188/ a vyplatím mu stravné 122-75, čiže 47,- Sk??? Vopred ďakujem.
    ak mal tvoj zamestnanec poskytnuté "preukázane bezplatné stravovanie" čiastočne (v tvojom prípade obed), tak mu krátiš stravné vo výške 40% zo 188, t.j. 75,20 zaokrúhlene 76,- Sk. Čiže stravné mu vyplatíš vo výške 122-76 = 46,- Sk. Bližšie pozri zákon o cestovných náhradách, § 5 ods. 6 posledná veta: miera krátenia stravného vyjadrenáv menovitej hodnote sa zaokrúhli na celé koruny nahor".
    Naposledy upravil vladan : 25.05.05 at 06:42

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    čaute a čo ak boli dvaja zamestnanci (z toho jeden riaditeľ) na služobke v ČR a večer si sadli do reštiky, najedli sa, popili... a riaditeľ na druhý deň priniesol blok s "občerstvením" vo vysokej čiastke. Môžem im krátiť nárok na stravné v zahraničí ak viem že tam jedli z fir. peňazí?????

    Kysel je offline (nepripojený) Kysel

    Kysel
    Vladan, ďakujem za upozornenie ohľadom zaokrúhľovania, ale ako čítam v múdrej knižke je napísané : novelou sa spresnil aj spôsob zaokrúhľovania stravného, a to na celé koruny. /nie na desiatky halierov nahor, ako tomu bolo do 31.3.2005./ Ani zmienky či nahor, či nadol. Nuž neviem, koruna hore - dole, ale pre daňovníkov určite nie. Ale nechám si od Teba poradiť, snáď si vo veci znalejšia ako ja. Dík.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Kysel: ked sa uvádza zaokrúhlovanie na celé koruny, nemusí sa uvest, ci hore alebo dole. Jo podla matamatických metód - do 50 hal dole, od 50 hla vrátane hore.

    Katty: áno, ked vies preukázat, ze firma z firmených penazí zabezpecila stravu (veceru). Preco by im to mala firma platit 2x?

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Kysel
    Vladan, ďakujem za upozornenie ohľadom zaokrúhľovania, ale ako čítam v múdrej knižke je napísané : novelou sa spresnil aj spôsob zaokrúhľovania stravného, a to na celé koruny. /nie na desiatky halierov nahor, ako tomu bolo do 31.3.2005./ Ani zmienky či nahor, či nadol. Nuž neviem, koruna hore - dole, ale pre daňovníkov určite nie. Ale nechám si od Teba poradiť, snáď si vo veci znalejšia ako ja. Dík.
    Kyseľ, pozri:
    - §5, ods. 6 posledná veta- miera krátenia stravného vyjadrená v menovitej hodnote sa zaokrúhli na celé koruny nahor.
    - §8, odst. 2 Sumy stravného sa zaokrúhľujú ma celé koruny nahor!

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja by som blok za "obcerstvenie" uctovala na 513 a vyplatila by som cele diety - nekratene. Ak si riaditel praje z firmy preplatit "obcerstvenie" pri pracovnom rokovani, tak by som sa nebranila. Ved je to z nedanovych nakladov.
    Katty
    čaute a čo ak boli dvaja zamestnanci (z toho jeden riaditeľ) na služobke v ČR a večer si sadli do reštiky, najedli sa, popili... a riaditeľ na druhý deň priniesol blok s "občerstvením" vo vysokej čiastke. Môžem im krátiť nárok na stravné v zahraničí ak viem že tam jedli z fir. peňazí?????

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    prosim o radu o dietach,
    ked su konatelia na obchodnom stretnuti mimo sidla firmy stvrtok-nedela,cize 2 nepracovne dni, mozem im vyplatit diety na vsetky 4 dni? maju vobec narodk na diety? v zakone sa neviem vyhrabat.
    dakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.