Zavrieť

Porady

vyhlasenie na uplatnenie nezdanitelnej casti zakladu dane

Dobry den,

kedze mam problem a uz neviem na koho by som sa obratila, tak by som Vas chcela poprosit o radu.
Ide o to, ze v mesiaci oktober som koncila u jedneho zamestnavatela a robila som ale jeden den aj u druheho zamestnavatela a u oboch som mala nedopatrenim podpisane vyhlasenie na uplatnenie nezdanitelnej casti a teraz neviem ako to doriesit a napravit.
Dakujem
Som studentkou VS
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    sibaka Pozri príspevok
    Prosím, kde najdem formulár - vyhlasenie na uplatnenie nezdanitelnej casti zakladu dane. Ďakujem
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...asenie2011.rtf

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    hermionia Pozri príspevok
    Dobry den,

    kedze mam problem a uz neviem na koho by som sa obratila, tak by som Vas chcela poprosit o radu.
    Ide o to, ze v mesiaci oktober som koncila u jedneho zamestnavatela a robila som ale jeden den aj u druheho zamestnavatela a u oboch som mala nedopatrenim podpisane vyhlasenie na uplatnenie nezdanitelnej casti a teraz neviem ako to doriesit a napravit.
    Dakujem
    Som studentkou VS
    Podáš si sama daňové priznanie k dani z príjmu za r.2008 a daň doplatíš.
    Iné ma nenapadá.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Nemusí podať daňové priznanie, posledného zamestnávateľa požiada o ročné zúčtovanie príjmov a daň sa doplatí.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Andyke Pozri príspevok
    Nemusí podať daňové priznanie, posledného zamestnávateľa požiada o ročné zúčtovanie príjmov a daň sa doplatí.
    ... akebo takto sa to dá tiež.
    len pre moje spravne pochopenie Vasich rad, rocne zuctovanie si vyziadam az v roku 2009, ze?... a potom, ked tu dan zaplatim a moj prijem nepresiahne istu hranicu, aj tak mi tu dan nakoniec vratia?.. ci zle som to pochopila?..

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    hermionia Pozri príspevok
    len pre moje spravne pochopenie Vasich rad, rocne zuctovanie si vyziadam az v roku 2009, ze?... a potom, ked tu dan zaplatim a moj prijem nepresiahne istu hranicu, aj tak mi tu dan nakoniec vratia?.. ci zle som to pochopila?..
    Do 15.2.2009 požiadaš posledného zamestnávateľa o vykonanie roč.zúčtovania dane /je na to tlačivo/.
    K nemu priložíš všetky potvrdenia o príjmoch od ostatných zamestnávateľov.
    Záleží od výšky Tvojich príjmov. Ak sú nízke, tak možno Ti vrátia aj ostatnú zaplatenú daň, ak sú vyššie, možno budeš musieť doplatiť.

    sibaka je offline (nepripojený) sibaka

    sibaka
    Prosím, kde najdem formulár - vyhlasenie na uplatnenie nezdanitelnej casti zakladu dane. Ďakujem

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    kn-alka Pozri príspevok
    nie, toto je predpísané vyhlásenie
    Vyhlásenie nie je predpísané, len odporúčané. Viď príloha zo stránky Daňového úradu.

    Jokolka je offline (nepripojený) Jokolka

    Jokolka
    dobry den,

    ....klientka je SZCO a zaroven aj zamestnancom. Mzdova uctovnicka vo firme jej neuplatnila NCZD, predpokladam preto lebo nemala podpisane vyhlasenie.
    OTAZKA .....moze toto vyhlasenie podpisat zamestnanec aj ked je sucastne SZCO?

    dakujem za odpoved

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jokolka Pozri príspevok
    dobry den,

    ....klientka je SZCO a zaroven aj zamestnancom. Mzdova uctovnicka vo firme jej neuplatnila NCZD, predpokladam preto lebo nemala podpisane vyhlasenie.
    OTAZKA .....moze toto vyhlasenie podpisat zamestnanec aj ked je sucastne SZCO?

    dakujem za odpoved
    Môže.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.