Zavrieť

Porady

dym z krbových kachlí

jkmk jkmk

jkmk je offline (nepripojený) jkmk

pri prikladaní do krbových kachlí vychádza stále určité množstvo dymu do miestnosti. mám dostatočný ťah komína a otvaram dvierka postupne ,ale stále je viac menej veľký únik dymu. ako to úplne odstrániť prípadne ako odstrániť následný zápach z dymu.
ďakujem za radu Jozef.
Usporiadat
carpinus carpinus

carpinus je offline (nepripojený) carpinus

Dobry den,
mame podobny problem s krbovymi kachlami (Marina L), ani nie vsak az tak so zadymovanim miestnosti, ako so zadymovanim skla.Sklo sa zacierni postupne,asi po 4-5 hodinach horenia, takze ohen takmer nie je vidno. Vedel by nam niekto poradit co s tym?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

carpinus Pozri príspevok
Dobry den,
mame podobny problem s krbovymi kachlami (Marina L), ani nie vsak az tak so zadymovanim miestnosti, ako so zadymovanim skla.Sklo sa zacierni postupne,asi po 4-5 hodinach horenia, takze ohen takmer nie je vidno. Vedel by nam niekto poradit co s tym?
Ak máte v poriadku komín, tak najviac začierňuje sklo kúrenie nepresušeným a mäkkým drevom.
0 0
jopal jopal

jopal je offline (nepripojený) jopal

Hmm, "Mladi v prdeli a do dochodku daleko"... ...viac
carpinus Pozri príspevok
...Sklo sa zacierni postupne,asi po 4-5 hodinach horenia, takze ohen takmer nie je vidno.
Toto robi aj ked sa ohen dusi (krb ide na maly vykon), napr. ked je vonku teplo, ale kurit sa este musi...
Ja som precital vsetky temy aj rady, aj som otvaral okno, aj dvere aj cakal pred prilozenim, ale dym stale nejaky vojde do miestosti... Komin je vysoky cca 5 m (15*20) a dva roky dozadu som este prirobil azbestvu rulu vysoku cez 3m, ktoru som neskor dobre zaizoloval proti vlhkosti, nakolko mi kondenzovala voda pri vysokych mrazoch az do izby. Aj som kupil ine krbove kachle (vykonnejsie, ale dymili aj tie mensie). Kominar povedal, ze tah je dobry, problem moze byt aj s umiestnenim domu (90% casu mi ide od suseda dym na dvor) a poradil kupit rotacnu ruzicu. Lenze vobec to nie je lacna vec a inde som cital, ze to je blbost. Mne sa pozdava este ten ventilator do komina, ktory by som zapinal pred prilozenim. Ma to niekto? Ci este ine rady, ktore by mohli pomoct?
(V ceste od kachile do komina mam este jeden spomalovac priamo v komine-dymilo aj ked tam nebol-, ale je dostatocne dimenzovany, takze v tom by problem nemal byt.)
0 0
dracul dracul

dracul je offline (nepripojený) dracul

ja mam tiez 200 komin a 15kW krb a robilo mi to iste az kym som nezacal prikladat s otvorenou vetrackou a problem s dymenim sa vyriesil. este pre istotu dam na ukoncenei komina "kohuta", podporuje tah komina a zabranuje spatnemu prudeniu vdzuchu pri silnych vetroch. najhorsie je ze ho nemozem zohnat na komin schiedel, lebo ma vnutorny priemer 19,5cm a vsetky co som nasiel mali 20cm. vie niekto poradit
0 0
profitechnik1 profitechnik1

profitechnik1 je offline (nepripojený) profitechnik1

Jednoznačne odborné rady o komíne a pod. áno, ale hlavne aby sa nedymilo počas prikladania, je v momente pootvorenia dvierok, aby bola otvorená v komíne klapka a spodný ťah, čím sa dosiahne najvätší ťah do komína a potom dvierka pomaly po kúsku otvárať.
1 0
jopal jopal

jopal je offline (nepripojený) jopal

Hmm, "Mladi v prdeli a do dochodku daleko"... ...viac
Vdaka za reakciu, ale nepomaha. Nema nikto skusenosti s tym ventilatorom, ci rotacnou hlavicou? Nadstavovat komin o dalsie 3m sa mi naozaj uz nechce..
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

ja len tak pre istotu sa spýtam, či máš vyčistenú rúru od kachlí a komín... lebo aj mne to robievalo, ale jediným dôvodom bolo toto... teraz čistím každý mesiac a v pohode... ešte aj surové drevo to robí...
0 0
jopal jopal

jopal je offline (nepripojený) jopal

Hmm, "Mladi v prdeli a do dochodku daleko"... ...viac
Komin mam vycisteny (cistim 1xrok, ale nebyva zaneseny) horsie je to s rurou, tu cistievam castejsie (ta sa dost vplyvom zleho tahu zanasa), teraz nie je "cerstvo" vycistena, ale robi to aj hned po vycisteni, takze to nebude hlavny problem a drevo pouzivam 3 a viacrocne, vysusene... Ja uz kurim takto hadam 15 rokov a som si isty, ze na vine je slaby tah komina, zrejme vplyvom zleho prudenia vzduch v priestore kde byvam... Vychadzam zo situacie, ze odvetram kachle, pomaly otvorim a akonahle prilozim (nehybem s dvierkami, su stale otvorene), okamzite zacne dymit aj do miestnosti (niekdy viac inokedy menej, podla pocasia, ci prudenia vzduchu)...
0 0
maros1515 maros1515

maros1515 je offline (nepripojený) maros1515

Dobry den, mam ten isty problem ked prikladam... vyvod z kachli (romotop zlin) mam 150mm a komin mam este stary stvorcovy 400x400. Poradi mi niekto?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
maros1515
Dobry den, mam ten isty problem ked prikladam... vyvod z kachli (romotop zlin) mam 150mm a komin mam este stary stvorcovy 400x400. Poradi mi niekto?

Návod dala
arizona
Veľká dymivosť pri dodržaní všetkých iných podmienok môže byť spôsobená nevysušeným ,alebo mäkkým drevom.
Skús pred otvorením na chvíľu otvoriť aj spodný šúflík,aby dym "vytiahlo"
Ak dodržíš, kachle nebudú dymiť....presnejšie povedané, nezabrániš nejakému malému množstvu dymu úniku do miestnosti, to sa veľmi nedá z rôznych okolností.
Ale určite to nebude dymová clona.

Správam sa podľa návodu (Spaľovací proces na strane 6-7) , žiaden veľký (dym) problém.
0 0
R_R R_R

R_R je offline (nepripojený) R_R

Riešenie je:
1.Odťahový ventilátor na komín napr. Systemair ZRS 170
2. Nový komín
3. Daj si tam peterky :-)
0 3
jopal jopal

jopal je offline (nepripojený) jopal

Hmm, "Mladi v prdeli a do dochodku daleko"... ...viac
R_R: Ta 2. nemusi pomoct, pretoze ja som daval novy, dokonca 4 m vysoko nad strechu a dymi. Zdovodnenie je, ze komin sa nachadza v mieste inverzie a jednoducho problem. Nedymi a dobre hori, len ked fuka vietor. Asi najlepsie riesenie je ten ventilator (mal som ho hned kupit miesto prestavby komina), len mne sa viacej pozdava:https://www.krby-srubka.sk/srubka/ht...a-200-d275-htm, (staci zapnut len podla potreby, len ta cena...
0 0
brodozz brodozz

brodozz je offline (nepripojený) brodozz

Pre všetkych čo maju problem zo zadymenim počas prikladania,prikladať len na žerave uhliky po dokladnom prehoreni všetkeho čoje v ohnisku,ovše pretpoklad je čisty dymovod.
1 0
jopal jopal

jopal je offline (nepripojený) jopal

Hmm, "Mladi v prdeli a do dochodku daleko"... ...viac
Ok a ked je toto vsetko dodrzane, komin je nadstaveny o 4 m vyssie ako povodny a dymi aj tak, co potom???
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jopal
Ok a ked je toto vsetko dodrzane, komin je nadstaveny o 4 m vyssie ako povodny a dymi aj tak, co potom???
kde sú umiestnené komínové dvierka?
0 0
jopal jopal

jopal je offline (nepripojený) jopal

Hmm, "Mladi v prdeli a do dochodku daleko"... ...viac
nemam dvierka, cistim cez zablendovanu prirubu na poschodi.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jopal
nemam dvierka, cistim cez zablendovanu prirubu na poschodi.
Hm...to ale veľa toho nevyčistíš.
Veď si uvedom, že kominár s tou kefou ide hore dole. Ten bordel ide len jedným smerom = dole.
Máš napojený kachľovec cez tie kolená, niečo spadne do kachlí, ale zvyšok ostane v spodnej časti komína. Samozrejme, že aj toto všetko ovplyvňuje spaľovací proces.

Ja Ti mám jedne dvierka v podkroví. Tie druhé sú dole, pod úrovňou spaľovacieho priestora.
Keď som kúpil chalupu, kachle síce kúrili, no po komplet vyčistení (solídne veľa tam toho bolo) teda fest zjavný rozdiel vo výkone a to pri menšej spotrebe dreva.
Naposledy upravil buchač : 06.01.18 at 18:50
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A tiež si myslím, že dvierka pod spaľovacím priestorom pomáhajú aj ťahu - vzniká prúdový efekt (dvierka na 100% nie sú vzduchotesné) - teplý vzduch ťahá studený od dvierok smerom hore, takže i tie sadze sa toľko neusadzujú na spodku - časť ich vynesie hore....
0 0
jopal jopal

jopal je offline (nepripojený) jopal

Hmm, "Mladi v prdeli a do dochodku daleko"... ...viac
"buchač" ja presne viem, ako kominar cisti. Cez ten otvor cistim najskor hore ku vrchu komina, je to nejake 4 m a potom cistim cez ten isty otvor smerom dole. Kde vidis problem? Do kachli mi nespadne nic, lebo pod napojenim na komin z krbu mam dole dalsi otvor, cez ktory vyberam sadze. Samozrejme cistim aj ruru z krbu (ta byva najzanesenejsia). Ale aby sme nepisali zbytocnosti, bol u mna aj kominar a nevedel mi povedat dovod mojho problemu (pozeral aj komin, - cisty(!). Jednoducho sme to uzavreli, ze sa musim nachadzat v nejakom bode, kde dochadza k inverzii... Npr. niekdy v lete mi ide z komina smrad z neho do bytu (smozrejme nekurim)... Naopak, ked vonku fuka silnejsi vietor, hori perfektne.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

jopal
"buchač" ja presne viem, ako kominar cisti. Cez ten otvor cistim najskor hore ku vrchu komina, je to nejake 4 m a potom cistim cez ten isty otvor smerom dole. Kde vidis problem? Do kachli mi nespadne nic, lebo pod napojenim na komin z krbu mam dole dalsi otvor, cez ktory vyberam sadze. Samozrejme cistim aj ruru z krbu (ta byva najzanesenejsia). Ale aby sme nepisali zbytocnosti, bol u mna aj kominar a nevedel mi povedat dovod mojho problemu (pozeral aj komin, - cisty(!). Jednoducho sme to uzavreli, ze sa musim nachadzat v nejakom bode, kde dochadza k inverzii... Npr. niekdy v lete mi ide z komina smrad z neho do bytu (smozrejme nekurim)... Naopak, ked vonku fuka silnejsi vietor, hori perfektne.
jopal, prihod sem link na tvoje kachle,kde su presnejsie popisane parametre
-skontroluj klapku /moze byt chyba v nastaveni klapky,alebo aj klapka moze byt vadna,aj to sa stava
-ako mas napojene kachle na komin? Napriamo, s jednym kolenom,alebo mas viac "zataciek"? Aj v tom byva casto problem.Cim viac zahybov,tym horsi tah
- namiesto kominara skus oslovit nejakeho sikovneho krbara http://www.cechkachliarov.sk/zoznam-kachliarov
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať