Zavrieť

Porady

problem so zvukom v notebooku

ahojte,
xcela by som poprosit ak su tu ludia co sa vyznaju v pocitacoch, ci by mi pomohli aspon ciastocne vyriesit moj problem.
mam problem so zvukom v notebooku. je to MSI notebook a kupila som ho pred pol rokom. nas IT -ckar mi ho nastavil, nainstaloval co mal a vsetk ofici okrem zvuku. mam tu najaky Realtek HD audio a je nainstalovany asi ale vobec mi nejde zvuk. ani ked si xcem nieco vypocut, nic. jediny zvuk ktory moj pocitac vydava je, ze ak v nejakom programe xcem skoncit a pyta sa ma ci xcem ulozit zmeny tak vtedy mi to okienko brutalne zapipa.. alebo ked mi vypise ze operacia nepovolena - proste tie male okienka upozornenia mi pipaju jak besne. ale inak, nic nijaky zvuk.
kedze IT technik je velmi zaneprazdneny, dal mi CD driver ktory bol k notebooku, a nasla som si tam kolonku REALTEK HD Audio installer, tak som to dala nainstalovat ale v polovici ma to stoplo, ze "operation failed".

nemam ani tucha co je s tym, a keby ste mi vedeli poradit aspon kde a ako si to mam zistit a opravit to, budem vdacna.


vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    jaja8008 Pozri príspevok
    ahojte,
    xcela by som poprosit ak su tu ludia co sa vyznaju v pocitacoch, ci by mi pomohli aspon ciastocne vyriesit moj problem.
    mam problem so zvukom v notebooku. je to MSI notebook a kupila som ho pred pol rokom. nas IT -ckar mi ho nastavil, nainstaloval co mal a vsetk ofici okrem zvuku. mam tu najaky Realtek HD audio a je nainstalovany asi ale vobec mi nejde zvuk. ani ked si xcem nieco vypocut, nic. jediny zvuk ktory moj pocitac vydava je, ze ak v nejakom programe xcem skoncit a pyta sa ma ci xcem ulozit zmeny tak vtedy mi to okienko brutalne zapipa.. alebo ked mi vypise ze operacia nepovolena - proste tie male okienka upozornenia mi pipaju jak besne. ale inak, nic nijaky zvuk.
    kedze IT technik je velmi zaneprazdneny, dal mi CD driver ktory bol k notebooku, a nasla som si tam kolonku REALTEK HD Audio installer, tak som to dala nainstalovat ale v polovici ma to stoplo, ze "operation failed".

    nemam ani tucha co je s tym, a keby ste mi vedeli poradit aspon kde a ako si to mam zistit a opravit to, budem vdacna.


    vdaka

    Je to firemný alebo súkromný NB? Ak je to firemný, máš administrátorské práva na tom NB? Ak nie, tak sama ovládače nenainštaluješ, potrebuješ k tomu administrátora.

    AK je to súkromný, tak by to malo ísť, ak kvôli niečomu neprebehla inštalácia, takto na diaľku, bez videnia monitora, ti asi neporadíme. Budeš musieť počkať, kým IT pracovník bude mať čas.

    jaja8008 je offline (nepripojený) jaja8008

    jaja8008
    je to firemny notebook. ale nepotrebujem asi administratora. tu mame iba jedneho IT technika ktory mi povedal ze nech skusim sama, ze to bude asi iba zle nainstalovana zvukova karta. lenze ako vravim, neslo to.
    neviem, kazdopadne, vdaka za snahu teda, idem skusit nieco poriesit inak.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    jaja8008 Pozri príspevok
    je to firemny notebook. ale nepotrebujem asi administratora. tu mame iba jedneho IT technika ktory mi povedal ze nech skusim sama, ze to bude asi iba zle nainstalovana zvukova karta. lenze ako vravim, neslo to.
    neviem, kazdopadne, vdaka za snahu teda, idem skusit nieco poriesit inak.
    Pozri si ešte tieto témy, možno v nich nájdeš pár rád, ktoré by ti mohli pomôcť:

    http://www.porada.sk/t90592-problem-so-zvukom.html

    http://www.porada.sk/t67388-zvuk-po-...lovani-xp.html

    jaja8008 je offline (nepripojený) jaja8008

    jaja8008
    dakujem. teraz som si pozerala aj ich oficialnu stranku MSI, tam som nasla svoj typ pocitaca a boli tam kolonky download, a nasla som aj tu realtek, tak som si to skusila stiahnut ale nestiahlo mi to. mam pocit ze nereaguje na to.
    idem pozriet tie odporucane linky. vdaka

    werc-a je offline (nepripojený) werc-a

    werc-a
    ahojte .. prosím vás poraďte mi ... dnes som nechtiac vymazala removed idt audio a removed softonic tolbar a teraz mi nejde vôbec zvuk na notebooku ... prosím poraďte čo s tým .. keď som dala obnovu nič mi neobnovilo .. och som z toho mimo

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    jaja8008:
    Pokiaľ si si "stiahla" z ich stránky tzv. inštalačku zvukovej karty pre svoj typ NB, uložilo sa ti to niekde na disku. Nájdi si to (často je to *.exe súbor), klikni a ono by malo začať inštalovať ovládače. Po reštarte by OS mal zistiť nové zariadenie (zvukovú kartu) a za a) buď rovno použije nainštalované ovládače, alebo za b) ťa požiada, aby si zadala cestu k ovládačom -preklikáš sa tam, kde sa ten *.exe súbor "rozbalil".
    Vo väčšine prípadov si ale počítač sám poradí s hľadaním (ak má čo hľadať - pretože potom používa informačné súbory *.inf)

    problem so zvukom v notebooku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.