Zavrieť

Porady

Nárok na dovolenku - skončenie PP

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadne ukončenia pracovného pomeru. Mám zamestnanca, učiteľa náboženstva, ktorý chce ukončiť pp k 31.08.2008, pretože ho prekladajú na inú farnosť. Problém je v tom, že keď mu vypočítam pomernú časť dovolenky k 31.08.2008 má nárok na 30 dní, ale čerpať by si mal za celé prázndniny t.j. júl aj august a to by potreboval 43 dní dovolenky. Prosím Vás ako by som mala postupovať? Nebolo by lepšie keby pp ukončil skôr, tak aby mu vyšla dovolenka akurat? Ja som mu navrhla ukončiť k 06.08.2008. Pomernú časť dovolenky by som mu rátala za 7 mesiacov a to by bolo 26 dní. Čiže by si čerpal 23 dní za júl a 3 dni za august.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    1gabika1 je offline (nepripojený) 1gabika1

    1gabika1
    prosím Vás mohol by mi niekto odobrit môj dotaz? mám mu dať neplatené voľno? alebo ako to potom riešiť, keď nebude súhlasiť s mojim riešením???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1gabika1 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadne ukončenia pracovného pomeru. Mám zamestnanca, učiteľa náboženstva, ktorý chce ukončiť pp k 31.08.2008, pretože ho prekladajú na inú farnosť. Problém je v tom, že keď mu vypočítam pomernú časť dovolenky k 31.08.2008 má nárok na 30 dní, ale čerpať by si mal za celé prázndniny t.j. júl aj august a to by potreboval 43 dní dovolenky. Prosím Vás ako by som mala postupovať? Nebolo by lepšie keby pp ukončil skôr, tak aby mu vyšla dovolenka akurat? Ja som mu navrhla ukončiť k 06.08.2008. Pomernú časť dovolenky by som mu rátala za 7 mesiacov a to by bolo 26 dní. Čiže by si čerpal 23 dní za júl a 3 dni za august.
    Zostatok nevyčerpanej dovolenky k 31.8.2008 , t.j. k dňu skončenia PP mu musíte ako zamestnávateľ preplatiť.

    1gabika1 je offline (nepripojený) 1gabika1

    1gabika1
    prepáčte, asi som zle formulovala dotaz..on nemá nevyčerpanú dovolenku, on má MÁLO dovolenky preto by som chcela aby ukončil pp skôr, pretože mu to pokryje iba jeden mesiac a 7 dní z druhého

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1gabika1 Pozri príspevok
    prepáčte, asi som zle formulovala dotaz..on nemá nevyčerpanú dovolenku, on má MÁLO dovolenky preto by som chcela aby ukončil pp skôr, pretože mu to pokryje iba jeden mesiac a 7 dní z druhého
    Samozrejme,že môže skončiť aj skôr, ak pôjde o skončenie PP dohodou, tam problém nie je. ALe nepíšeš nič, o aké skončenie ide.

    suzliky je offline (nepripojený) suzliky

    suzliky
    1gabika1 Pozri príspevok
    prepáčte, asi som zle formulovala dotaz..on nemá nevyčerpanú dovolenku, on má MÁLO dovolenky preto by som chcela aby ukončil pp skôr, pretože mu to pokryje iba jeden mesiac a 7 dní z druhého
    Nie som mzdárka, takže sa asi nebudem vyjadrovať presne. U nás to mzdárky robia tak, že ak niekto chce čerpať dovolenku, hlavne teraz v lete a nemá na ňu nárok, tak v prípade skončenia PP pred vznikom nároku na túto už vyčerpanú dovolenku mu to nejako strhnú, asi z platu...presne neviem, je to len taky navod, ktorym smerom sa uberať...

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ja myslím, že tu ide vlastne o pedagog. pracovníka, ktorý má vlastne júl a august nárok na dovolenku, nie o riadneho zamestnanca, takže tam sa to počíta nejako inak. Len neviem či to správne počítaš, ak mu berieš 7 mesiacov odpracovaných, pretože on chce ukončiť k 31.8. tak mu dovolenku máš počítať za 8 mesiacov, nie? Ale ja sa možno mýlim a poradí nejaká mzdárka čo robí školstvo...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    1gabika1 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadne ukončenia pracovného pomeru. Mám zamestnanca, učiteľa náboženstva, ktorý chce ukončiť pp k 31.08.2008, pretože ho prekladajú na inú farnosť. Problém je v tom, že keď mu vypočítam pomernú časť dovolenky k 31.08.2008 má nárok na 30 dní, ale čerpať by si mal za celé prázndniny t.j. júl aj august a to by potreboval 43 dní dovolenky. Prosím Vás ako by som mala postupovať? Nebolo by lepšie keby pp ukončil skôr, tak aby mu vyšla dovolenka akurat? Ja som mu navrhla ukončiť k 06.08.2008. Pomernú časť dovolenky by som mu rátala za 7 mesiacov a to by bolo 26 dní. Čiže by si čerpal 23 dní za júl a 3 dni za august.
    Áno, tak je to najlepšie, ukončiť dohodou k takému dátumu, kedy by si vyčerpal a neprečerpal nárok na dovolenku - t.j. k 6.8.2008. Inak by musel mať neplatené voľno do konca augusta.

    1gabika1 je offline (nepripojený) 1gabika1

    1gabika1
    aha..pp skončíme dohodou, ale kedže sú teraz prázdniny čerpá dovolenku - nepracuje, a tej dovolenky nemá dosť na dva mesiace, takže keď vyčerpa dovolenku a nebude chcieť ukončiť skôr pp, tak čo mu mám dať na zvyšok mesiaca???

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    1gabika1 Pozri príspevok
    pán chobot, ďakujem veľmi pekne..toto som potrebovala počuť :-)
    To oslovenie je milé.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    súhlasím s chobotom a teda aj s riešením Gabiky, akurát mi tých 26dní dovolenky vychádza do 5.8.08, takže ukončiť PP dnom 5.8.08 (možno to je to isté ako k 6.8.08 ?). To mi robí niekedy problémy.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Jara Pozri príspevok
    Ja myslím, že tu ide vlastne o pedagog. pracovníka, ktorý má vlastne júl a august nárok na dovolenku, nie o riadneho zamestnanca, takže tam sa to počíta nejako inak. Len neviem či to správne počítaš, ak mu berieš 7 mesiacov odpracovaných, pretože on chce ukončiť k 31.8. tak mu dovolenku máš počítať za 8 mesiacov, nie? Ale ja sa možno mýlim a poradí nejaká mzdárka čo robí školstvo...
    Pre toho učiteľa je podľa mňa nevýhodné ukončiť prac. pomer skôr, potom by mu patrila dovolenka len za 7 mesiacov. Neviem ako to je v školstve, keď bude mať nariadenú dovolenku a pritom nemá na ňu nárok. Neexistuje možnosť neplatenej dovolenky? Čiže škola za neho odvedie všetky odvody, ale mu nevyplatí celú dovolenku?

    1gabika1 je offline (nepripojený) 1gabika1

    1gabika1
    no lenže potom je to nevýhodné pre školu, pretože musí platiť za neho tie odvody. myslím, že on s tým nemá problém, pretože toto mal len ako ďalší pracovný pomer, čiže ten pôvodný mu trvá a vlastne odvody bude mať odvedené z toho pp

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    1gabika1 Pozri príspevok
    no lenže potom je to nevýhodné pre školu, pretože musí platiť za neho tie odvody. myslím, že on s tým nemá problém, pretože toto mal len ako ďalší pracovný pomer, čiže ten pôvodný mu trvá a vlastne odvody bude mať odvedené z toho pp
    Tak potom treba len uzavrieť dohodu o skončení prac.pomeru tak aby to vyhovovalo obom stranám. Trebárs aj k 31.7., nárok na dovolenku sa mu nezmení a vy mu ju musíte pri skončení preplatiť, akurát, v auguste už ho nebudete mať v evidencii.

    1gabika1 je offline (nepripojený) 1gabika1

    1gabika1
    áno, aj nad tým som uvažovala, ale neviem sa s tým zamestnancom spojiť, aby som mu to aj takto navrhla :-(
    ďakujem :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.