Zavrieť

Porady

podnikanie FO v poľnohospodárstve

Dobrý deň, potrebujem radu. Som študentka a potrebujem prácu na zápočet , téma znie:Podnikanie FO v poľnohospodárstve podľa osobitých predpisov, tak ako je to v zákone.Mám si vymyslieť živnosť.Spriateľom chceme predávať mäsové a mliečne produkty z nášho gazdovstva, ale to naozaj. Takže potrebujem nejaký postup ako to uskutočniť v reáli a napísať aj o tom prácu.ďakujem za akékoľvek nasmerovanie Chanah
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivan8 je offline (nepripojený) Ivan8

    Ivan8
    Predpokladám,že budete chovať nejaký dobytok a ten
    spracovávať na výrobky.
    Na takúto činnosť sa nevsťahuje živnosť, je to poľnohospodárska činnosť. Dotácie sa prideľujú len ak budete obhospodarovať
    pôdu s výmerom nad 1ha.
    Na obecnom úrade sa nahlásite, že chcete podnikať v
    poľnohospodárstve a tam Vám pridelia IČO.
    Najlepšie bude ak sa budete informovať na pobočke Slovenskej poľnohospodárskej komore.

    u.erika je offline (nepripojený) u.erika

    matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac u.erika
    Ja si nemyslím, že IČO ti pridelia na obecnom úrade, musíš sa prihlásiť na živnostenskom úrade, musíš sa prihlásiť ako SHR/samostatne hospodárujúci roľník/. Voľakedy to bolo tak, ale SHR teraz sa musí prihlásiť do ZP, aj do SP. Keď podnikanie začínaš od 1.1.2009, tak do SP od 1.7.2010. DO ZP hneď.

    Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

    Aankaa
    Naozaj sa treba prihlásiť na obecnom úrade, a s vystaveným potvrdením o zahájení činnosti ako SHR sa treba hlásiť na daňovom úrade - DIČ. Odvody sú ako pre SZČO- zdravotné, sociálne. Viac info na http://www.apa.sk/

    chanah je offline (nepripojený) chanah

    chanah
    Dakujem vam všetkym za radu, isla som na mestky urad a tam som sa dozvedela kadečo nove, aj tak by ma vlastne zaujimalo ci sa oplati sa zaregistrovat ako SHR,ci musime mat na hospodarenie nejaky pravny podklad, este som nestihla pozriet novy zakon o predaji z dvora.teraz mam skuskove hruzachanah

    podnikanie FO v poľnohospodárstve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.