Zavrieť

Porady

Bankové tajomstvo

Dnes mi prišla pozvánka od notára, že sa mám zúčastniť sedenia ohľadom dedičs.konania po zomrelej tete. Zastupujem celú rodinu /8 dedičov/ a chcem /aj potrebujem/ v tom mať jasno:
notár chce predložiť o.i. hnuteľné veci/ napr.úspory na vklad.knižkách a pod.po nebohej...predpokladám, že mne to banka /banky/
asi nepovie, takže komu to asi? bankári prezradia, podľa mňa jedine notárovi, takže nechápem, prečo to odo mňa chce. Ako by som mala postupovať?
Najhoršie na tom je, že sedenie mám už teraz vo štvrtok. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peterika je offline (nepripojený) Peterika

    Peterika
    Notár si sám vyžiada od banky stav účtu, / knižky/ ku dňu úmrtia nebohého. Notár zisťuje od pozostalých len informatívne číslo účtu či vkladnej knižky a preppokladanú hotovosť.A z vlastnej skúsenosti viem, že keď sme prišli na ded. konanie bolo všetkým dedičom oznámená čiastka , ktorú nebohý mal na účte - / informácia priamo z banky/pozostalý, ktorý zastupuje rodinu na prvom sedení podával len tieto sumy na účtoch len informatívne.Doporučujem preisť ešte kataster nehnuteľností podľa rodného čísla aj po rodičoch tety a samozrejme aj tety pretože mi sme našli i dedičstvo, ktoré bolo mimo okresu trvalého bydliska nebohého a ani notárka a ani nebohý a nik z rodiny nevedel, že také niečo vlastní a nik jej o tom nepovedal , pretože to zdedila ako maloletá na rodné meno a v katastri to bolo zapísané pod nezistenými vlastníkmi..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.