Zavrieť

Porady

Zapojenie nastenneho plynoveho kotla za 14000sk?!!

Dobry den,chcel by som sa spytat kto ma skusenosti so zapojenim plynoveho kotla. Moji stary rodicia si dali zapojit zostavu plynoveho kotla Junkers 24 kW so 120 litrovym externym zasobnikom na teplu vodu a firma zapocitala za instalaciu plynoveho kotla a zasobnika 14000sk. Z toho 900sk za pracu.
Predtym som obvolal par firiem a informoval som sa ze kolko by asi stalo zapojenie a ceny boli okolo 3000-4500sk. Pripominam ze sa jednalo o uz rodinny dom kde vlastne uz len vymienali stary kotol za novy,teda privodne a odchadzajuce rury na rozvod vody boli uz tam,takisto aj kabel k izbovemu termostatu,plynova pripojka, elektrina atd..firma sidli v tom istom meste ako moji stary rodicia ,a jedna sa o male mesto s 13tis. ludmi na vychodnom Slovensku.
Kotol som im kupil ja kedze nemaju peniaze na zvys,a povedali ze instalaciu si zaplatia oni. Potom ako mi zavolali smutny ze platili za zapojenie 14 000 sk sa bojim ,ci ich vlastne firma neoklamala (ci si nechceli privyrobit na starych ludoch) a prosim Vas vsetkych o radu,ci to bola cena primerana a ak nie ,ze co robit dalej ak nie.
Dakujem,Juraj
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Zda sa mi to nejake cudne. Tiez dorabam kurenie a stale to nie je hotove. Z toho co som skusil mam nasledovnu skusenost.
    Je treba najst vo svojom regione dobreho remeselnika a na nete si zistit ceny kotlov ... Z tej ceny co si zaplatil za kotol obycajne je mozne dostat aj 20% zlavu - tu si mozes dohodnut s remeselnikom ak ma dobre vztahy s predajcami. Najviac funguje zistenie minimalnej ceny na nete a potom dojednat rovnaku cenu v obchode.
    V tom co sa udialo je tazke radit, nie je mi vsak jasna ta ciastka 900 za pracu. Zbytok je vycisleny ako co ?
    Pre porovnanie ja mam za uvedenie do prevadzky Prothermu plyn 20 kW+Prothermu tuhe palivo 30 kW+ akumulacnej nadrze 1000 litrov+ riadenie Vaillant+prietokacu od servisneho technika predbeznu ciastku 3.000 Sk.
    Servisak bol u mna zatial asi 6x, system este poriadne nefunguje, je treba spravit zmeny v trubkach a znovu nahodit.

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    -to sa ani vopred nepytali na cenu ? Ak je tam 900 sk za pracu, tak tam musi byt i cena materialu a ta sa da skontrolovat.
    Ja by som po tom rozhodne siel. Ale ak uz zaplatili tak suhlasili !!!

    matteo je offline (nepripojený) matteo

    som len obycajny clovek, manzel, rodic, zamestnanec, platiaci dane, umyvam si zuby, chodim spat neskoro a mam rad bryndzu a acidko ...viac matteo
    Zdravim. Uz je to sice pre vas neaktualne, ale pridam aj ja svoju skusenost. Takisto som robil modernizaciu kurenia a objednal som novy kotol (Junkers ZSBR-24kW + ext.zasobnik 120L)... monteri boli traja, praca im travala priblizne od 9:00 do 16:00. Za ten cas odmontovali stary kotol (20€), el.bojler (20€) a kotol na tuhe palivo (20€). Tento nasledne premiestnili na ine miesto a pripojili opatovne (20€). Pripojili novy kotol a novy zasobnik (cca 100€). Jeden z nich medzitym "vyrabal" komin (PP sive rury, priemer 80mm, dlzka cca 10m). Napustili vodu do systemu (40€!!!), akoze skontrolovali netesnosti (jednu som nasiel ja a musel som ich upozornit na to!), zopar zvarov plamenom, kohuty, redukcie, rurky... Celkova vysledna suma za prace + material ma vysla na takmer 800€. Ked som to pocul, skoro mi zabehlo. Zjednal som 50€ zlavu, nakolko niektore polozky boli na moj vkus nacenene neadekvatne. Akoze zobrat 40€ za napustenie vody (otocit kohutikom na 2 minuty a sledovat ruricku manometra???). Esteze som si to den predtym vypustil sam. Usetril som isto 40€. To ze monteri dostali (z dobrej vole mojej manzelky) teply vydatny obed aj s dezertom, a to ze som chlapikovi pomahal pri stavbe komina, lebo mi ho bolo luto ked po kazdy kus naradia, vrtacku, musel zchadzat z rebrika...ani neratam.
    Mrzi ma aj to, ze na technik, ktory nam prisiel nastavit ekvitermicku regulaciu, nam nevedel vysvetlit NIC ohladne nastaveni (nastavil vyrobne hodnoty podla manualu), a doteraz nam ta regulacia ide jak sa jej zachce (kotol cykluje)...nakolko manual od Junkersu je TOTALNE NANIC a nic dolezite nevysvetluje.

    Takze si myslim, ze ta cena 14.000 ktoru zaplatili Vasi stari rodicia je nakoniec mozno aj primerana. Nakolko firmy si uctuju kazdy pohyb, ktory technik urobi...

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Veľakrát je to tak ako píše matteo. Tí remeselníci pri práci vôbec nemyslia. Výsledok je porom dlhý čas strávený pri montáži a ked k tomu prirátajú tie paušálne úkony, tak cena len rastie a rastie.
    Ten môj systém čo som dávno popisoval hore stále ešte nefunguje, 2x sa prerábali trubky ( schéma zakaždým odsúhlasená vailanťáckym technikom ), ešteže mi ide aspoň plynová vetva. Stále prekladanie termínov je úplnou samozrejmosťou. O tých návodoch máš plnú pravdu a nie je to len u Junkersu. Ono je to tam akosi popísané ako čo nastaviť, ale súvislosti tam vôbec nie sú. To cyklovanie čo ti robí ekvitermika je podľa mňa asi nastavenie max. a min. teploty v kotlovom okruhu, takže asi máš príliš malý rozdiel teplôt, alebo príliš vysokú hornú teplotu, takže ti rýchlo ochladajú trubky. Ja som si to tuším nastavil na 60/40 s tým, že ked príde väčšia zima tak až potom ho dvihnem na 80.
    Takže tu na Slovensku mi to pripadá tak, že celý systém je nachystaný len na to, aby technici nastavili systém podľa svojich poznámok zo školení a skasírovali nás, sami sa v tom vôbec nevyznajú a zákazníci bud nevyužívajú funkcie, alebo prestavujú systém skusmo.

    Zauzana je offline (nepripojený) Zauzana

    Zauzana
    ...prešlo niekoľko rokov od posledného príspevku na tému pripojenia kotla a nezmenilo sa veru nič k lepšiemu...:-(( Kondenzačný kotol Immergas stojí 1500,-€ /síce v akcii/, ale cena jeho zapojenia v Bratislave je 700,-€ /500,-práca, 100,- materiál a 100,-uvedenie do prevádzky/ Obsahom prác je kotol zavesiť a vyčistiť-prepláchnuť vykurovací systém. Asi väčšina ľudí, aby ušetrila 700,-€ /po zdanení a úhrade odvodov/ maká minimálne pár mesiacov...

    Zapojenie nastenneho plynoveho kotla za 14000sk?!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.