Zavrieť

Porady

Vytvorenie WIFI siete

Mam ADSL router Glitel GT-318RI a chcem sa spytat, ze ako vytvorit wifi sieť s tymto routerom, pretože si chcem pripojit notebook cez wifi.
Internet mam od T-Comu.
Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Tento modem/router nema wifi http://www.glitel.sk/318ri.htm takze ak chces wifi, musis dokupit aj wifi zariadenie (dnes sa da kupit uz od cca 1000Sk)

    donner je offline (nepripojený) donner

    donner
    ale potrebujem wifi router, alebo wireless router, alebo wifi acces point, alebo wifi antenu

    japec je offline (nepripojený) japec

    japec
    imino Pozri príspevok
    Mozno by ti pomohlo toto: TeleWell 3G WLAN Router
    Ak je TeleWell pre teba pridrahy, potom do 1500 by bol vhodny Access Point /AP/ napr. WL-5470AP. Nevyhodou je, ze musia byt zapojene 2 zariadenia - modem/router aj AP a kazde ma svoju spotrebu. Vyhoda je zasa v tom, ze AP sa da vyuzit v pripade zrusenia DSL pripojenia v rezime klient resp repeater a mozes mat internet cez mikrovlnku.

    Pred 3-4rokmi, ked aDSL 512/128kbps bolo aj s nutnostou TP za 1800/mes, som takymto sposobom zdielal internet so susedmi. Teraz mame kazdy svoje vlastne pripojenie a povodny aDSL modem som vymenil za router Ovislink AirLive WT-2000ARM Turbo-G ADSL. Bezi mi bez problemov. (802.11g, WPA2 + povolenie MAC adries WiFi klientom, firewall, ...), cena bola pred 3/4rokom okolo 2000Sk.

    Ku konfiguracii si zober zbehleho cloveka, nech nevyzarujes viac ako je nevyhnutne /a povolene/ a hlavne nech nie si nedobrovolny poskytovatel internetu bez sifrovania

    donner je offline (nepripojený) donner

    donner
    takze bud si kupim wifi router, alebo si encham tento router a dokupim k nemu acces point??
    japec..a nwm ci mi radis teraz tento Ovislink AirLive WT-2000ARM Turbo-G ADSL. alebo WL-5470AP

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Ono ked dnes kupis wifi zariadenie, tak umoznuje viac modov napr. klient, access point, repeater a pod. Ak mas linku DSL a modem/router uz mas (ale nieje wifi) tak si dokup wifi zariadenie a nakonfiguruj si ho ako AP. alebo dalsi router (odporucam AP).
    Ak chces len jedno zariadenie, tak kup ADSL router s wifi (ten glitel niekomu predaj)

    donner je offline (nepripojený) donner

    donner
    dakujem, este uvidim..co je podla vas najvyhodnejsie..a poradite mi niejake wifi zariadneie/AP/router co by som mal dobry signal v celpm dome?

    japec je offline (nepripojený) japec

    japec
    donner Pozri príspevok
    takze bud si kupim wifi router, alebo si encham tento router a dokupim k nemu acces point??
    japec..a nwm ci mi radis teraz tento Ovislink AirLive WT-2000ARM Turbo-G ADSL. alebo WL-5470AP
    Pre mna je riesenie s WT-2000ARM vyhodnejsie /jedno zariadenie/, tebe bude asi viac vyhovovat Glitel + AP v mode Gateway ako doporucuje Fero11.
    Co sa tyka pokrytia, tak v beznom dome by nemal byt problem. Zalezi cez kolko a akych murov /tehla,panel/ pojde signal, ci chces pokryt 1 alebo 2 poschodia ... Treba len vhodne umiesnenit AP a ak mas pochybnosti, lepsie ako teoretizovanie je odskusat signal na mieste s pozicanym AP.

    donner je offline (nepripojený) donner

    donner
    v metro katalogu som nasiel teno router h ttp://catalog.belkin.com/IWCatProductPage.process?Product_Id=141064
    za 1200Sk..stacil by mi aj ten?na obrazku tam je nakreslene este aj niejake USB

    EDIT: mediz h a ttp v linku som dal medzeru pretoze mi to nechchelo odoslat

    japec je offline (nepripojený) japec

    japec
    donner Pozri príspevok
    v metro katalogu som nasiel teno router
    za 1200Sk..stacil by mi aj ten?...
    1. je to router, ty chces AP. Na Belkine nenastavis rozne mody, ktore popisoval Fero11
    2. na linke vyrobcu, kt. si napisalje vo features: "Ensures data and network security with wireless 64- and 128-bit WEP encryption" - WEP uz dnes nie je bezpecne.
    3. v METRE kupuj radsej cukor, napr DATART /nebyva najlacnejsi/ ho ma v ponuke za 1000, a tiez ohladom krytpovania je nic nehovoriaci popis "Rozšírená ochrana chráni Váš pripojený počítač pred nechcenými návštevníkmi."

    Ak WiFi na tvojom tvojom NB umoznuje najsilnejsie dekryptovanie WPA2, hladaj aj AP s kryptovanim WPA2.
    Naposledy upravil japec : 04.12.08 at 10:46 Dôvod: odstranenie linky - web datartu je tc nedostupny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.