Zavrieť

Porady

rozvod, financovanie domacnosti a dokazy v navrhu

ahojte, tak uz aj ja som ten kazdy x-ty, ktoreho to postihne a potreboval by som pomoc.

zijeme v podstate len z mojho platu. ja som zamestnanec, buduca byvala je zivnostnik. realne prijmy nema, ale je jedinou vlastnickou niekolkomilionoveho bytu v bratislave a nema objektivne dovody pre ktore nemoze pracovat. je zdrava, bez deti. ja nemam ziadny nehnutelny majetok, ale mam nadpriemerny prijem. som tesne-tesne pred odstahovanim sa k rodicom a chcel by som vediet ci som povinny nadalej platit cely chod jej domacnosti, pripadne napiste aj ine postrehy k tejto teme, napr. na co si dat pozor.

navrh na rozvod som este nepodal, ale mam ho napisany a viac-menej pripraveny. pouzil som vzor, ktory tu na porada.sk uz niekto poskytol. chcel by som sa opytat, ci by bol niekto ochotny poslat mi nejaky realny navrh, ktory naozaj aj bol podany na sude. samozrejme mena a popis situacie vynechajte, najviac ma zaujima ta cast dokazy. nerozumiem napriklad ako mam dokazovat posledne spolocne bydlisko a ani neviem akych svedkov na vysluch tam mam menovat. ocakaval by som, ze ich zavola sudca.

dakujem za vsetky postrehy, napady a poznamky. presviedcat ma ale nemusite. v navrhu ako jeden z dovodov udavam nezvratnu stratu dovery k buducej byvalej a zavazne charakterove chyby, ktore nie som ochotny tolerovat.
kedze nemam vlastne byvanie, snazim sa setrit kazdu korunu napriek pomerne dobremu prijmu, a preto by som chcel vyuzit toto forum, aby som nemusel platit pravnu pomoc. verim, ze sa obhajim aj sam, len s tymi papierovymi formalitami si sam neporadim.

este raz dakujem.

---
withering_crop
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

    muž Bobbix
    Ahoj,
    sudca vas nemusi rozviest, lebo ty chces. Praveze potrebujes dokazat, ze manzelstvo neplni svoju zakladnu funkciu, ze si dospel k nezvratnej strate dovery k buducej byvalej a ze ma zavazne charakterove chyby. Na toto vsetko by si mal mat dokazy + svedkov. Svedkov, ktorych by mal sudca vypocut navrhujes ty. Pre urychlenie rozvodu ich mozes pozvat hned na prve pojednavanie a doniest aj dokazovy material.
    Myslim, ze majetok sa bude delit az po rozvode, o tom potom.

    Doplnenie:
    Ak by ste spolu v jednej domacnost nezili aspon rok, sudca by mal na vase manzelstvo iny pohlad. Takto bude treba dokazat vzajomne odcudzenie sa.
    Ale nad odstahovanim sa este pouvazuj. Pretoze v dobe ked pojde o tento byt (nepises, ci ste ho ziskali pocas trvania manzelstva ...), mohol by byt prisudeny tomu, kto ho bude v tej dobe uzivat.
    Naposledy upravil Bobbix : 04.12.08 at 07:32 Dôvod: Doplnenie
    dakujem. cize nemusim dokazovy material hned pripajat k navrhu pri jeho podavani? mozem tam len strucne uviest o aky ide a doniest ho az na pojednavanie? lebo mam napriklad odlozene rozhovory cez icq, ktore presvedcivo dokazuju moje stanovisko, len by som ich rad doniesol ja sam priamo na pojednavanie.

    byt je jej. o ten vobec nejde. mala ho davno predtym, takze cim skor odidem, tym lepsie. asi najvacsi problem je, ze ona nema dostatocny prijem, vsetko platim ja. tu mi nevies prosim trosku poradit?

    Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

    muž Bobbix
    Nuz, ak niesi vlastnik bytu a mas v plane sa odstahovat, nieje co riesit. Samozreme, bude najlepsie sa z tejto adresy aj odhlasit, pretoze pripadny dlh, ktory by mohol potom vzniknut ak majitel nebude uhradzat povinne platby za media, fond oprav ... by bol aj tvojim dlhom.

    Dokazy. Ak nebudes moct z nejakeho dovodu pripojit dokazy k ziadosti o rozvod (dosiel toner v tlaciarni ), lebo si si na to spomenul az 2 dni pred pojednavanim, v tom pripade by som sa o tychto dokazoch vopred nezmienoval. Otazka je, ci je to pre teba velmi dolezite dodat tieto dokazy az na pojednavani. Tak ako ziaci na vyucovanie, aj sudcovia by sa mali na pojednavanie pripravovat, aby vedeli, o com to cele je. Prax je ale taka (vlastne skusenosti) ze to studuju na zaciatku kazdeho pojednavania.
    dakujem. vies mi este poradit co je povazovane za dokaz o poslednom spolocnom bydlisku? ja mam trvaly pobyt u rodicov a prechodny nemam. nejaka posta mi chodi na spolocnu adresu, ale to sa da lahko zmenit. ako mam vsak dokazovat, ze dana adresa je spolocna, ze sme tu zili nejakych 6 rokov? co je tym dokazom?

    Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

    muž Bobbix
    Nic ma nenapada a nenapada ma ani dovod, preco to chces dokazovat. Skratka, byval si u svojej manzelky . Kedze si u nej byval, prispieval si jej na platby spojene s chodom domacnosti (v tvojom pripade asi v plnej vyske, alebo aj viac). Mas o problem menej, kedze nemusis menit adresu trvaleho pobytu.
    (Spekulacia: ak ste manzelia dlhsie, mozes tvrdit, ze si posledny rok? byval na adrese trvaleho pobytu - cize v odluceni, co by mohlo urychlit rozvod, pretoze je mozne, ze sa sudca bude pokusat o zachovanie manzelstva, odroci pojednavanie napr. o pol roka...)
    Bobbix Pozri príspevok
    Nic ma nenapada a nenapada ma ani dovod, preco to chces dokazovat.
    no lebo tu na porade, konkretne v teme t15168-navrh-na-rozvod-manzelstva.html, je vzor a tam to je uvedene ako doklad. takze ani nie tak dokazovat ako dokladovat.

    Bobbix Pozri príspevok
    (Spekulacia: ak ste manzelia dlhsie, mozes tvrdit, ze si posledny rok? byval na adrese trvaleho pobytu - cize v odluceni, co by mohlo urychlit rozvod, pretoze je mozne, ze sa sudca bude pokusat o zachovanie manzelstva, odroci pojednavanie napr. o pol roka...)
    to by ale bolo klamstvo, k tomu sa neznizim. nastastie mam kam ist, takze ked to aj odroci o pol roka z hladiska byvania ma to netrapi. len z hladiska penazi, kedze ona vlastne nema prijem.

    asi to uz dalej nedotiahneme. dakujem za cenne skusenosti a rady. ak by teba alebo niekoho ineho este nieco napadlo, dajte mi prosim sem vediet.

    rozvod, financovanie domacnosti a dokazy v navrhu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.