Zavrieť

Porady

odhlasenie z trvaleho pobytu neziaducej osoby

ako mam odhlasit oca z trvaleho pobytu,ked u nas nezije uz 15 rokov a nechce sa on sam odhlasit a nahlasit tam kde teraz byva. je mozne bez jeho pritomnosti ho odhlasit z bytu?byt je pisany na mna. existuje zakon, ktory takeho situacie osetruje?dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

    muž Bobbix
    Ahoj,
    zakon ti nepoviem, iba skusenost. Chcel som odhlasit manzelku (je tomu 5 rokov, co odisla zo spolocnej domacnosti). Odhlasit som ju nemohol, kedze je spolu/majitel bytu. Iba ona sama sa moze odhlasit z takeho bytu. Nemajitel bytu sa moze odhlasit aj bez jeho suhlasu - MU, uz nepamatam, ktore oddelenie, ale myslim ze Evidencia obcanov, vyvesi na svoju oznamovaciu tabulu oznam o odhlasovani a po 15 dnoch cloveka odhlasi z adresy.
    dakujem, aj to mi pomoze. bola som na MU,ale povedali,ze on musi byt niekden nahlaseny na trvaly pobyt,takze kym sa nenahlasi inde,oni ho neodhlasia,ale musim sa nieco dat. on vobec nie je vlastnikom,ved je to blud,ze ked ja ten byt predam niekomu,ako ho vlastne predali aj mne moji rodicia,tak tam nemozem mat nahlasenu cudziu osobu.

    Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

    muž Bobbix
    Zalezi na tom, co je napisane v liste vlastnictva. Dom/byt sa moze predat komukolvek, dolezity je papier. Ak nieje vlastnik, na MU trvaj na svojom. Snad by niekto mohol naozaj doplnit nejake cislo paragrafu, ci vyhlasky ...

    Este doplnim, bezdomovci maju adresu trvaleho pobytu Obec. Ak nieje vlastnik bytu a byva inde, nevidim v tom problem.
    Naposledy upravil Bobbix : 04.12.08 at 07:57

    Hepi je offline (nepripojený) Hepi

    obyčajná vydatá žena Hepi
    Ja mám tiež skúsenosť. Môj šéf vydražil rodinný dom, nechal tam však ešte bývať tých pôvodných obyvateľov, ale z trvalého pobytu ich odhlásil, nakoľko je vlastníkom on. Na evidencii obyvateľstva nerobili žiaden problém. No a tí ľudia, čo bývajú v tom rodinnom dome, majú teraz trvalý pobyt: mesto.

    odhlasenie z trvaleho pobytu neziaducej osoby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.