Zavrieť

Porady

biele flaky na chrbate

dobry den,

nevedel by mi niekto poradit,co by to mohlo byt a ako by sa to dalo liecit,
objavili sa mi na chrbate vela drobnych bielych flakov,obcas to aj svrbi,kupala som sa uz v sulfatane,ale nic...mohlo by to byt aj zo solaria,bola som 2 tyzdne do zadu,nechodievam ale casto??
dakujem moc moc...
Tina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    tinkat Pozri príspevok
    dobry den,

    nevedel by mi niekto poradit,co by to mohlo byt a ako by sa to dalo liecit,
    objavili sa mi na chrbate vela drobnych bielych flakov,obcas to aj svrbi,kupala som sa uz v sulfatane,ale nic...mohlo by to byt aj zo solaria,bola som 2 tyzdne do zadu,nechodievam ale casto??
    dakujem moc moc...
    Tina
    Doporučujem navštíviť kožného lekára... takto sa prejavuje aj plesňové ochorenie (prenosné)... špecifická odborná liečba je zdĺhavá... Nepodceňovala by som to......

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Mala to aj moja dcéra, natierala som jej to dlho. Ani jej to úplne nezprešlo, ale to je už dávno. Dnes sú kvalitnejšie lieky - toto bolo niekedy okolo roku 1983-1985,Je to plesňové ochorenie, no ale netvrdím, že je prenosné.

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Rozhodne navštíviť lekára.
    Môže to byť aj VITILIGO - choroba bielych škvŕn. /Choroba bielych škvŕn – vitiligo, jednoducho „strata pigmentu“, je ľahko diagnostikovateľnou chorobou pre jedincov ľudskej populácie. Ostro ohraničené biely škvrny na koži sú poľahky odlíšiteľné od nepostihnutej okolitej pigmentovanej kože. Nepočetné malé škvrny postupne zväčšujú svoj rozsah, pribúdajú nové a postupným rastom dochádza k ich splynutiu v bizarné tvary. Subjektívne nebýva táto choroba sprevádzaná žiadnymi prejavmi. Príležitostné svrbenie býva často spojené s vystavovaním sa slnečnému žiareniu. /

    Niekedy sa však jedná o povrchové mykotické kožné ochorenie Pityriasis versicolor spôsobené lipofilnou kvasinkou Pityrosporum orbiculare. Vznik ochorenia podporujú priaznivé podmienky, ktorými sú zvýšená potivosť, mastná pokožka, znížená odolnosť organizmu, ako aj vonkajšie faktory prostredia – vysoká vlhkosť a teplota.
    Depigmentované ložiská vznikajú aj pri iných ochoreniach, ako napríklad atopii (dedičný sklon k alergii), syfilise, lepre a podobne, preto ich diagnostika a liečba patrí výhradne do rúk dermatovenerológa.

    M@jka je offline (nepripojený) M@jka

    M@jka
    Dobrý deň,
    mala som asi niečo podobné, kožná lekárka mi diagnostikovala plesňové ochorenie, dala mi na to nejaký spray a masť, natierala som si to dosť dlho, asi cca 2 mesiace, ale nakoniec mi to zmizlo. No po asi 1,5 roku sa mi to objavilo znova, ale iba zopár maličkých fliačikov, takže som natierala opäť a zmizlo...

    tinkat je offline (nepripojený) tinkat

    tinkat
    dakujem moc za vsetky odpovade,nevedeli by ste mi zatial poradit,co by som si mohla na to kupit,lebo som odcestovana v zahranici,v rakusku a vraciam sa az pred vianocami,tak mozno zatial nejaky sprey alebo masticku,mezdinarodnu.
    dakujem

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Chod do lekárne a pýtaj si Pevaryl ,ale prášok,z ktorého sa spraví šampon a natri sa presne podľa návodu.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    treba ísť lekárovi aby z toho nebolo niečo vážne.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    Stina Pozri príspevok
    Rozhodne navštíviť lekára.
    Môže to byť aj VITILIGO - choroba bielych škvŕn. /Choroba bielych škvŕn – vitiligo, jednoducho „strata pigmentu“, je ľahko diagnostikovateľnou chorobou pre jedincov ľudskej populácie. Ostro ohraničené biely škvrny na koži sú poľahky odlíšiteľné od nepostihnutej okolitej pigmentovanej kože. Nepočetné malé škvrny postupne zväčšujú svoj rozsah, pribúdajú nové a postupným rastom dochádza k ich splynutiu v bizarné tvary. Subjektívne nebýva táto choroba sprevádzaná žiadnymi prejavmi. Príležitostné svrbenie býva často spojené s vystavovaním sa slnečnému žiareniu. /

    Niekedy sa však jedná o povrchové mykotické kožné ochorenie Pityriasis versicolor spôsobené lipofilnou kvasinkou Pityrosporum orbiculare. Vznik ochorenia podporujú priaznivé podmienky, ktorými sú zvýšená potivosť, mastná pokožka, znížená odolnosť organizmu, ako aj vonkajšie faktory prostredia – vysoká vlhkosť a teplota.
    Depigmentované ložiská vznikajú aj pri iných ochoreniach, ako napríklad atopii (dedičný sklon k alergii), syfilise, lepre a podobne, preto ich diagnostika a liečba patrí výhradne do rúk dermatovenerológa.

    kamaratka ma tu chorobu kde jej na koži chýba pigment ale nikdy nehovorila,že by ju to svrbelo. a podla mna sa to nikdy nevytvorí len thak, ona to ma od narodenia,čiže to by som asi nepovedala,že je príčina tých flakov. skorej by som povedala nejaka plieseň alebo podobne.

    tinkat je offline (nepripojený) tinkat

    tinkat
    ano bola som s tym u doktorky a ta mi povedala ze je to pliesen,dala mi na to sírové mydlo,taku vodicku peroxidovu a krem a musim si to s tym natierat kazdy vecer,ale ci to zmizne,to nikto netusi,malo by to,ale aj nemusi,lebo su to nejake bakterie co vyzrali pigment....takze tak...
    dakujem za pomoc a odpovade.

    biele flaky na chrbate

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.