Zavrieť

Porady

Praca nadcas a cerpanie nahradneho volna

dobry den-ako je to prosim Vas s pracou nadcas v danom mesiaci/mesiac novemeber 2008/ a zaroven aj cerpanie nahradneho volna v danom mesiaci.
Zamestanec celkovo odpracoval 180 hodín/mesacny fond je 152 hodin/.Zamestnanec sa rozhodol, ze kedze ma odpracovanych dost hodin v tomto konkretnom mesiaci, dva dni nepride do prace /16 hodin bude cerpat nahradne volno// a zvysok z nadcasov t.j. 12 hodin si ziadna preplatit.
Nie je mi jasne /pracujem v programe Olymp/-ked zadam cerpanie nahradneho volna-program nevypocita ziadnu mzdu /zamestnanec sa citi ukrateny o mzdu pocas cerpania nahradneho volna, tvrdi, ze on si to vlastne nadpracoval/Ja som mu tych 16 hodin cerpania nahr. volna odpocitala aj z celkoveho mesacneho fondu /pretoze bol doma a nepodal ziadny vykon/.
Neviem ci som postupovala spravne...Poradte mi prosim Vas ako mam v takomto pripade postupovat..dakujem..

Poznamka: zamestnanec je odmenovany hodinovou mzdou a v tej nie je zahrnuta odmena za pripadnu pracu za nadcas.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Praca nadcas a cerpanie nahradneho volna

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.