Zavrieť

Porady

Fikus benjamím

Poraďte mi prosím. Môj 5 ročný fikus benjamín z ničoho nič pozhadzoval postupne takmer všetky listy. Nič sa v jeho "živote" nezmenilo a on mi urobil takúto vec. Už som ho presadila do novej zeminy, no výsledok žiaden, skôr opačne. Listy padajú ďalej, aj keď už takmer žiadne nemá. Poraďte čo by mu pomohlo? Ďakujem všetkým za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Mne sa to stalo (už dávnejšie), keď som naproti fikusu položila Robotron, do mesiaca pokapali ryby v akváriu a aj fikus.
    Skús vlhkejšie prostredie (kropenie).

    aviator je offline (nepripojený) aviator

    slovenský človek v kristových rokoch ...viac aviator
    Stretol som sa s niečím podobným, fikusom žltli a opadávali listy. Keď sme ich presadili, prestalo to a globálne im to prospelo.

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Ďakujem za radu, ale to som už dávno vyskúšala a nič. Netuším čo sa mu stalo. Prepáč, ale Robotron? to akože písací stroj alebo monitor, neviem čo si to tam položila

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Aviator, za ako dlho sa spamätali? Tie suché konáriky si nechal alebo celé ostrihal? Ďakujem.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    mareko Pozri príspevok
    Ďakujem za radu, ale to som už dávno vyskúšala a nič. Netuším čo sa mu stalo. Prepáč, ale Robotron? to akože písací stroj alebo monitor, neviem čo si to tam položila
    Počítač, no ako počítač mi padlo ťažko ho pomenovať. Tým som chcela naznačiť, že im obom (rybám aj fikusu) uškodilo žiarenie ...

    mareko Pozri príspevok
    Aviator, za ako dlho sa spamätali? Tie suché konáriky si nechal alebo celé ostrihal? Ďakujem.
    Konáriky strihaj len suché, teda nie tú časť, kde "tečie mlieko".

    manndy64 je offline (nepripojený) manndy64

    manndy64
    mareko Pozri príspevok
    Poraďte mi prosím. Môj 5 ročný fikus benjamín z ničoho nič pozhadzoval postupne takmer všetky listy. Nič sa v jeho "živote" nezmenilo a on mi urobil takúto vec. Už som ho presadila do novej zeminy, no výsledok žiaden, skôr opačne. Listy padajú ďalej, aj keď už takmer žiadne nemá. Poraďte čo by mu pomohlo? Ďakujem všetkým za rady.
    fikus benjamin neznasa prievan ani premiestnenie.ked bol premiestneny treba vratit na povodne miesto.polievam to teraz len 1krat do tyzna.stare a suche konce treba poodstrihavat.malo by sa to potom dat do poriadku,treba vyckat.hned na jar zacat hnojit.mam fikus uz 20rokov a je krasny.mam ho na vychodnej strane a prospieva hlavne slniecko.

    aviator je offline (nepripojený) aviator

    slovenský človek v kristových rokoch ...viac aviator
    mareko Pozri príspevok
    Aviator, za ako dlho sa spamätali? Tie suché konáriky si nechal alebo celé ostrihal? Ďakujem.
    Suché konáre som ostrihal, opadané, ale živé som nechal a na nich vyrašili nové listy.

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Ďakujem za všetky rady. Namnožiť ho už asi nestihnem, už budem iba čakať či sa pozviecha.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Aj mne to urobil asi pred 2 rokmi a bolo to pri premiestnení. No nechala som ho tak, ani som ho nestrihala a občas som ho poliala. V jari som ho "vyhodila na balkón tak do polotieňa a povedala som si, že teda "buď - alebo". No a moj milený krásne sa rozrástol, ale fakt mu to prospelo, je prenádherný. Niekedy to je, že sa tak akoby vysilil a potom odpočinie a nanovo ukáže aký je krásny. Držím prsty, nech sa pozviecha.

    nana307 je offline (nepripojený) nana307

    nana307
    Myslím, že fikus benjamin je takmer nezmar. Mám dva veľké stromy dlhé roky. za ten čas stihli niekoľkokrát opadať, chytiť puklice, ožltnúť... Ja praktizujem strihanie. Suché konáriky bez problémov dole, živé, ktorým tečie "mlieko", jemne nahrejem zapaľovačom, aby prestal slziť, na to treba podľa mňa dať pozor. Pred jarou robím pravidelne rez, ktorým upravím korunku podľa potreby - inak by ma už vytlačil z bytu. Na jar začne rašiť a má krásne nové lístočky. Tento rok som ich prvýkrát nechala vonku na slnku od jari. Staré listy padli všetky, ale nové boli krásne a na slnku nehoreli. Aj teraz v izbe je pekný. V zime ale treba dať pozor na puklice a striekať hneď ako zbadáš lepkavé listy. Keď sa premnožia, ťažko sa likvidujú.Ja som dnes kúpila postrek Vektafid (olejový, že vraj eko), aby som to mohla striekať v izbe.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.