Zavrieť

Porady

Ochranná páska na plastových oknách

Osadili sme na dom plastové okná, rámy majú obojstranne dekor svetlý dub.
Rámy majú samozrejme nalepenú ochrannú pásku (z oboch strán). Okná sú orientované na juhovýchod.

Jeden nám radil dať pásku čo najskôr dole, pretože po čase keď ju odlepíme, tak tá časť bude mať kus inú farbu ako nezakrytý dekor. Plus lepidlo pásky vplyvom slnečného žiarenia nejakým spôsobom zatvrdne a bude sakra problém dať pásku dole.

Iný radil pásku nechať, na dome sa robí a tak páska plní ochrannú funkciu, aby sa rámy nepoškriabali.

Čo poradia poraďáci? Aké s tým máte skúsenosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    Ja som dal co najskor dole - v pripade ze budem robit nieco okolo okna tak to prelepim na tu dobu papierovou.

    Martasch je offline (nepripojený) Martasch

    Martasch
    Na páske by mala byť uvedená doba, do ktorej treba pásku odstrániť /teda aspoň na tých, ktoré dodávame to uvedené je - u nás 3 mesiace/. Podľa skúsenosti tento termín je potrebné dodržať, pretože sme pásku zákazníkom na ich náklady už dávali dolu a to bolo z bielych okien, kde to šlo podstatne ľahšie. Takže skús dovtedy vykonať práce, ktoré by mohli rámy poškriabať a dolu s páskou!

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Je dobré dať pásku dole po ukončení prác. Ak tieto prbiehajú podstatne dlhšie ako je označené na páske treba sa riadiť pokynmy dodávateľa. V prípade potreby je možné ochrannú pásku " papierovú " znovu nalepiť pre konkrétny účel a čas.
    POZOR ani papierové pásky nesmú byť nalepené dlho najlepšie na najnutnejší čas ( zvlášť v lete pri vysokých horúčavách).

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Original páska vydrží od jari po zimu.Slnko jej moc nevadí.Horšie je to z mrazmi. Takých -15 pásku roztrhá asi na troj milimetrové kúsočky ktoré zostanú prilepené na okne.(Záleží aj od výrobcu profilu) . Potom musíte tieto malé kúsočky po jednom dávať dole.Je to babravá práca ,navyše na poschodí domu, vo výškach vyklonený z okna.Slabý mráz do - 5 jej neublíži.
    Čo sa týka papierových pások tie sú určené na iné práce. Na páskovanie plastových okien sa používajú gumové pásky s UV filtrom ( žlté), na páskovanie eurookien sa používajú gumové pásky s UV filtrom ( biele).

    juvask je offline (nepripojený) juvask

    juvask
    Pasku po namontovani okien daj dolu..ked to nechas tam tak teoreticky neteoreticky ti tam zaschne a bude to velmi tažke dat potom dolu. a ked sa budu robit špalety alebo niečo ine pri oknach každy profesional da na okna foliu a pasku a po skončeni praci da to dolu. Alebo pri robeni špaliet sa čerstve lepidlo da utriet aj hned. a ak ti to tvoji ludia takto neurobia tak ich na to upozni alebo vymen

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    220870 Pozri príspevok
    ...Slnko jej moc nevadí.....
    ... na toto by som sa moc nespoliehal...
    Známy nechal pásky na nových oknách cez leto, slnko ich tam poriadne "nažehlilo" - pásky sa síce s veľkou námahou dali dať dole, ale reklamná potlač na páske zostala "prekopírovná" na oknách....

    12spidy je offline (nepripojený) 12spidy

    12spidy
    Je to pravda hlavne cez leto sa páska "nažehlí" do okna a potom len s veľkôu námahou sa dá dať dolu. Ak by si chcel dať dolu pásku je možne skúsiť fén na vlasy a tým nahriať pásku a postupne čistiť. Len treba to skusiť na nejakom malom okne aby si zistil či to pôjde. Druha varianta je plastová škrabka.
    Po týchto to treba prečistiť čističom na PVC okna GEFOPUR. Je od cca 5 až po 10. To je označenie jeho schopnosti rozleptať plast.

    Martasch je offline (nepripojený) Martasch

    Martasch
    12spidy Pozri príspevok
    Je to pravda hlavne cez leto sa páska "nažehlí" do okna a potom len s veľkôu námahou sa dá dať dolu. Ak by si chcel dať dolu pásku je možne skúsiť fén na vlasy a tým nahriať pásku a postupne čistiť. Len treba to skusiť na nejakom malom okne aby si zistil či to pôjde. Druha varianta je plastová škrabka.
    Po týchto to treba prečistiť čističom na PVC okna GEFOPUR. Je od cca 5 až po 10. To je označenie jeho schopnosti rozleptať plast.
    Čistič na PVC okná GEFOUR je vhodný na biele okná, aj tam treba opatrne, aby sa plast veľmi nerozleptal, na "farebných" pri odstraňovaní pásky by som ho nepoužila.

    12spidy je offline (nepripojený) 12spidy

    12spidy
    Martasch Pozri príspevok
    Čistič na PVC okná GEFOUR je vhodný na biele okná, aj tam treba opatrne, aby sa plast veľmi nerozleptal, na "farebných" pri odstraňovaní pásky by som ho nepoužila.

    to máš pravdu na laminované okná by som to nepoužíval ......ale tam zas páska nie je tak prilepená ako pri bielych

    Belička je offline (nepripojený) Belička

    Belička
    Odporúčam pásku dať dole...Menili sme taktiež okná a nemáme ešte fasádu, ale radšej dole a potom keď budeme robiť fasádu nalepím pásku novú...Určite to pracuje či už slnko alebo to lepidlo...

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    Vedel by niekto poradiť, aký prostriedok použiť, keď po odstránení ochrannej fólie z vnútornej parapetnej dosky zostala parapeta lepkavá a nedarí sa mi to vyčistiť. Nechcem experimentovať, aby som ju nepoškodila, máte niekto skúsenosti s nejakým konkrétnym čistiacim prostriedkom?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Olice Pozri príspevok
    Vedel by niekto poradiť, aký prostriedok použiť, keď po odstránení ochrannej fólie z vnútornej parapetnej dosky zostala parapeta lepkavá a nedarí sa mi to vyčistiť. Nechcem experimentovať, aby som ju nepoškodila, máte niekto skúsenosti s nejakým konkrétnym čistiacim prostriedkom?
    Ja tieto zbytky lepidla bezne odstranujem technickym benzinom.

    Ide to krasne dolu, potom uz nic nelepi.

    Benzin sa z casti odpari a z casti potom umyjes jarovou vodou.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Olice Pozri príspevok
    Vedel by niekto poradiť, aký prostriedok použiť, keď po odstránení ochrannej fólie z vnútornej parapetnej dosky zostala parapeta lepkavá a nedarí sa mi to vyčistiť. Nechcem experimentovať, aby som ju nepoškodila, máte niekto skúsenosti s nejakým konkrétnym čistiacim prostriedkom?
    Ahoj Oli,
    my v robote máme také špeciálne mlieka na odstránenie lepkavých častí po odstránení ochrannej fólie na oknách a parapetných doskách. Len my sme výroba plast.okien, takže to máme vždy "po ruke", skús zájsť niekde kde vyrábajú okná , dostať to kúpiť, lebo v bežnom obchode neviem či to nájdeš. Väčšinou to objednávajú také firmy, ktoré vyrábajú okná a používajú tieto mlieka pri prípadnom začistení nečistôt a škvŕn. Ale je to účinné, to musím dodať.

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    Ďakujem ivka, ďakujem lenka, vyskúšam najskôr ten technický benzín a ak by to náhodou nešlo odstrániť budem zháňať mliečko na takéto odstraňovanie.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Stefan2005 Pozri príspevok
    Lenka, a to mliečko nemá meno?

    Števko... ale má, ale narýchlo som si nevedela spomenúť, tak som odbehla do skladu . Má názov SPEZIAL REIZINGER.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Lenka1979 Pozri príspevok
    Števko... ale má, ale narýchlo som si nevedela spomenúť, tak som odbehla do skladu . Má názov SPEZIAL REIZINGER.
    Ďakujeeeeeem; najprv som si myslel, že si to nespomenula kvôli reklame (nebodaj obchodné tajomstvo) .

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Stefan2005 Pozri príspevok
    Ďakujeeeeeem; najprv som si myslel, že si to nespomenula kvôli reklame (nebodaj obchodné tajomstvo) .

    Nie, nie...kvôli tomu nie.

    ski555 je offline (nepripojený) ski555

    ski555
    ak sa nebuú vykonávať žiadne práce okolo okien,treba ju dať dolu,pôsobením slnka pojde dolu po kúskoch a to je potom sakra práca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.