Zavrieť

Porady

Zrušenie živnosti

Hľadal som riešenie aj v iných témach, no nenašiel som... Takže potreboval by som poradiť.

Podnikateľ - SZČO zrušil živnosť ku koncu apríla tohto roku. Našiel som, že sa musí odhlásiť z poisťovní... a musí podať daňové priznanie. Potrebujem však vedieť, či sa nejako upravuje základ dane. Daň mu určite nevyjde, pretože tento rok ani nedosahoval tržby. Čo zo záväzkami a pohľadávkami a nedoodpisovaným majetkom. Robia sa nejaké úpravy? Zvyšok akože prejde iba na podnikateľa do jeho súkromného majetku? Alebo čo s tým? A musím daňové priznanie podať do 30 dní? Teda do pondelka???

A ďalšia otázka sa týka toho, keď sa na toto živnostenské oprávnenie založila s. r. o., nepotrebuje tá niečo, aby mohla ďalej fungovať? Alebo môže fungovať, aj keď zaniklo živnostenské oprávnenie? V tomto sa veľmi nevyznám a potrebujem poradiť.

Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mosat1
    Hľadal som riešenie aj v iných témach, no nenašiel som... Takže potreboval by som poradiť.

    Podnikateľ - SZČO zrušil živnosť ku koncu apríla tohto roku. Našiel som, že sa musí odhlásiť z poisťovní... a musí podať daňové priznanie. Potrebujem však vedieť, či sa nejako upravuje základ dane. Daň mu určite nevyjde, pretože tento rok ani nedosahoval tržby. Čo zo záväzkami a pohľadávkami a nedoodpisovaným majetkom. Robia sa nejaké úpravy? Zvyšok akože prejde iba na podnikateľa do jeho súkromného majetku? Alebo čo s tým? A musím daňové priznanie podať do 30 dní? Teda do pondelka???


    Vďaka
    Zrušiť živnosť znamená odovzdať aj ŽL na živnostenský úrad . Vysporiadanie dane prebehne normálne 31.3.2006 . Na zúčtovanie roku 2005 pri zrušení živnosti sa aplikuje § 17 ods.8 . Zákona o dani z príjmu

    Do 8 dní musíš spraviť odhlášky na DÚ , SP a ZP . Poprípade nezabudnúť v prípade plátcu DPH vysporiadať túto daň a to buď v príslušnom mesiaci .alebo štvrťroku .


    Čo sa týka s.r.o. tam sa myslím vystavuje nová živnosť .

    mosat1 je offline (nepripojený) mosat1

    podnikateľ - s.r.o. mosat1
    Ale ako sa to upravuje? Myslím tým pohľadávky a záväzky. +/-??? Kde??? A čo s tým odpisom?

    A to nové živnostenské oprávnenie sa vystavuje už pri založení s.r.o. alebo sa musí teraz požiadať???

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mosat1
    Ale ako sa to upravuje? Myslím tým pohľadávky a záväzky. +/-??? Kde??? A čo s tým odpisom?

    A to nové živnostenské oprávnenie sa vystavuje už pri založení s.r.o. alebo sa musí teraz požiadať???
    V prípade neuhradených pohľadávok , tieto zaúčtuješ do príjmu plusom/hovorím o JÚ/ a to v rámci uzávierkových operácii na konci roka . Takým istým spôsobom na základe inventúry tovaru resp. materiálu /pokiaľ to v priebehu roka nepredáš/navýšiš príjem plusom o cenu nespotrebovaných zásob . Čiže toto Ti vstupuje do DZ .

    Záväzky musia byť uhradené a tie sa zaúčtujú do výdavkov OVZD pri ich úhrade .

    Odpis uplatníš len na dobu , počas ktorej si ešte podnikal .

    Pri založení s.r.o. sa vystavuje ŽL .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.