Zavrieť

Porady

úprava styku a psychológ

Dobrý deň.
Chcel by som poradiť a opýtať sa, či môže sudkyňa pri návrhu na úpravu styku (dával som ho ja, návrh bol napísaný spravodlivo) poslať mňa, bývalú a dve malé deti k psychológovi? Čiže pojednávanie sa tým predĺži o pol roka a mne tento styk vôbec nevyhovuje, nakoľko mám jedno dieťa do soboty a druhé do nedele. Sudkyňa bola vykoľajená ako spravodlivo je podelený styk v návrhu, keďže bývalá nechcela sa dohodnúť, tak nás posiela k psychológovi a psychiatrovi. Lenže, gól je v tom, že vraj to budem hradiť ja, lebo ja som dal návrh . Platím výživné 6.500,- Sk, príjem mám 11.000,- Sk(dôchodok), nemám ani životné minimum. Tak z čoho? To mám len povinnosti voči deťom? To nemám voči nim už žiadne práva? Alebo ja ako otec svojich detí mám len povinnosť platiť, ale nemôžem byť s nimi? Sú to aj moje deti, čiže by som mal mať aspoň také právo s nimi byť ako bývalá.
Naposledy upravil navrhovateľ : 08.12.08 at 11:37 Dôvod: oprava
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

    muž Bobbix
    Je to dokonca povinnost sudcu odoslat rodinu na psychologicke vysetrenie vztahov a schopnosti rodicov vychovavat a spravne vplyvat na dieta :„nakoľko rozhodnutie vo veci závisí od posúdenia otázky, na ktoré sú potrebné odborné znalosti, preto bolo nariadené znalecké dokazovanie“ - to je citat zo spravy o psych. vysetreni. Druha otazka je, ci sa sudkyna bude odporucani, ktore navrhne sudny znalec drzat. Obe strany maju byt sucinne pri zabezpecovani vysetrenia, cize mali by obe strany zaplatit za vysetrenie rovnako (v mojom pripade po 2500 Sk, avsak z roznych dovodov som stiahol ziadost o rozvod, co znamenalo zaplatit sudu cez 10000 Sk a druhej strane 7000 Sk).

    6500 Sk vyzivne z 11000 sk dochodku sa mi zda premrstene.

    Doplnenie: co sa tyka poplatkov za vysetrenie - velmi diametralne odlisne su na vychode a zapade republiky. Ak si z Blavy, placem s Tebou.
    Naposledy upravil Bobbix : 08.12.08 at 13:20 Dôvod: Doplnenie
    Bobbix
    A koľko tak znalecké dokazovanie stojí? Prečo sudkyňa rozhodla, že to budem platiť len sám?

    A to výživné mám takto určené. Pred pol rokom som mal len niečo cez 10.000,- Lebo až teraz valorizovali dôchodky, a bolo to horšie. Dával som návrh aj na zníženie výživného, ale neprešiel mi, aj keď deťom kupujem oblečenie a všetko, čo im treba.

    02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

    02Michaela
    navrhovateľ Pozri príspevok
    Bobbix
    A koľko tak znalecké dokazovanie stojí? Prečo sudkyňa rozhodla, že to budem platiť len sám?

    A to výživné mám takto určené. Pred pol rokom som mal len niečo cez 10.000,- Lebo až teraz valorizovali dôchodky, a bolo to horšie. Dával som návrh aj na zníženie výživného, ale neprešiel mi, aj keď deťom kupujem oblečenie a všetko, čo im treba.
    Ty brďo!
    A mne určili z ex manželovho vyšše 22.000,- Sk príjmu len 3.000,- Sk výživné. Ty kokso. Toto je aj možné?
    To keby navrhovateľ zarábal toľko, čo môj ex, koľko by mu dali platiť, 15.000,- Sk?

    Po ťažkom súdnom boji mi zvýšili na 3.500,- Sk . A to je môj celomesačný príjem.

    Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

    muž Bobbix
    Preco sudkyna rozhodla tak, ze mas vysetrenia platit sam, netusim.
    Preco ti naparila platit z 10000 Sk 6500 Sk vyzivne neviem tiez. Ale neviem ani, preco si sa proti tomu neodvolal. Mne osobne sa nezda, ze by ti to vypocitavala iba z dochodku a sama by pri tom porusila zakon o zivotnom minime. Nadobudam dojem, ze si mal/mas popri dochodku aj nejaky iny prijem.

    02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

    02Michaela
    Bobbix Pozri príspevok
    02Michaela, Navrhovatel, vymente si sudcov a kazdy bude spokojny.

    Pokus o vtip.

    No, keby to nebol vtip a keby sa to dalo, tak beriem.
    Bobbix
    Práve, že nemám. Ale moja bývalá to krásne zahrala na sudkyňu. Vieš si to predstaviť. Dala, že robí iba na 4 hodiny. (pritom robí od 09.00 do 18.00 hod), lebo sem tam deti sú pri mne, kým ONA nepríde z práce. Nevieš si to predstaviť, ako hrá na súde. Bola by z nej extra delux herečka. A to chcela, aby som aj jej platil, lebo bola zvyknutá za manželstva na určitý štandart, ktorý rok po rozvode nemá. (to už asi tušíš, prečo som sa rozviedol)
    Ešte, že žijem s mamou , lebo inak neviem.
    Michaela
    Čítal som Tvoje príspevky, to by sme si naozaj mali vymeniť sudcov. Ako je možné, že keď ide o jednu a tú istú vec sa všade inak na ňu pozerá, inak sa rieši, hodnotí tá istá vec?

    Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

    muž Bobbix
    Navrhovatel, ty si robis zarty.
    Ak je to pravda s tvojim prijmom a tvojimi alimentami, odvolal si sa?
    Ak sa ti zda, ze sudkyna zle rozhodla, odvolal si sa?
    Ak si myslis, ze sudkyna nieco urobila zle a neodvolal si sa, co teraz?
    Napis staznost na sudkynu predsedovi sudu. Len neviem ako zdovodnis, ze si sa v zakonnej lehote neodvolal.
    Bobbix
    Máš pravdu, neodvolal. Mali sme spojené výživné so stykom, a tak som bol rád, že deti budem môcť mať aspoň trochu, kým nepodám na úpravu styku. Znížiť výživné som žiadal, ale keďže sme s bývalou predali spoločný byt, tak mne ostalo 400.000,- sk a aj jej. Sudkyňa to odvôvodnila, že tých 400.000,- sk mi pomôže preklenúť obdobie a výživné mi nezníži. Tak som teda nekúpil ani jednoizbový byt a musím žiť pri mame. Samozrejme, že aj bývalej ostalo 400.000,- Sk, to už sudkyňu nezaujímalo. Tak keď som si to rozrátal, podľa sudkyne, ešte 5 rokov nemôžem žiadať zníženie výživného , nakoľko na 5 rokov mám 400.000,- Sk, aby som to výživné platil.

    jana987 je offline (nepripojený) jana987

    jana987
    ved ty sa nemusis odvolat proti celemu rozsudku,da sa aj len proti casti!ale je to divne,zeby sudkina takto rozhodovala.moj ex zo seba tiez robi na sude chudacika,a pritom hned ako ho exekutor najde meni robotu(sam dal 3 krat vypoved),len aby nemusel platit,a predpokladam,ze uz dakde na sud dorucuje papier o znizenie vyzivneho.je pravda,ze po odvolani sudkina znizila o 500,aj ked bolo dokazane ze klame o svojich primoch,vycistil moj ucet s peniazmi z materskej,a este aj rozpredal vybavenie bytu,co som kupila za peniaze rodicov.preto aj ja som sa uz teraz rozhodla,radsej nasetrit na pravnika,ty sa v tom vyznaju.

    02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

    02Michaela
    jana987 Pozri príspevok
    ved ty sa nemusis odvolat proti celemu rozsudku,da sa aj len proti casti!ale je to divne,zeby sudkina takto rozhodovala.moj ex zo seba tiez robi na sude chudacika,a pritom hned ako ho exekutor najde meni robotu(sam dal 3 krat vypoved),len aby nemusel platit,a predpokladam,ze uz dakde na sud dorucuje papier o znizenie vyzivneho.je pravda,ze po odvolani sudkina znizila o 500,aj ked bolo dokazane ze klame o svojich primoch,vycistil moj ucet s peniazmi z materskej,a este aj rozpredal vybavenie bytu,co som kupila za peniaze rodicov.preto aj ja som sa uz teraz rozhodla,radsej nasetrit na pravnika,ty sa v tom vyznaju.
    No ten môj mal dokázaný plat zamestnávateľom vyšše 22.000,- Sk a tiež zahral chudáčika na súde. Tvrdil sudcovi, že si musel požičať, aby svoju právničku mohol po súde vziať na kávu. Ľutujem ho, chudáčika. Hlavne, že malá teraz prišla z víkendu od neho a povedala, že oco si kúpil nový noodbuk, kde k nemu má aj mobilný internet. Chudáčik.

    02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

    02Michaela
    Zavrela by som niektorých sudcov a sudkyne, taktiež niektorých otcov a niektoré nenásytné matky.
    Alebo by som chcela mať Arabelin prsteň a priať si, aby sa pozície a úlohy hlavných aktérov vymenili!!!!
    Potom by každá strana vedela, čo ten druhý prežíva. A TO BY BOLO OBJEKTÍVNE!!!!

    Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

    muž Bobbix
    Navrhovatel, o byte si do teraz nepisal nic. A to je dost podstatna otazka. Ci ste mali spolocny byt, co ste s nim urobili .... Meni sa tym vela veci.
    Pokracuj.
    Bobbix
    No byt sme predali min. rok. Takže polovicu peňazí dostala ex, polovicu ja. Ja som chcel kúpiť bytík (aspoň 1 izb. ) aby sme mali kde s deťmi byť, keď budú u mňa. Ale po rozhodnutí sudkyne si to nemôžem dovoliť. Čo sa týka ex (nikdy nevedela s peniazmi) býva v trojizbovom podnájme a užíva si peniaze. Nechal som im všetko spoločné zariadenie trojizbového bytu a stále je jej málo. Nevzal som z bytu NIČ. (síce vzal, 2 vrecia mojich vecí na oblečenie, ktoré mi ona zbalila)

    Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

    muž Bobbix
    K tomu niet co dodat. Tolko chyb si narobil. Nechas so sebou zametat. Ja by som urcite kupil byt. Ked uz nie na byvanie, tak na prenajimanie. Skratka peniaze z bytu sa mali pouzit na dalsi byt a do toho by ti nemohol nikto nic hovorit. Mas pravo na svoje byvanie, na svoje sukromie. Niesi povinny byvat u rodicov. O povodnom zariadeni z povodneho bytu je skoda pisat. Ako ste sa dohodli/podelili, tak to mate.
    Tym, ze by si mal byt, mal by si s nim vydavky a nemohla by ti sudkyna naparit platit take vyzivne. Ty si urcite na sude nepovedal ani to, ze prispievas rodicom na poplatky spojene s byvanim u nich (najomne, media ..), stravu ...
    Odporucam ti kupit basu energetickych napojov a pustit sa do prace. Zacni konecne mysliet na seba a svoju buducnost.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.