Zavrieť

Porady

Hypoteka v roku 2008 alebo počkať na 2009???

Ahojte poradaci, Hypo to je asi večná téma...,

takže idem na to. Otázka znie: zobrať hypo ešte teraz v decembri ,alebo počkať na január 2009??? Z doterajšej ponuky mi všade doporučovali FIX na aspon 5 rokov z dôvodov pomerne lepšej úrokovej sadzbe oproti 1 ročnej kde to bolo cez 7% (opravujem sa, teraz ked to kontrolujem je to už cez 8% !!! - fiha horšie a horšie...) a samozrejem rýchlo brať, lebo to bude na budúci rok uplne v pr.... Co sa týka januára, teda nášho vstupu do eurozony tak som si všimol na www(dot)ecb(dot)int/press/pr/date/2008/html/pr081204.sk.html

a tiež aj v médiach, že ECB išla 4.12.08 s úrokom na 2,5 a teda začala so zlacnovaním penazí za účelom rozhýbania ekonomiky. Ciže podla mna by po novom roku malo prísť k automatickému zníženie úrokovej sadzby aj v našich končinách.. Ak sa mýlim, tak ma prosím opravte a vysvetlite na čo som pri tomto úsudku zabudol.
Velmi pekne dakujem za odpovede a názory, ktoré možu pomôcť pri rozhodovaní...
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Neo222 Pozri príspevok
...., že ECB išla 4.12.08 s úrokom na 2,5 a teda začala so zlacnovaním penazí za účelom rozhýbania ekonomiky. Ciže podla mna by po novom roku malo prísť k automatickému zníženie úrokovej sadzby aj v našich končinách.. Ak sa mýlim, tak ma prosím opravte a vysvetlite na čo som pri tomto úsudku zabudol.
Aj FED šiel dolu s úrokmi kvázi na rozhybanie ekonomiky. No úver tam nezoženieš žiadny (je to lacné ale nedá sa to zohnať)
Nefunguje trhovy princíp? Áno nefunguje! Ani tak skoro nebude.
Je to dohoda, že úroky nesmú rásť, aby tí, čo majú úvery to mohli splácať.
No neplatí to na nové úvery. Kedže je nežiaduce tlačiť nové prachy do ekonomiky len tak, tak nové úvery budú drahsie.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Ja nechapem preco, ale banky sa splasili a dostat hypoteku je dnes dost tazke. Ale kedze na hypotekach zarabaju, predpokladam, ze prve mesiace bud. roka pocitia dost velky rozdiel prijmu penazi z urokov novych hypotek a myslim, ze sa umudria a hypoteky budu zase dostupne. Viz. kupy nehnutelnosti - asi banky cakaju kde sa zastavi prepad cien, ceny nehnutelnosti sa stabilizuju a banky budu ochotne davat opat aj 100% hypouvery.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
bonita Pozri príspevok
Ja nechapem preco, ale banky sa splasili a dostat hypoteku je dnes dost tazke. .
To suhlasim. Je to splašenie a vždy rozhodnutie menežerov bank vždy zhora. Presne tych, ktori povolili 100% hypoteky, pričom zabudli na fakt, že blba nalada mohla prist kedykolvek v životnosti hypoteky a tie su ako viem až na 30 rokov. Je to dosť chaoticke. Osobne by som tzv.stovky poskytoval iba solventnej klientele na vysoko kvalitnu nehnutelnost. Proste žiadne kombinacie vyhybkarovi na poloruinu.
0 0
darthez darthez

darthez je offline (nepripojený) darthez

ahoj duves.
surfujem po strankach bank a nikde neviem najst ci zmenili poziadavku byt minimalne 3 meisace zmaestany.
Chcem s priatelkou brat uver. Ona robi 7 mesiacov, ja tri. Predtym som robil ako zivnostnikv tej istej firme kde dnes (len som tam uz na TPP).
PLatovo mi hypoteka vychadza v poriadku, tam mam bonitu dobru, len sa obavam, ci im bude stacit 3 mesiace v praci na dobu neurcitu.
Prosim, ak mozes porad.

dakujem
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Je to individualne co sa tyka prijmu. Blbe je to, že v podstate obaja kratko pracujete. No je to priechodne, ak bude vyska uveru k hodnote nehnutelnosti co najnižšia.
Ak si iba 3 mesiace zamestnany, ťažko sa to preveruje (ta vyska prijmu) v registri SP. V podstate je tam vidiet najnovsi mesiac oktober, je to podobne ako pri uverovom registri.
0 0
darthez darthez

darthez je offline (nepripojený) darthez

dik za odpoved. uver by som bral +/- 75% ceny nehnutelnosti podla znaleckeho posudku.

k tej SP. ako si myslel ze najnovsi mesiac je tam vidiet oktober? Zamestnavatel odvadza za mna odvody do SP od oktobra, cize to je viac mesiacov. Ci zle rozumiem?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
darthez Pozri príspevok
dik za odpoved. uver by som bral +/- 75% ceny nehnutelnosti podla znaleckeho posudku.

k tej SP. ako si myslel ze najnovsi mesiac je tam vidiet oktober? Zamestnavatel odvadza za mna odvody do SP od oktobra, cize to je viac mesiacov. Ci zle rozumiem?
No ved december ešte nie je uzatvoreny a SP este nema spracovane udaje za november. Čiže vidia sa iba udaje za oktober.
0 0
darthez darthez

darthez je offline (nepripojený) darthez

tak ale fakt, ze mi vyplata chodi na ucet do banky, kde chcem ziadat o hypo by mohol zavazit. tam, budu vidiet kolko som na TPP.
je to patalia
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
darthez Pozri príspevok
tak ale fakt, ze mi vyplata chodi na ucet do banky, kde chcem ziadat o hypo by mohol zavazit. tam, budu vidiet kolko som na TPP.
je to patalia


Nechcem ta strasit, ale tie banky asi nepracuju podla logiky - teda mas tam ucet, mas nejaky pravidelny prijem a pod. V decembri som riesila s klientom - bral si uver na novostavbu, 55%, zvysok mal hotovost a ucet vbanke ma od r.1992, kde mu samozrejme chodi aj vyplata. Chceli od neho sipo a ine ucty/ aj ked mu platby odchadzaju z jeho uctu/ a to uz po schvaleni uveru. Dokonca mu po schvaleni uveru zdvihli uroky, podla novych smernic , ktore medzitym prisli. Taketo obstrukcie predtym samozrejme ziadna banka nerobila. V tomto pripade slo o tatru.

Takze napriek tomu, ze mas aj ucet dlhsie a oni si ho mozu pozriet, musis vsetko zdokladovat. Snad budes mat vacsie stastie a mozno inu banku.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

bonita Pozri príspevok
Nechcem ta strasit, ale tie banky asi nepracuju podla logiky - teda mas tam ucet, mas nejaky pravidelny prijem a pod. V decembri som riesila s klientom - bral si uver na novostavbu, 55%, zvysok mal hotovost a ucet vbanke ma od r.1992, kde mu samozrejme chodi aj vyplata. Chceli od neho sipo a ine ucty/ aj ked mu platby odchadzaju z jeho uctu/ a to uz po schvaleni uveru. Dokonca mu po schvaleni uveru zdvihli uroky, podla novych smernic , ktore medzitym prisli. Taketo obstrukcie predtym samozrejme ziadna banka nerobila. V tomto pripade slo o tatru.

Takze napriek tomu, ze mas aj ucet dlhsie a oni si ho mozu pozriet, musis vsetko zdokladovat. Snad budes mat vacsie stastie a mozno inu banku.
Tak tak- veru tak-už nič nieje tak ako predtým- teraz robia banky obštrukcie na každom kroku...
0 0
4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Pridám osobnú skúsenosť. Žiadali sme o hypoúver v SLSP. Žiadosť bola podaná v októbri, prísľub najprv 100%, potom 85%, potom 75%. Po zadaní žiadosti do systému v banke volala pani, s ktorou sme to vybavovali, že bohužiaľ len 70%. A to mám účet aj nejaké investície v tejto banke už pár rokov a pravidelne mi tak chodí celkom slušná výplata. Nakoniec sme hypotéku brali vo vub-ke, ale už za vyšší úrok, lebo kým sme sa ťahali o percentá v jednej banke, tak v druhej dvihli úroky o 0,8%......................
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
bonita Pozri príspevok
Nechcem ta strasit, ale tie banky asi nepracuju podla logiky - teda mas tam ucet, mas nejaky pravidelny prijem a pod. V decembri som riesila s klientom - bral si uver na novostavbu, 55%, zvysok mal hotovost a ucet vbanke ma od r.1992, kde mu samozrejme chodi aj vyplata. Chceli od neho sipo a ine ucty/ aj ked mu platby odchadzaju z jeho uctu/ a to uz po schvaleni uveru. Dokonca mu po schvaleni uveru zdvihli uroky, podla novych smernic , ktore medzitym prisli. Taketo obstrukcie predtym samozrejme ziadna banka nerobila. V tomto pripade slo o tatru.

Takze napriek tomu, ze mas aj ucet dlhsie a oni si ho mozu pozriet, musis vsetko zdokladovat. Snad budes mat vacsie stastie a mozno inu banku.
Toto si dovolia len velke banky. Uz to píšem x-ty krat. Velke banky, vub, tatra superia medzi sebou o prvenestvo, nemaju čas sa zaoberat detailami.
Ak tam dačo nesedí, zamietnu to hned.
Napriklad opak ukažkového prípadu, kde nie je klient transparentny s prijmom, tak onho nemaju zaujem, ved kto by to zistoval, prešetroval, vyvolaval, dovolaval. Kto by ste požičali zo svojho, keby ste mali podozrenie. Aj takí chodia, špekulanti. V socke pekne vidno, že 3 posledne mesiace "zarabaju" napr. 20 tisic, ale za poslednych 12 mesiacov je priemer polovičný. Tak budte múdri a poradte o čo vlastne ide, čo to "hrajú"?
0 0
darthez darthez

darthez je offline (nepripojený) darthez

dyvas: bol by som nerad keby si ma bral ako spekulanta co robi 3 mesiace a nidke predtym nerobil...atd
ja som pracoval ako zivnostnik ppred jednu firmu. zamestanli ma ako zivnostnika lebo pri takom "prac.pomere" za Teba neplatia odvody. Keby som bol vedel ze pri "zamestnani" na zivnost je moja hypo. nerealna, tak v zivote nepojdem pracovat ako zivnostnik. Bohuzial, stalo sa. Moja chyba. Teraz stale pracujem pre tu istu firmu. Uz treti rok, avsak nie ako zivnostnik, ale na TPP. O tom to je cele.
Navrhujes Ty obehat najskor mensie banky, ci velke? Lebo z toho predchadzajuceho prispevku som to nepochopil
A Aky mate prosim nazor na hypocentra, myslim "firmy", kt. spolupracuju s vacsinou bajk a vybavuju Vam hypo ony.

Dakujem
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Hypo centra alebo poradcovia vam aspon navrhnu rovno banku v ktorej vam uver prejde. Nemusite si tie banky obiehat sam, ale zase sa do ich prace nevyzna, tak neviem ine negativa al. pozitiva.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
darthez Pozri príspevok
dyvas: bol by som nerad keby si ma bral ako spekulanta co robi 3 mesiace a nidke predtym nerobil...atd
ja som pracoval ako zivnostnik ppred jednu firmu. zamestanli ma ako zivnostnika lebo pri takom "prac.pomere" za Teba neplatia odvody. Keby som bol vedel ze pri "zamestnani" na zivnost je moja hypo. nerealna, tak v zivote nepojdem pracovat ako zivnostnik. Bohuzial, stalo sa. Moja chyba. Teraz stale pracujem pre tu istu firmu. Uz treti rok, avsak nie ako zivnostnik, ale na TPP. O tom to je cele.
Navrhujes Ty obehat najskor mensie banky, ci velke? Lebo z toho predchadzajuceho prispevku som to nepochopil
A Aky mate prosim nazor na hypocentra, myslim "firmy", kt. spolupracuju s vacsinou bajk a vybavuju Vam hypo ony.

Dakujem
darter: Tu vobec neslo o to, aby ta niekto tak nazval t.j.spekulantom. Banky okrem toho, že maju pre žiadateľa tzv.financnu analyzu - t.j. taky vypocet, aby sa zistilo aku vysku hypoteky je schopny splacat a s akou urokovou sadzbou, tak existuje dualna kontrola jeho demografickych udajov. A môžem ti napisať, že rozhodne tam dlžka zamestnania ma vplyv na vysledny počet bodov, či sa Ti to páči, alebo nie. Nič s tym neurobíš. Preto opakujem ešte raz, kratka doba zamestnania môže mať vplyv na neschvalenie uveru. Banky nedisponuju agentami aby x-krat telefonovali, preverovali, overovali a uz vobec nemaju personal aby riesili uplne "ojedinele" pripady, kedy vcera sa niekto zamestnal a tvrdi, že bude uver splacat. Proste to ber ako realitu.

p.s. mrzi ma, že si slovo špekulant vzal tak dajako na seba. Ja s tym robim, viem ake je portfolio klientov na trhu, ake neuveritelne uskoky z ich strany existuju. Česť tej klientele, ktora každy rok nemeni banku, su transparentní, a bez "šrámov" v úverovom registri.
Osobne nemam moc rad externistov, t.j. tzv.sprostredkovatelov, od nich sú to vždy tie najhorsie prípady.
0 0
darthez darthez

darthez je offline (nepripojený) darthez

duves: dik za odpoved.
ma teda vobec zmysel obehavata banky ked pracujem 3 mesiace na TPP a priatelka (spoludlznik) 3/4 roka? Ohladom prijmu je tam rezerva vysoka (myslim pomer prijmu a splatky)
0 0
darthez darthez

darthez je offline (nepripojený) darthez

ozivim este tuto temu, lebo sa chcem spytat, ci vie neikto, ci banky poskytyju este aj dnes viac ako 70% ceny nehnutelnosti.
Viem ze SLSP dava tych 70%, no napriklad 4SOB ma na stranke stale viac.

Este by som si rad nechal vysvetlit ako je to v pripadoch, ked niektora banka ponuka naprklad 70% hypouver a zvysok je spotrebny uver. Daju sa obe veci zabezpecit rovnakou nehnutelnostou (teda tou, kt. je kupovana cez hypoteku)?

dakujem
0 0
katarina273 katarina273

katarina273 je offline (nepripojený) katarina273

S úvermy to nie je jednoduché ja denne riešim tieto problémy ludí len 98% z nehnutelnosti poskytuje jedna banka ato z dokladovaným prímom, ak niekto potrebuje nech sa na mňa nakontaktuje
0 0
katarina273 katarina273

katarina273 je offline (nepripojený) katarina273

Nie je nezakladá sa pri spotrebnom úvere nehnutelnosť, len je tam vyšia úroková sadzba to je tých 30%
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať