Zavrieť

Porady

Výška výživného - anketa

Anketa: O výške výživného na súde by nemal rozhodovať len jeden človek (sudca, sudkyňa)

Počet hlasujúcich
133. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • súhlasím

    109 81.95%
  • nesúhlasím

    24 18.05%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Rada by som urobiť taký malý prieskum. Chcela by som vedieť, ktorá matka má na svoje deti (koľko detí) aké vysoké (nízske) výživné a keď sa dá tak približný príjem matky aj otca. Tatiež by som poprosila lokalitu Slovenska, aby to bolo prehľadnejšie a aspoň sa dozvieme ako rozhodujú súdy na Slovensku.
Dúfam, že sa pridáte (samozrejme platí aj pre otcov, starajúcich sa o drobčekov)

Začínam ako prvá:
Matka príjem: 2.400,- Sk hmotná núdza
Otec príjem: 22.000,- Sk štátny zamestnanec
Výživné 1 dieťa: 3.500,- Sk
vek dieťaťa: 6 rokov
Lokalita: východné slovensko (Michalovce)

Samozrejme chcem poďakovať za účasť a verím, že výsledky nás vrelo prekvapia.
Naposledy upravil 02Michaela : 18.12.08 at 16:08 Dôvod: poďakovanie a doplnenie údajov
Usporiadat
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Bobbix Pozri príspevok
Tak preco si sa zapojil, dad111 ? Nic si nepovedal, nikomu neporadil, pises v hadankach. Tak objasni svoje pohnutky, alebo radsej mlc dalej.
Mas pravdu, ani som nechcel nic povedat ani nikomu poradit, len vyslovit moju vdaku, ze sa tu mozem sam naucit poznavat ludi, aby som sa mohl ja vyhnut im. Dakujem teda a piste dalej.
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
Lenze na niekoho si kydal a citatelia si to mozu vysvetlovat rozne. Tak Ta ziadam o napravu.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Bobbix Pozri príspevok
Lenze na niekoho si kydal a citatelia si to mozu vysvetlovat rozne. Tak Ta ziadam o napravu.
Je to inak. Myslim, ze som sa vyhol komentovat konkretnu osobu. Len som urobil to, co sa aj tu deje bezne. Porozhliadni sa trocha. Kolki tu pisu o "svojich ex", je tu nespocet ponosov na "policajt", "uradnik", "sudca" "...", mnozstvo politkov, cinitelov roznych urovni. A pri tom aj oni maju svoje mena. Len sa nam akosi paci hovorit o inych bez rizika. Je to to iste. Ak je to OK tam, preco nie tu. Nebolo by treba aj im dat moznost vyjadrit sa? Ked nie potom to mozme robit vsetci. Dufam, ze staci.
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
Myslim si, ze si sa nevyhol komentovaniu. Zacina to vo 4. riadku "Ale jedna osoba" a konci o 6 riadkov neskor "priznat ako neuspech a chybu?"
Ty sem chodis naco? Vzdelavat sa? Pretoze ini si sem chodia po radu. Ale nik ti nebrani napisat sem co sa ti prihodilo, kto ti to urobil a poziadat o radu. Zacni od seba a mozno sa ostatni pridaju. No uz zo samej podstaty fora su tu pisuci anonymni, pretoze mozno prave ty si nieci bracek, sestricka, otecko alebo provokater. Tak si pis a studuj co chces, len nepis hanlivo a nepis, ze si sa vyhol komentovaniu.
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Bobbix Pozri príspevok
Myslim si, ze si sa nevyhol komentovaniu. Zacina to vo 4. riadku "Ale jedna osoba" a konci o 6 riadkov neskor "priznat ako neuspech a chybu?"
Ty sem chodis naco? Vzdelavat sa? Pretoze ini si sem chodia po radu. Ale nik ti nebrani napisat sem co sa ti prihodilo, kto ti to urobil a poziadat o radu. Zacni od seba a mozno sa ostatni pridaju. No uz zo samej podstaty fora su tu pisuci anonymni, pretoze mozno prave ty si nieci bracek, sestricka, otecko alebo provokater. Tak si pis a studuj co chces, len nepis hanlivo a nepis, ze si sa vyhol komentovaniu.
Súhlasím s Bobbix.
Dad111 veď aj Ty tu nemáš meno a priezvisko, len prezývku. A tak isto ako si mal možnosť sa vyjadriť Ty majú možnosť sa tu vyjadriť aj Tebou spomínané osoby ako policajt, sudca, či ex alebo kto koľvek. Nikto im tú možnosť nevzal.
0 0
Eliza35 Eliza35

Eliza35 je offline (nepripojený) Eliza35

U nás to bolo jednoduché. Keďže ja mám pomerne slušný príjem, pýtala som si na syna len 2000 Sk. Myslím však, že to je dosť málo, avšak pri rozvode mu zostali nejaké pôžičky a ja ho nechcem zodrať z kože. Manžel má príjem cca 20.000,- a sociálna pracovníčka aj pripomenula, že suma 2000 Sk je málo. Napokon mu túto sumu pridelili s tým, že mu sudca pripomenul, že nech si nemyslí, že jeho povinnosť je tým splnená, že občas treba aj niečo kúpiť. Bola som milo prekvapená, pretože pri dohadovačkách ohľadom rozvodu sa mu zdalo asi aj 2000 Sk veľa. Asi si myslel, že aj ja z nich budem žiť :-) Nuž väčšina otcov si to aj myslí. Inak aby som nebola zlá môj bývalý je úžasný otec, a myslím to vážne, len je trošku šetrnejší. Ale myslím, že adekvátne je takých 3500-4000 Sk.A sám otec by mal mať snahu, keď už sa má aj on lepšie, dať aj svojmu dieťaťu. Aspoň ho vziať a kúpiť niečo potrebné priamo pre to dieťa, keď si už myslí, že sa priživuje žena na peniazoch, ktoré určí súd. a my ženy by sme si to mali vážiť keď to urobí, pretože si myslím že aj toto je pomoc. My to napríklad robíme takto s priateľovým synom. Jemu súd ešte pred štyrmi rokmi určil výživné 1000 Sk. Sme si vedomí, že táto suma je smiešna a preto sa snažíme kupovať pre neho všetko oblečenie a ďalšie potrebné veci. Každý víkend chodieva k nám, takže aj týmto spôsobom to kompenzujeme.
0 0
beny12 beny12

beny12 je offline (nepripojený) beny12

Táto Vaša anketa je ešte aktuálna?ak áno, rada sa do nej pridám.
0 0
rv123 rv123

rv123 je offline (nepripojený) rv123

taktiež som si nie istá, či tento prieskum a diskusia je ešte aktuálna, ale napíšem o nás: Môj príjem cca 15.000Sk, na syna 700Sk a na dcéru 1000Sk výživné od otca. Je nezamestnaný, lebo je to pre neho výhodnejšie, ale zaujímavé je, že je nezamestnaný v ČR. -Pracuje na čierno,aby nemusel platiť. Hneď, keď mala dcéra 18, dal návrh na zníženie -podľa zákona najnižšie bolo v tom čase 645Sk. Toho roku bude mať dcéra 22, študuje VŠ, syn 20-končí SŠ. V máji 2008 sa sudkyňa na pojednávaní pýtala, ako sa zmenili pomery u syna od poslednej úpravy (a to majú všetky spisy stále pred sebou). Jediná úprava bolo určenie výživného v r. 97 pri rozvode - stále rovnako 700Sk a tak som jej povedala, že teraz jedno tričko stojí cca 700Sk a nevidelo sa jej to. Presne táto istá sudkyňa totižto pojednávala aj vtedy, keď som žiadala zvýšenie asi v roku 2002 a nepriznala ho. Som za to, že sudkyne, ktoré sú slobodné, bezdetné a nemajú predstavu o výchove, by nemali takéto prípady vôbec dostávať na prejednanie. Od 10/07 nie je schopný súd zabezpečiť vypočutie otca v ČR a aby vykázala sudkyňa činnosť, tak po pol roku žiadala oznámenie, či je nám známa adresa odporcu!!! Človek nevie, či sa nad tým zasmiať, či zaplakať.
0 0
rituska rituska

rituska je offline (nepripojený) rituska

ja mam trosku iny problem, dufam ze poradite. budem slobodna matka, po materskej budem dalje pracovat, moj zarobok mesacne v cistom 20 tisic, otec je zenaty a tvrdi ze je dlhodobo nezamestnany.kolko by som mala od neho pytat vyzivne na dieta ? narodi sa v juli.som slovenka s trvalym pobytom na slovensku, on je cech, vyhraza sa mi ze si dieta bude pytat do svojej starostlivosti alebo aspon kazdy druhy vikend.ma pravo mi zakazat odist s dietatom na slovensko????
0 0
anitram anitram

anitram je offline (nepripojený) anitram

Ja
0 0
anitram anitram

anitram je offline (nepripojený) anitram

Ja by som rada pridala postreh zas z opacnej strany.Ja som priatelka rozvedeneho, ktory plati vyzivne na dieta v Bratislave.
Trosku minulosti: otehotnela, zobrali sa, zabezpecil strechu nad hlavou, prichytil ju s inym, rozvod. Pred 10 rokmi sud urcil 2.000 Sk vyzivne, toto platil aj ked bol nezamestnany. Byt jej nechal, lebo od nej by ani korunu nedostal pri deleni majetku. Dieta si brava kazdy 2 tyzden na vikend, dieta dostava peniaze navyse pri roznych prilezitostiach, ked bolo treba kupil oblecenie, dostava darceky pod stromcek od celej jeho rodiny. Aj ked s malou nezije, stara sa.

Aktualny problem: Ex mala doteraz zamestnanie, "jeho" byt predala, kupila vacsi s jej aktualnym amantom, zadlzila sa, jej vtedajsi prijem pozostaval viac s tringeltov. Teraz je tehotna s dotycnym amantom a telefonovala mojmu priatelovi, ze chce aby platil viac, lebo je tehotna a nema prijem a na malu sa zdvihli naklady. Ziadala najskor 3.500 teraz 4.000 Sk. Problem je v tom, ze priatel ma sice 20.000 netto prijem, ale plati si hypoteku, kedze jej nechal byt, ma uver (vykryval tym peniaze pocas nezamestnanosti), plati malej aj sebe poistky, najomne, elektriku a nezostava mu na zitie ani zivotne minimum. Co som vykryvala ja mojim platom. Teraz som nezamestnana a uz 2 mesiace si neviem najst pracu, nie sme manzelia, ani druh a druzka, nemam u neho trvale bydlisko. V decembri si musel spravit zo zdravotnych dovodov zuby, jeho ex si asi myslela, ze sme taki prachati, ale peniaze na zuby mu pozicali rodicia, to je asi druhy dovod, preco ma take skvele napady.

Myslite, ze existuje spravodlivost a sud prihliada aj na financnu situaciu otca?
Ak by to sud zdvihol na jej ziadanu sumu, tak mozme ist byvat pod most, lebo sme to neni schopni platit. Je mozne aby sud zobral v uvahu menovane vydavky a nedzvihol to? Alebo stale beru sudy ohlad na matky a my jej budeme splacat hypoteku? Inak pikoska na zaver, pri rozvode, bola ochotna nechat dieta otcovi za urcity obnos penazi, ale asi jej niekto vnukol lepsi napad.

Oprava: dieta ma 15 rokov.
Naposledy upravil anitram : 15.01.09 at 07:03
0 0
jana987 jana987

jana987 je offline (nepripojený) jana987

neuvadzate ake stare je dieta.ale pokial viem,ak otec zdokladuje,ze nema moznost tolkoplatit,alebo sam poda ziadost o znizenie vyzivneho,a podlozi vsetko dokladmi,tak mu sud urcite vyhovie.mojmu ex vyhoveli,aj ked nic nepodlozil a oklamal sudkinu,ze v den sudu ho prepustili!
0 0
jana987 jana987

jana987 je offline (nepripojený) jana987

chcela by som sa opytat,ak mate niekto skusenosti,ako postupovat.sud zaviazal otca platit vyzivne a splacat dlh na vyzivnom.ale na ucet nam prichadza len cast penazi oznacena ako vyzivne,ale ani to nieje cela suma.ako postupovat,ked chcem peniaze vymoct?
0 0
jana987 jana987

jana987 je offline (nepripojený) jana987

rituska Pozri príspevok
ja mam trosku iny problem, dufam ze poradite. budem slobodna matka, po materskej budem dalje pracovat, moj zarobok mesacne v cistom 20 tisic, otec je zenaty a tvrdi ze je dlhodobo nezamestnany.kolko by som mala od neho pytat vyzivne na dieta ? narodi sa v juli.som slovenka s trvalym pobytom na slovensku, on je cech, vyhraza sa mi ze si dieta bude pytat do svojej starostlivosti alebo aspon kazdy druhy vikend.ma pravo mi zakazat odist s dietatom na slovensko????
dieta po vas dostane SVK obcianstvo hned si poziadajte o zverenie maloletej osoby.dietatu dajte svoje priezvisko a chodte sa este poradit s pravnikom .ten vam to vysvetli presne,ale s odchodom na slovensko by ste problem nemali mat.alebo neuvedte otca do rodneho listu,ale to nemozte potom ziadat vyzivne.
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

jana987 Pozri príspevok
chcela by som sa opytat,ak mate niekto skusenosti,ako postupovat.sud zaviazal otca platit vyzivne a splacat dlh na vyzivnom.ale na ucet nam prichadza len cast penazi oznacena ako vyzivne,ale ani to nieje cela suma.ako postupovat,ked chcem peniaze vymoct?
Ahoj Jana987
Neviem, či to funguje, ale známy mal taký podobný problém so svojou ex. Ona šla za exekútorkou (jeho ex) a vymohla dlh a dokonca aj výživné už má cez exekútorku. Skús zájsť aj Ty za exekútorom a poradiť sa, možno by sa to nejako dalo aj v Tvojom prípade. Držím palce
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

rituska Pozri príspevok
ja mam trosku iny problem, dufam ze poradite. budem slobodna matka, po materskej budem dalje pracovat, moj zarobok mesacne v cistom 20 tisic, otec je zenaty a tvrdi ze je dlhodobo nezamestnany.kolko by som mala od neho pytat vyzivne na dieta ? narodi sa v juli.som slovenka s trvalym pobytom na slovensku, on je cech, vyhraza sa mi ze si dieta bude pytat do svojej starostlivosti alebo aspon kazdy druhy vikend.ma pravo mi zakazat odist s dietatom na slovensko????
No možno by bolo naj odísť na Slovensko ešte pred pôrodom a porodiť na Slovensku. A tak ako už písala Jana, požiadať hneď po narodení dieťaťa o zverenie do svojej starostlivosti.
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

anitram Pozri príspevok
Ja by som rada pridala postreh zas z opacnej strany.Ja som priatelka rozvedeneho, ktory plati vyzivne na dieta v Bratislave.
Trosku minulosti: otehotnela, zobrali sa, zabezpecil strechu nad hlavou, prichytil ju s inym, rozvod. Pred 10 rokmi sud urcil 2.000 Sk vyzivne, toto platil aj ked bol nezamestnany. Byt jej nechal, lebo od nej by ani korunu nedostal pri deleni majetku. Dieta si brava kazdy 2 tyzden na vikend, dieta dostava peniaze navyse pri roznych prilezitostiach, ked bolo treba kupil oblecenie, dostava darceky pod stromcek od celej jeho rodiny. Aj ked s malou nezije, stara sa.

Aktualny problem: Ex mala doteraz zamestnanie, "jeho" byt predala, kupila vacsi s jej aktualnym amantom, zadlzila sa, jej vtedajsi prijem pozostaval viac s tringeltov. Teraz je tehotna s dotycnym amantom a telefonovala mojmu priatelovi, ze chce aby platil viac, lebo je tehotna a nema prijem a na malu sa zdvihli naklady. Ziadala najskor 3.500 teraz 4.000 Sk. Problem je v tom, ze priatel ma sice 20.000 netto prijem, ale plati si hypoteku, kedze jej nechal byt, ma uver (vykryval tym peniaze pocas nezamestnanosti), plati malej aj sebe poistky, najomne, elektriku a nezostava mu na zitie ani zivotne minimum. Co som vykryvala ja mojim platom. Teraz som nezamestnana a uz 2 mesiace si neviem najst pracu, nie sme manzelia, ani druh a druzka, nemam u neho trvale bydlisko. V decembri si musel spravit zo zdravotnych dovodov zuby, jeho ex si asi myslela, ze sme taki prachati, ale peniaze na zuby mu pozicali rodicia, to je asi druhy dovod, preco ma take skvele napady.

Myslite, ze existuje spravodlivost a sud prihliada aj na financnu situaciu otca?
Ak by to sud zdvihol na jej ziadanu sumu, tak mozme ist byvat pod most, lebo sme to neni schopni platit. Je mozne aby sud zobral v uvahu menovane vydavky a nedzvihol to? Alebo stale beru sudy ohlad na matky a my jej budeme splacat hypoteku? Inak pikoska na zaver, pri rozvode, bola ochotna nechat dieta otcovi za urcity obnos penazi, ale asi jej niekto vnukol lepsi napad.

Oprava: dieta ma 15 rokov.
Určite súd prihliada aj na stránku otca. Niekedy otec nemusí nič zdokladovať a vyhovejú mu v znížení výživného. Taktiež si myslím, že preto je založená táto anketa, nakoľko zisťujeme, že v rôznych končinách Slovenska sudcovia rozhodujú o výživnom inak a prihliadajú buď na stranu otca alebo matky. Tiež rozhoduje faktor, či je to sudkyňa (rozvedená - vydatá, nahnevaná, smutná...) a sudca (ženatý - rozvedený, nasrdený na bývalú tak si to odnášajú matky...). Tento prieskum, vlastne anketa možno pomôže človeku, ktorý sa chystá podať na súd zvýšenie-zníženie výživného v tej časti Slovenska, kde už niekto napísal, že z tej časti Slovenska pochádza a akú má skúsenosť a možno bude vedieť počítať s tým, ako bude (možno) súd rozhodovať.
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Možno by nebolo odveci, napísať aj meno sudcu , keď by ho niekto dostal na pojednávanie, možno už bude vedieť, ako bude sudca postupovať.
0 0
jana987 jana987

jana987 je offline (nepripojený) jana987

dakujem.exekutor moze jednat az ked nezaplati 3 mesiace po sebe sa mi zda.ale ten moj furt aspon nieco posle.chcela by som vediet,ci to mozem hlasit na policii.nam exekutor aj tak velmi nepomoze,ex je dobrovolne nezamestnany(teda oficialne),a ziaden majetok nema. takze,by nemali co vymahat.
0 0
Jana.s Jana.s

Jana.s je offline (nepripojený) Jana.s

Mňa čaká súd o zvýšenie výživného na budúci mesiac, odhodlala som sa po 4 rokoch.
otec : živnostník -majiteľ dvoch krčiem, jeho príjem žiaľ neviem,ale počas manželstva, keď vlastnil iba jednu prevádzku mal príjem 25 000,- až 30.000,-Sk čistého -to bolo pred 5 rokmi
matka : t.č.na MD /po rozvode som sa vydala/ rodičovský príspevok 4.780,-Sk
výživné na 1.dieťa - 18-ročné VŠ-študent 2.000,-Sk
výživné na 2.dieťa - 15-ročné SŠ-študent 1.750,-sk
lokalita : Trenčín
Keď som žiadala 2.000,-Sk aj na mladšie dieťa pred 4 rokmi, tak jeho odpoveď bola, že viac nedá, lebo by som tie peniaze prežrala aj so svojim novým manželom. Musela som pristúpiť na túto dohodu, lebo na pojednávanie som si zabudla sobášny list a sudkyňa mi hrozila finančnou pokutou 25.000,-Sk.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať