Zavrieť

Porady

Výška výživného - anketa

Anketa: O výške výživného na súde by nemal rozhodovať len jeden človek (sudca, sudkyňa)

Počet hlasujúcich
133. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • súhlasím

    109 81.95%
  • nesúhlasím

    24 18.05%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Rada by som urobiť taký malý prieskum. Chcela by som vedieť, ktorá matka má na svoje deti (koľko detí) aké vysoké (nízske) výživné a keď sa dá tak približný príjem matky aj otca. Tatiež by som poprosila lokalitu Slovenska, aby to bolo prehľadnejšie a aspoň sa dozvieme ako rozhodujú súdy na Slovensku.
Dúfam, že sa pridáte (samozrejme platí aj pre otcov, starajúcich sa o drobčekov)

Začínam ako prvá:
Matka príjem: 2.400,- Sk hmotná núdza
Otec príjem: 22.000,- Sk štátny zamestnanec
Výživné 1 dieťa: 3.500,- Sk
vek dieťaťa: 6 rokov
Lokalita: východné slovensko (Michalovce)

Samozrejme chcem poďakovať za účasť a verím, že výsledky nás vrelo prekvapia.
Naposledy upravil 02Michaela : 18.12.08 at 16:08 Dôvod: poďakovanie a doplnenie údajov
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak syn ma 22 rokov - VS- vyzivne 900sk!!
Pracujem ja, pracuje otec, obaja mame nove rodiny., v ktorych pracuju partneri.
Neviem, ci ma este niekto taku uzasnu sumu.

Vychodne Slovensko.
Naposledy upravil alaya1 : 19.01.09 at 12:23
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

jana987 Pozri príspevok
dakujem.exekutor moze jednat az ked nezaplati 3 mesiace po sebe sa mi zda.ale ten moj furt aspon nieco posle.chcela by som vediet,ci to mozem hlasit na policii.nam exekutor aj tak velmi nepomoze,ex je dobrovolne nezamestnany(teda oficialne),a ziaden majetok nema. takze,by nemali co vymahat.
No neviem, či exekútor jedná až po troch mesiacoch, čo Ti bývalý nezaplatí, lebo ten známy platí výživné 6.500,- Sk mesačne, a len raz zaplatil menej, čiže tam mal dlh na výživnom nejakých 2.300,- Sk. A exekútor aj tak konal. Dokonca si jeho bývalá dala vyplácať výživné cez exekútora, ale zase prišla o nejaké drobné, ktoré si exekútor za to sťahuje. Skús sa opýtať exekútora, ako to vlastne je. No a čo sa týka polície, v zákone sa píše, že ak nezaplatí v priebehu roka 3 mesiace výživné, tak vtedy ide o zanedbanie povinnej výživy. Tak to skús aj tam, ale v čom si nie som istá je, či to platí aj vtedy, keď Ti pošle za mesiace len niečo. Ale skôr sa mi zdá, ak si neplní vyživovaciu povinnosť v plnej výške 3 mesiace, tak ho už oznámiť môžeš. Skús sa na to ešte opýtať.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

02Michaela Pozri príspevok
No neviem, či exekútor jedná až po troch mesiacoch, čo Ti bývalý nezaplatí, lebo ten známy platí výživné 6.500,- Sk mesačne, a len raz zaplatil menej, čiže tam mal dlh na výživnom nejakých 2.300,- Sk. A exekútor aj tak konal. Dokonca si jeho bývalá dala vyplácať výživné cez exekútora, ale zase prišla o nejaké drobné, ktoré si exekútor za to sťahuje. Skús sa opýtať exekútora, ako to vlastne je. No a čo sa týka polície, v zákone sa píše, že ak nezaplatí v priebehu roka 3 mesiace výživné, tak vtedy ide o zanedbanie povinnej výživy. Tak to skús aj tam, ale v čom si nie som istá je, či to platí aj vtedy, keď Ti pošle za mesiace len niečo. Ale skôr sa mi zdá, ak si neplní vyživovaciu povinnosť v plnej výške 3 mesiace, tak ho už oznámiť môžeš. Skús sa na to ešte opýtať.
Je to tak. Ked nezaplati plne 3 mesiace za sebou vtedy ano, ak zaplati, jeden mesiac co len 5euro, tak to pada. Dobra blbost.
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

Jana.s Pozri príspevok
Mňa čaká súd o zvýšenie výživného na budúci mesiac, odhodlala som sa po 4 rokoch.
otec : živnostník -majiteľ dvoch krčiem, jeho príjem žiaľ neviem,ale počas manželstva, keď vlastnil iba jednu prevádzku mal príjem 25 000,- až 30.000,-Sk čistého -to bolo pred 5 rokmi
matka : t.č.na MD /po rozvode som sa vydala/ rodičovský príspevok 4.780,-Sk
výživné na 1.dieťa - 18-ročné VŠ-študent 2.000,-Sk
výživné na 2.dieťa - 15-ročné SŠ-študent 1.750,-sk
lokalita : Trenčín
Keď som žiadala 2.000,-Sk aj na mladšie dieťa pred 4 rokmi, tak jeho odpoveď bola, že viac nedá, lebo by som tie peniaze prežrala aj so svojim novým manželom. Musela som pristúpiť na túto dohodu, lebo na pojednávanie som si zabudla sobášny list a sudkyňa mi hrozila finančnou pokutou 25.000,-Sk.
To máte príšerne nízke výživné to ani nie je možné.
Ja matka príjem 12 000 invalidný dôchodok
otec živnostík, konateľ 2 s.r.o., poslanec miestnej časti v bratislave a majiteľ reklamno - propagačnej firmy - oficiálne priznal 20 000
deti 18 a 20 študentky jedna VŠ, druhá maturuje . 6000 má ta staršia a druhá sa práve súdi s otcom doteraz dostávala 2500.
Pred dvoma rokmi sa súdila staršia a do dnešného dňa to nie je skončené nakoľko sa otec a ona odvolali. Sudkyňa to neuveritelne preťahovala ateraz to čaká na krajskom súde.
Druhá dcéra ma na tom istom súde inäú sudkyne a úplne iný prístup z jej strany. takže sa prikláňam k názoru že alfa a omega úspechu je natrafiť na normálneho sudcu a dufať že sa dobre vyspala a tak.
Pri podnikateľoch a živnostníkoch ako je môj exmanžel je dôležite pokiaľ oni zatajujú svoj prijem upozorniť súd aj na ich nákladný život, tot bola jedina možnosť aj mojich dcér ako mu dokázať jeho príjem.
Prajem všetkým ženám a aj mužom ktorí sa súdia o výživné pevné nervy a veľa šťastia.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

02Michaela Pozri príspevok
No neviem, či exekútor jedná až po troch mesiacoch, čo Ti bývalý nezaplatí, lebo ten známy platí výživné 6.500,- Sk mesačne, a len raz zaplatil menej, čiže tam mal dlh na výživnom nejakých 2.300,- Sk. A exekútor aj tak konal. Dokonca si jeho bývalá dala vyplácať výživné cez exekútora, ale zase prišla o nejaké drobné, ktoré si exekútor za to sťahuje. Skús sa opýtať exekútora, ako to vlastne je. No a čo sa týka polície, v zákone sa píše, že ak nezaplatí v priebehu roka 3 mesiace výživné, tak vtedy ide o zanedbanie povinnej výživy. Tak to skús aj tam, ale v čom si nie som istá je, či to platí aj vtedy, keď Ti pošle za mesiace len niečo. Ale skôr sa mi zdá, ak si neplní vyživovaciu povinnosť v plnej výške 3 mesiace, tak ho už oznámiť môžeš. Skús sa na to ešte opýtať.

len na okraj - exekútor si nesťahuje svoje trovy z výživného - možno len vymáha menšie sumy a preto nepoukazuje celú sumu výživného, ale svoje trovy si od povinného vymáha osobitne, nezávisle od výživného.
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

iriska Pozri príspevok
len na okraj - exekútor si nesťahuje svoje trovy z výživného - možno len vymáha menšie sumy a preto nepoukazuje celú sumu výživného, ale svoje trovy si od povinného vymáha osobitne, nezávisle od výživného.
no ja osobne neviem ako to je, ale známy vyplatil podĺžnosť a trovy exekútorke. No a bývalá sa mu sťažuje, že jej exekútorka vypláca o nejakých 100,- či 200,- Sk menej, ako je stanovené výživné. Tak neviem. Ja sa fakt do toho nerozumiem.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Oprávnený v konečnom dôsledku by mal dostať celú svoju dlžnú sumu, 1. ak ju povinný aj celú zaplatí a 2. ak si ju vyčíslil správne...
0 0
mariro mariro

mariro je offline (nepripojený) mariro

Ja mam vyzivne na 14rocne deti 2.500 sk..na jedno dieta....nasudene pred 4 rokmi,teraz prebieha sud o znizenie vyzivneho zo strany otca na 1000 sk.Chudacik....nezvlada to financne, ved robi v Rakusku a vela vraj precestuje....:-)))),no ja som podla protinavrh na 4000 sk na jdeno dieta....cakam na termin dalsieho pojednavania.
Ja mam prijem 18.000 sk
Otec.......30.000 sk
Lokalita: Trencin
Najlepsie je ked sa strany dohodnu...ved su to spolocne deti a my sme ich priviedli na svet, tak sa treba o ne i postarat.
0 0
Ivava Ivava

Ivava je offline (nepripojený) Ivava

Mozno trochu po funuse, ale skusim sa pridat.
11 rocne dieta, môj zarobok, cca: 20 000 netto, otec pri rozvode pre istotu svoj prijem sudu neoznamil a uz tri roky to pre istotu neoznamuje ani danovemu uradu. Vyrubene vyzivne pre neho je 6000,- Sk (sam si ho navrhol aj ked socialna kuratorka zastupujuca dieta trvala na 10 000, ja som ustupila na spominanych 6000).
Mam vsak iny problem, toto vyživne aj tak neplati a po viac ako roku s nim neurobili poriadok ani policajti a ani sudy.
0 0
ajuska29 ajuska29

ajuska29 je offline (nepripojený) ajuska29

matka : rodicovsky prispevok 5320 sk
otec :robotnik zamestnany na papieri minimalna mzda a v skutocnosti 12000-15000 sk
dieta 1: vyzivne 3000 sk
Okres Levice
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Matka príjem 465 €
Otec živnostník výšku príjmu neviem
Dieťa 1 - 5 rokov - 49,79 € - platí ako sa mu chce.
0 0
Inečka Inečka

Inečka je offline (nepripojený) Inečka

matka - príjem 17.000 Sk
otec - príjem minimálne 22.000 Sk (aj viac, keď robí v zahraničí, o jeho príjem sa nezaujímam)
výživné - od 9/2008 - 6.000 Sk na 2 deti (10. a 12. rokov), predtým 4.000 Sk
lokalita: Považská Bystrica

Zatiaľ sa nemôžem sťažovať, keď mám väčšie výdavky na deti, napr. keď som dala veľa za lieky, alebo keď som musela kôli synovej alergii meniť čiastočne zariadenie bytu, predložila som mu účet a zaplatil mi polovicu.
S deťmi má veľmi dobrý vzťah, my sa kôli deťom tiež tolerujeme, zvyčajne chodíme spolu aj na dovolenky, ktoré tiež platíme napoly. Trávime spolu aj vianoce, lebo to tak chcú deti. Keď som potrebovala peniaze, tak mi dal výživné aj na polroka dopredu.
No dúfam, že to tak zostane aj naďalej.
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

Inečka Pozri príspevok
matka - príjem 17.000 Sk
otec - príjem minimálne 22.000 Sk (aj viac, keď robí v zahraničí, o jeho príjem sa nezaujímam)
výživné - od 9/2008 - 6.000 Sk na 2 deti (10. a 12. rokov), predtým 4.000 Sk
lokalita: Považská Bystrica

Zatiaľ sa nemôžem sťažovať, keď mám väčšie výdavky na deti, napr. keď som dala veľa za lieky, alebo keď som musela kôli synovej alergii meniť čiastočne zariadenie bytu, predložila som mu účet a zaplatil mi polovicu.
S deťmi má veľmi dobrý vzťah, my sa kôli deťom tiež tolerujeme, zvyčajne chodíme spolu aj na dovolenky, ktoré tiež platíme napoly. Trávime spolu aj vianoce, lebo to tak chcú deti. Keď som potrebovala peniaze, tak mi dal výživné aj na polroka dopredu.
No dúfam, že to tak zostane aj naďalej.
tak to vám naozaj závidím a verím, že takéto dobré vzťahy si udržíte. aj nám to s ex fungovalo nejakú dobu po rozvode, ale ked si našiel druhú a oveľa mladšiu frajerku, tak sa jej začal prispôsobovať a na deti už nebolo tolko času a zo mna sa stal nepriateľ. a ked som potom podala o zvýšenie výživného tak sa skoro zbláznil a od tej doby ma nenávidí na smrť, pritom ja som ho presviedčala že kvôli detom by sme mali spolu vychádzať. Dnes sú dcéry dospelé vzťah s otcom je dosť chabý a o peniaze (študúju na VŠ) sa sním museli dosť nemilosrdne súdiť. Mladšia sa teda ešte súdi teraz. takže vám zo srdca želám len korektné vzťahy s vaším ex.
0 0
Inečka Inečka

Inečka je offline (nepripojený) Inečka

Bobiku ďakujem, ja dúfam, že z ohľadom na deti zostane náš vzťah korektný (aj keď niekedy ma to stojí dosť síl prehliadať
jeho arogantnosť, ale čo by človek neurobil pre deti). Kedysi, keď začal robiť v Nemecku a veľa zarábať (ale samozrejme iba minimálna mzda na pásku, zvyšok v dietach), tak mi prestal platiť. Okamžite som ho dala na súd, kde som uviedla, akým spôsobom zarába. Tak súd nariadil zamestnávateľovi z tej jeho min. mzdy posielať mi výživné a nebral ohľad na to, že mu akože
nezostáva ani jeho životné minimum. Vtedy videl, že sa len tak nedám a odvtedy som s ním problém nemala a začal mi preplácať aj iné výdavky. To bolo asi tak 6 rokov dozadu.
0 0
inga26 inga26

inga26 je offline (nepripojený) inga26

tak sa aj ja pridávam,

ja- hmotná núdza
ex- ID, príjem presne netuším ale okolo 12 000- 13 000, záujem o deti žiadny(okrem platenia výživného), návštevy tiež žiadne

syn 18- výživné 645
dcérka 15- takisto 645 (ak má niekto dieťa s alergiou, astmou a ekzémom asi si vie predstaviť čo stoja lieky)

Prešovský kraj

PS: pre navrhovateľa: môžem sa opýtať na meno sudcu?
0 0
koordinatorka koordinatorka

koordinatorka je offline (nepripojený) koordinatorka

ja netto 30.000
ex po rozvodovom konani 50.000
z roku 2008 na 9 rocne dieta platí 2.000 Sk
lokalita Ziar nad Hronom
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

inga26 Pozri príspevok
tak sa aj ja pridávam,

ja- hmotná núdza
ex- ID, príjem presne netuším ale okolo 12 000- 13 000, záujem o deti žiadny(okrem platenia výživného), návštevy tiež žiadne

syn 18- výživné 645
dcérka 15- takisto 645 (ak má niekto dieťa s alergiou, astmou a ekzémom asi si vie predstaviť čo stoja lieky)

Prešovský kraj

PS: pre navrhovateľa: môžem sa opýtať na meno sudcu?
No viem si to živo predstaviť. Pravidelne tieto lieky kupujem, lebo sa berú dlhodobo.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

UPOZORŇUJEM tie, ktoré máte výživné pod 732,- Sk (vlastne prepočítané na EUR - cca také by malo byť aktuálne minimálne výživné) okamžite si dávajte na súd návrh na zvýšenie, resp. 3 roky spätne návrh na zvýšenie do výšky minimálneho výživného v tom ktorom roku.
Dúfam, že už na Slovensku nie je dieťa, na ktoré platí rodič výživné 200,-Sk.
0 0
adriana126 adriana126

adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

Ja sa pridám k tej ankete, manžel má dve deti z prvého manželstva, 18 a 15 rokov, príjem matky 9.600,- Sk + príjem z podnikania cca 2.000,- až 3.000,- Sk, príjem otca 29.700,- Sk aj s variabilnou mzdou ktorá nie je stále rovnaká za január 0 inak od 4.000,- Sk až 6.000,- Sk výživné 4.000,- Sk na dieťa. Ja som jeho druhá manželka momentálne na rodičovskom príspevku s dcérou rok a pol. Žiadala zvýšenie na 12.000,- Sk, pritom jej nechal trojizbový byt za 400.000,- Sk. Lokalita Košice
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

Inečka Pozri príspevok
Bobiku ďakujem, ja dúfam, že z ohľadom na deti zostane náš vzťah korektný (aj keď niekedy ma to stojí dosť síl prehliadať
jeho arogantnosť, ale čo by človek neurobil pre deti). Kedysi, keď začal robiť v Nemecku a veľa zarábať (ale samozrejme iba minimálna mzda na pásku, zvyšok v dietach), tak mi prestal platiť. Okamžite som ho dala na súd, kde som uviedla, akým spôsobom zarába. Tak súd nariadil zamestnávateľovi z tej jeho min. mzdy posielať mi výživné a nebral ohľad na to, že mu akože
nezostáva ani jeho životné minimum. Vtedy videl, že sa len tak nedám a odvtedy som s ním problém nemala a začal mi preplácať aj iné výdavky. To bolo asi tak 6 rokov dozadu.
takže držím palčeky a nech sa vám darí
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať