Zavrieť

Porady

Výška výživného - anketa

Anketa: O výške výživného na súde by nemal rozhodovať len jeden človek (sudca, sudkyňa)

Počet hlasujúcich
133. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • súhlasím

    109 81.95%
  • nesúhlasím

    24 18.05%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Rada by som urobiť taký malý prieskum. Chcela by som vedieť, ktorá matka má na svoje deti (koľko detí) aké vysoké (nízske) výživné a keď sa dá tak približný príjem matky aj otca. Tatiež by som poprosila lokalitu Slovenska, aby to bolo prehľadnejšie a aspoň sa dozvieme ako rozhodujú súdy na Slovensku.
Dúfam, že sa pridáte (samozrejme platí aj pre otcov, starajúcich sa o drobčekov)

Začínam ako prvá:
Matka príjem: 2.400,- Sk hmotná núdza
Otec príjem: 22.000,- Sk štátny zamestnanec
Výživné 1 dieťa: 3.500,- Sk
vek dieťaťa: 6 rokov
Lokalita: východné slovensko (Michalovce)

Samozrejme chcem poďakovať za účasť a verím, že výsledky nás vrelo prekvapia.
Naposledy upravil 02Michaela : 18.12.08 at 16:08 Dôvod: poďakovanie a doplnenie údajov
Usporiadat
sattelitka sattelitka

sattelitka je offline (nepripojený) sattelitka

bubkoch Pozri príspevok
na zaciatok uplne staci ked s rozsudkom o vyzivnom ihned pojdes za exekutorom ...
ver tomu ze sa ex rychlo spamata
navrh na zvysenie mozes podat tiez, takyto navrh je oslobedeny od poplatkov, nepriznava sa nahrada trov ak by ti sud nevyhovel, ale to je aj tak nepravdepodobne lebo 30€ je tak nizka suma, ze nizsie sa uz ani ist neda
ale jemu treba najskôr zaplatiť, nie? (myslím exekútorovi)
A ešte tú druhú časť otázky prosím zospovedať o tom príjme .-) vďaka.
0 0
jozefinka jozefinka

jozefinka je offline (nepripojený) jozefinka

Aký je rozdiel medzoi advokátom, komerčným právnikom a notárom?
0 0
kvetinka2 kvetinka2

kvetinka2 je offline (nepripojený) kvetinka2

Dobrý den, chcela by som si požiadať o zvýšenie výživného. Co všetko by som mala zahrnúť do výdavkov aby mi odklepli čo najvyššiu sumu. Dakujem
0 0
sattelitka sattelitka

sattelitka je offline (nepripojený) sattelitka

kvetinka2 Pozri príspevok
Dobrý den, chcela by som si požiadať o zvýšenie výživného. Co všetko by som mala zahrnúť do výdavkov aby mi odklepli čo najvyššiu sumu. Dakujem
... toto aj mňa zaujíma, a hlavne či sa do môjho príjmu ráta aj zárobok môjho terajšieho manžela ???
0 0
jozefinka jozefinka

jozefinka je offline (nepripojený) jozefinka

sattelitka Pozri príspevok
... toto aj mňa zaujíma, a hlavne či sa do môjho príjmu ráta aj zárobok môjho terajšieho manžela ???
VIE NIEKTO , čO V PRIPADE AK MANŹELKA NIEKTORÉ šEKY STRATILA, PRÍPADNE JEJ PLATIL LEN V HOTOVOSTI BEZ DOKLADU? a TIEž, čI SÚD PRIHLIADA AJ NAPRÍJEM DRUHÉHO MANŹELA (TERAZ ĆO VYCHOVÁVA DIEŤA - NEVLASTNÉ), LEBO SOM POčULA, ŽE BÝV. MANŹEL DOSTAL PLATIŤ VEĽMI NÍZKE VÝŽIVNÉ, LEBO TARAJŠÍ MANžEL MÁ VYŠŠÍ PLAT !!!
0 0
jozefinka jozefinka

jozefinka je offline (nepripojený) jozefinka

Ahojte, keďže som v mojom prípade ohľadne výživného postúpila ďalej, tak mám ďalšiu súvisiacu otázku. Podala som návrh na zvýšenie, kde ale musím uviesť aj ja svoj zárobok. Som SZČO -živnostník, aký si mám uviesť mesačný príjem? Lebo každý mesiac fakturujem odberateľom mojich služieb inú čiastku. A mám ako dôkaz priložiť čo? Výpis z DP FO za predchádzajúci rok? Díky za odpovede.
0 0
anka_p anka_p

anka_p je offline (nepripojený) anka_p

Podľa mňa výpis z DP FO, kde máš uvedený základ dane podelíš 12 a máš čístý mesačný príjem.
0 0
jozefinka jozefinka

jozefinka je offline (nepripojený) jozefinka

Dobý deň, chcela by so poradiť, že či môžu zo súdu odo mňa vyžadovať kvôli zvýšeniu výživného na dieťa aj môj list vlastníctva od bytu, môj a dokonca aj môjho druhého (terajšieho) manžela príjem! Veď som niekde čítala, že príjem môjho terajšieho manžela nie je ovplyvňujúci pri takomto pojednávaní, otcom dieťaťa je predsa poškodený, ktorého sa pojednávanie týka :-((( Poraďte prosím ako to vlastne je. Vďaka.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

jozefinka Pozri príspevok
Dobý deň, chcela by so poradiť, že či môžu zo súdu odo mňa vyžadovať kvôli zvýšeniu výživného na dieťa aj môj list vlastníctva od bytu, môj a dokonca aj môjho druhého (terajšieho) manžela príjem! Veď som niekde čítala, že príjem môjho terajšieho manžela nie je ovplyvňujúci pri takomto pojednávaní, otcom dieťaťa je predsa poškodený, ktorého sa pojednávanie týka :-((( Poraďte prosím ako to vlastne je. Vďaka.
uz to tu bolo velakrat napisane, tak len v skratke:
sud skuma tvoje prijmy a tvoje nutne vydavky ... preto sa zaujima o tvoj prijem
prijem tvojho terajsieho manzela, s ktorym pravdepodobne byvas v spolocnej domacnosti, skuma nie preto aby ho zohladnil v tvojich prijmoch, ale preto, aby urcil tvoje nutne vydavky na domacnost ... to znamena, ze ked ma manzel prijem, tak tvoje naklady na inkaso su napr. len polovicne v porovnani s pripadom keby si manzela nemala a byvala sama
0 0
jozefinka jozefinka

jozefinka je offline (nepripojený) jozefinka

Ahojte, podala som trestné oznámenie na ex manžela, lebo neplatil už dosť dlho. Predvolali ma na zajtra. Všetky doklady som im poslala tak neviem čo ma chcú vypočúvať. Nebol niekto v takejto situácii? Na čo všetko sa mám pripraviť?????
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Zopakovať per huba to isté, čo v trestnom oznámení, ak sa od podania zmenila výška dlžného výživného, upresniť ho.
0 0
Štefan Urbán Štefan Urbán

Štefan Urbán je offline (nepripojený) Štefan Urbán

Dobry den, u nas je situacia taka:
matka ucitelka (ZS): 550,-EU
Otec zamestnanec: 650,-EU
Dcera 4 roky.
podla rozsudku z roku 2010 výživné: 170,- EU

Vela ci malo?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Štefan Urbán Pozri príspevok
Dobry den, u nas je situacia taka:
matka ucitelka (ZS): 550,-EU
Otec zamestnanec: 650,-EU
Dcera 4 roky.
podla rozsudku z roku 2010 výživné: 170,- EU

Vela ci malo?
Výška výživného stanovená súdom alebo vzájomnou dohodou rodičov ?
0 0
Štefan Urbán Štefan Urbán

Štefan Urbán je offline (nepripojený) Štefan Urbán

Tá suma je stanovená súdom.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

dcéra 11, výživné 66€ nevyskakujeme. A to som skoro dva roky bez príjmu, len príležitostné privyrobenie
0 0
srdenko srdenko

srdenko je offline (nepripojený) srdenko

taka suma akurat, ani vela ani malo
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať