Zavrieť

Porady

Okamžitá výpoveď

Ahojte poraďáci,
chcela by som poprosiť o radu. Sestra chce dať v práci okamžitú výpoveď, ale myslí si, že ju zamestnávateľ pustí až po výpovednej lehote. V novej práci ju ale nikto čakať tri mesiace nebude, a pred troma mesiacmi nemohla dať výpoveď, lebo nemala túto ponuku....začarovaný kruh. Ako má postupovať a aké sankcie by ju mohli postihnúť?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monymon je offline (nepripojený) monymon

    monymon
    1. nech skusi so zamestnavateľom uzatvorit dohodu o skonceni PP.
    2. na okamzite skoncenie to nevidim - z toho, co uvadzas, sestra pravdepodobne dovody na okamzite skoncenie zo strany zamestnanaca nema. potom by z mojho pohladu slo o neplatne skoncenie a zamestnavatel moze v zmysle zakona pozadovat nahradu skody. Zamestnvatel by ale musel dat vyjadrenie, ze trva na vykonavani prace
    3. vypoved moze dat aj bez udania dovodu. Potom je ale vo vypovednej lehote v ktorej je povinna riadne vykonavat pridelenu pracu.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    a sankcie:
    ak ma podpisane - pride podla ZP o jednomesacny plat + zamestnavatel moze vycislit vsetky naklady, ktore mu nedodrzanim pracovnej zmluvy vznikli a uplatnit si ich nahradu u nej /aj na sude/
    /v zavislosti od pozicie moze ist o velke peniaze/

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    A vypovedna doba je 2 mesiace a slusny zamestnavatel dokaze na dobreho pracovnika 2 mesiace pockat.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.