Zavrieť

Porady

Niečo sladké :)

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Ahojte pridávam recept na niečo sladké čo Vám urobí dobre
Usporiadat
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Šelmecké kocky

6 vajec
300 g práškového cukru
180 g margarínu
kôra z pol citróna
180 g polohrubej múky
olúpané mandle na zdobenie

Krém:
100 g masla
1 žĺtok
2 PL kakaa
100 g práškového cukru

Žĺtky, cukor, margarín a postrúhanú citrónovú kôru dobre vymiešame, pridáme múku a nakoniec zľahka primiešame tuhý sneh z bielkov. Cesto vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech a upečieme. Na upečené cesto natrieme pripravený krém, pokrájame na kocky a ozdobíme olúpanou mandľou.
Krém: všetky ingrediencie hladko vymiešame.

Ja som dal do múky aj trochu prášku do pečiva (u nás sa vravievalo "múdra hlava do pečiva").
IMG_2495.jpg  
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54




...jak od maminky
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Maruška54 Pozri príspevok



...jak od maminky
Hanbil som sa za detail.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

za aký detail?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
erzet Pozri príspevok
Hanbil som sa za detail.
Za aký detail? Veď si tu nič nepriložil /a/.....
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Maruška54 Pozri príspevok



...jak od maminky
Maruška, aj by som sa ponúkla
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

pred polnocou len dávne veci

Zákusok z cukrovej repy
Repu umyjeme, ošúpeme, nastrúhame na veľkom strúhadle, dáme na plech a dusíme v rúre do zahustnutia a získania jasnej zlatistej farby, Pridáme smotanu a dusíme ešte 30 minút. Vyberieme, necháme ochladiť, pridáme vanilkový cukor, kakao, cukrovinku vytvaruje a vyváľame v mletých orechoch alebo omrvinkách z oplatiek, nemusia byť zrovna piešťanské.
Potrebujeme:
1 kg cukrovej repy, 200g sladkej smotany, 1 vanilkový cukor, kakao - 2 veľké lyžičky
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
mysimis Pozri príspevok
Za aký detail? Veď si tu nič nepriložil /a/.....
Nechcel som to až takto zväčšiť, aby boli vidieť detaily.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

erzet Pozri príspevok
Nechcel som to až takto zväčšiť, aby boli vidieť detaily.
prílišná skromnosť
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
a už ste niekto niečo skúšali z mojej prílohy?
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Potrebujem radu. Ide o zákusok, pišóta, šaĺahačková smotana, kyslé smotany a ovocie, poznáte tento zákusok? Na vrch by mala ísť želatína. V recepte je džus a zlatý klas. Chcem sa poradiť, ja by som chcela, aby tá poleva bola pekná priezračná a nie kalná. Nemala by som dať miesto zlatého klasu želatínu? Aké by to bolo, nieje to veľmi pevné? Dalo by sa dobré krájať? Poradte mi, kto má s týmto skúsenosti. A či by to aj chuťovo bolo dobré. Musí byť dôvod, prečo zlatý klas a nie želatína.
0 0
myrtus myrtus

myrtus je offline (nepripojený) myrtus

Podobný zákusok robievam. Piškóta, natriem dvomi pochúťkovými smotanami, na ne ovocie, zalejem želatínou. Buď biela alebo červená - malé vrecúška "na torty". Ak ju urobíš podľa návodu, dá sa krásne krájať, chutí dobre. Ak používam kompótové ovocie, šťavu využijem na prípravu želatíny.
0 0
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

vema Pozri príspevok
Potrebujem radu. Ide o zákusok, pišóta, šaĺahačková smotana, kyslé smotany a ovocie, poznáte tento zákusok? Na vrch by mala ísť želatína. V recepte je džus a zlatý klas. Chcem sa poradiť, ja by som chcela, aby tá poleva bola pekná priezračná a nie kalná. Nemala by som dať miesto zlatého klasu želatínu? Aké by to bolo, nieje to veľmi pevné? Dalo by sa dobré krájať? Poradte mi, kto má s týmto skúsenosti. A či by to aj chuťovo bolo dobré. Musí byť dôvod, prečo zlatý klas a nie želatína.
Zlatý klas len kvôli tomu, aby sa spotrebovala aj tá šťava z ovocia, a aby to nemalo umelú príchuť. A nie vždy má človek doma želatínu, ale kukuričný škrob sa nájde vždy. V pohode si tam môžeš dávať želatínu akú len chceš
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Je to super zakusok, akurat mi vadi, ze na tych smotanach sa mi ta vrstva zelatinova smyka, vam nie?
0 0
myrtus myrtus

myrtus je offline (nepripojený) myrtus

Zatiaľ sa mi to nestalo, tak neviem, prečo sa želatína šmýka alebo nie. Lejem ju postupne. Najskôr tenkú vrstvu, po miernom zatuhnutí zvyšok.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Divam sa teraz este raz na tvoj postup, ja dam na cesto ovocie a potom tu smotanovu hmotu, zarovnam a potom mi ta zelatina robi asi lavinu, to bude ono.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Veľmi Vám všetkým ďakujem. Dám tú želatínu, chcem to mať také pekné číre, aby bolo vidieť ovocie. Napíšem, ako sa vydarilo. Samozrejme, že tú šťavu dám do želatíny, môže to byť farebné, to mi nevadí, iba chcem, aby to bolo priesvitné.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ja namiesto želatíny používam puding Frutina od Dr. Oet...a Je to priezračný puding a napr. keď dávam na smotanu kiwi, použijem citrónový. Je peknej žltozelenej farby. Dostať ešte kúpiť čerešňový a marhuľový.
Naposledy upravil Marína : 19.02.09 at 12:28
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Marína Pozri príspevok
Ja namiesto želatíny používam puding Frutina od Dr. Oet...a Je to priezračný puding a napr. keď dávam na smotanu kivi, použijem citrónový. Je peknej žltozelenej farby. Dostať ešte kúpiť čerešňový a marhuľový.
Marína, ten puding sa s čím uvarí? Dáva sa voda a má to aj chuť, alebo mám dať sirup z ovocia. Ten citrónový nemá veľmi citrónovú príchuť? Ja chcem dať rôzne ovocie, broskyne, kivi, jahody atď. pekne do riadkov, aby to vyzeralo pekne.Zarobíš podľa návodu, drží to pokope?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať