Zavrieť

Porady

Subject: Ach tie pokuty...

kto vie nieco viac?


Subject: Ach tie pokuty...


Dozvedel som sa zaujimavu informaciu, ktora by Vam mohla usetrit nejake tie korunky (z usetrenej sumy si narokujem 50% proviziu za zverejnenie tejto informacie...

V pripade, ze Vas zastavia policajti za rychlost, ziadajte od nich doklad o ciachovani radaru, ktory Vas zameral:
Zakon cislo 505/90 o Metrologii a bilancnom meradle hovori:
Meracie pristroje by mali byt raz za 6 mesiacov odborne preskusavane, o com musi byt vystaveny doklad. (Skusobna na ciachovanie radarov na Slovensku neexistuje) Na doklade o ciachovani musi byt vyrobne cislo radaru zhodne s VC radaru, ktory ta zameral. V pripade nainstalovaneho radaru v aute je to zospodu na podvozku. (chcem vidiet policajta, ktory si lahne pod auto, aby to zistil...)

V pripade, ze ste si vedomi, ze ste presli krizovatku na cervenu a zastavia Vas policajti, nedavajte svoje doklady z ruky! Mate na to pravo. Policajt si udaje, ktore potrebuje, moze opisat. Ak policajti trvaju na tom, ze spisu zapisnicu, nechajte ich, nech tak urobia, ale odmietnite ju podpisat s tym, ze Vy si nie ste vedomi ziadneho priestupku. V dohladnej dobe Vam moze prist predvolanie na policiu, kde vsak pokial nemaju videozaznam (v 98% pripadoch ho nemaju) nemozu nic urobit.V najhorsom pripade mozete tvrdit, ze vodicsky preukaz nemate so sebou a dosli ste MHD.
Informujte aj svojich znamych...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    no ďakujem pekne za také rady, verím že to máš odskúšané - typické rady od človeka, ktorý sa vyhýba zodpovednosti za zámerné porušovanie predpisov a ohrozovanie iných účastníkov cestnej premávky

    rada policajtom : ak zastavíte blba, ktorý bezdôvodne jazdí v meste rýchlo alebo na červenú a potom ešte drzo bude tvrdiť "ja som to nebol, ja vám doklady nedám, ja vám to nepodpíšem - takého zobrať na policajnú stanicu a pekne si ho tam držať 10 hodín, aby si nabudúce rozmyslel, či sa bude ponáhľať.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Sefcikova, máš moje sympatie , ja som tiež za zdravie a životy, nie za úniky a hazardérstvo.

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Baby Vy ste úžasné, ja som sa najprv rozčúlila len potichu, ale pripájam sa aj písomne.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Plne suhlasim, treba jazdit ohladuplne, nehrat sa na pretekara a potom sa netreba bat, ze policajti nameraju vyssiu rychlost. A potom ani nebude treba od nich ziadat udaje o ciachovani radaru. A na cervenu zasadne nechodim, takze ani pri tom ma nepristihnu. Myslim, ze PMINARIK si trochu pomylil internetovu stranku. Snad existuju aj take, kde by s takouto radou uspel a mozno by sa aj niekto nasiel, kto by mu polovicu pokuty poslal.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    A este chcem dodat, ze uctovnici su ludia, ktori maju systematicnost, presnost a poriadok v krvi.
    Ja si myslím, že ak sa policajti odbavujú za rýchlosť na takých miestach, ako je cesta dialničného typu (Zvolen - Žiar/Hr.) a vyberajú pokuty na tejto ceste za prekročenie 90-ky, tak to ciachovanie by som určite skúsil. Viem však kde na tejto ceste merajú a tam si dávam pozor. Ale v každom prípade na červenú v meste nie!!!!! A ani prekračovanie rýchlosti v obciach.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Pminarik, pozrel si sa vôbec, na akú stránku si napísal svoj "exkluzívny"poznatok?! Všimol si si, že tu sú väčšinou účtovníci, ekonómi a daniari?! Nemáš pocit, že si to prehnal? - lebo my sme aj mamy a staré mamy, otcovia i dedkovia a na bezpečnosti našich blízkych nám záleží! Vieš, sme tu takí nefalšovaní priatelia, ktorí si pomôžu bez akéhokoľvek nároku a nazačnú provokačnú tému spôsobom, akým si to urobil ty!

    A ešte niečo - nezmenil si náhodou nick? - jeden takýto agent provokatér tu už bol!

    Miruška je offline (nepripojený) Miruška

    Miruška
    Veľmi s vami nesúhlasím. Aj ekonómovia sú ľudia a občas sa vyskytnú v situácii akú opísal pánminárik. Samozrejme, že na červenú nie, ale mám skúsennosti, kedy ma zastavil policjat nebudem opisovať prečo, ale povedal, že ak nepodíšem zápisnicu zoberie mi vodičský preukaz. Myslím si , že arogancia moci nemá hraníc. Tak som musela podpísať, lebo som sa zľakla, pretože bez vodičáku nemôžem fungovať a zaplatila som nemalú pokutu. Čo v takom prípade? Ekonóm neekonóm rátaj nerátaj, musela som zaplatiť. Myslím si , že to nemyslel zle,chcel len poradiť, a tie poplatky hádam myslel zo srandy.

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    Treba snáď trochu rozlišovať - keď si človek myslí že je v práve, sa také rady môžu zísť a určite už každý z vás zažil neprimerané buzerácie zo strany "orgánov". Ale takisto sa mnohí rozčuľujeme nad aroganciou podaktorých "majstrov F1", keď len o vlások prežijeme útok týchto hazardérov na našich cestách... Vtedy tam ale obvykle žiaden policajt ako naschvál nestojí.

    Ja by som teraz aktuálne skôr potrebovala radu, ako účinne postupovať proti svojvôli rôznych štátnych úradníkov, ktorí ignorujú vôľu občanov, ich pripomienky, petície....ignorujú zákony v časti, ktorá by vyhovovala napr. ochrane zelene, životného prostredia..., ale ak ide o dodržanie zákona, ktorý vyhovie "investorovi" tak sú takí striktní a precízni!!! Až prespríliš
    Zn.: "Každá dobrá idea dobrá"

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Zastaví policajt vodiča a kontroluje mu doklady, v poriadku.
    Hovorí :Pán vodič, nemáte zapnuté svetlomety, je znížená viditeľnosť.
    Vodič.: Však ani iní nemajú, však sa pozrite že nemajú.
    Policajt.: Ale tento má...
    Vodič.: Dobre, ale on si ich zabudol vypnúť....
    Policajt.: Ste ochotný zaplatiť pokutu za jazdu bez zapnutých svetlometov?
    Vodič.: Prečo by som mal platiť?
    Policaj.: Pretože ste jazdil so svojim vozidlom za zníženej viditeľnosti bez zapnutých svetlometov.
    Vodič.: Pán policajt, ak je znížená viditeľnosť, tak vašou povinnosťou ma bolo zastaviť červeným signálnym svetlom, nie zastavovacím terčíkom........

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Anton dobréééé! Ale chýbali mi tvoji panáčikovia!

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    buchač Pozri príspevok
    ...P.S.:
    Nie , nemám iné problémy ...
    ......ešteeže taak... odpoveď na otázku si aj tak nečakal......

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    tak na otázku protiotázkou... vzťahuje sa vyhláška aj na cyklistu?? Si myslím že na každého účastníka cestnej premávky... ibaže cajgel mu dajú do rúk bez preskúšania... takže???

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Imaginárna otázka ...minule som nad tým rozmýšľal / a bolelo to .../ :

    Situácia :

    Na ceste ako vždy , klasika , zašitý radar .
    Po ceste ide auto , dodržiava predpísanú rýchlosť v obci , tých 5O km/h , respektíve ešte lepšie , niekde je aj 40-ka ...

    Na úseku , kde je prevádzané meranie rýchlosti , predbehne vozidlo nejaký cyklista na kvalitnom stroji ...
    Evidentne porušil dopravný predpis !!!
    Má ho , respektíve musí zastaviť dopravná hliadka ???

    Včul otázka , prekročil cyklista rýchlosť ?
    Ak áno , ako bude postihovaný , nakoľko nemá pri sebe žiadny doklad totožnosti...???
    Akú pokutu dostane , ak predbehne vozidlo o 20 km/h rýchlejšie / kvalitný bicikel nemá problém .../
    Nemá vodičák , nemá peniaze na pokutu , vezmú mu ako zálohu bicykel ?

    P.S.:
    Nie , nemám iné problémy ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    A vieš , že aj hej ...fakt ma to zaujíma ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.