Zavrieť

Porady

Informácia o tehotenstve

Dobrý deň prajem všetkým poraďákom,
a ďakujem za doterajšie cenné rady.
Mám - pre niekoho možno trochu zvláštny- v každom prípade problém. Chystám sa zamestnávateľovi oznámiť informáciu o mojom tehotenstve. Vzhľadom na to, že už sa stali prípady tzv. prepustenia na hodinu a to aj na pozícii riaditeľa, mňa ako finančného manažéra asi šetriť tiež nebudú. Poradíte ako na to? VĎAKA VOPRED
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    BOOKEE Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem všetkým poraďákom,
    a ďakujem za doterajšie cenné rady.
    Mám - pre niekoho možno trochu zvláštny- v každom prípade problém. Chystám sa zamestnávateľovi oznámiť informáciu o mojom tehotenstve. Vzhľadom na to, že už sa stali prípady tzv. prepustenia na hodinu a to aj na pozícii riaditeľa, mňa ako finančného manažéra asi šetriť tiež nebudú. Poradíte ako na to? VĎAKA VOPRED
    Ako tehotná máš ochranu, ktorú ti vyslovene dáva ZP - § 64:

    (1) Zamestnávateľ nesmie dať zamestnancovi výpoveď v ochrannej dobe, a to

    a) ...

    c) v dobe, keď je zamestnankyňa tehotná, keď je zamestnankyňa na materskej dovolenke, keď je zamestnankyňa a zamestnanec na rodičovskej dovolenke alebo keď sa osamelá zamestnankyňa alebo osamelý zamestnanec starajú o dieťa mladšie ako tri roky,

    Ak niečo zamestnávateľ poruší, môžeš sa domáhať svojich nárokov súdnou cestou.

    BOOKEE je offline (nepripojený) BOOKEE

    BOOKEE
    Áno chobot, ďakujem. Ja legislatívu poznám. U nás dokáže však zamestnávateľ (zahraničný, konateľ je tiež zahraničný) zaprieť nos medzi očami. Takže mi povie, že v čase keď mi dal pre nejakú hlúposť výpoveď nevedel, že som tehotná. A o to mi ide. Oznámiť mu to v každom prípade radšej písomne, alebo si hneď vybaviť PN-ku? Chcem byť proste radšej pripravená na každú eventualitu.

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    ja by som mu to oznamila pisomne s doporucenkou..ale ked pises ze je zahranicny, tak neviem..proste ked sa k nemu dostane doporuceny list, tak to je akoby to cital, nie?

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    BOOKEE Pozri príspevok
    Áno chobot, ďakujem. Ja legislatívu poznám. U nás dokáže však zamestnávateľ (zahraničný, konateľ je tiež zahraničný) zaprieť nos medzi očami. Takže mi povie, že v čase keď mi dal pre nejakú hlúposť výpoveď nevedel, že som tehotná. A o to mi ide. Oznámiť mu to v každom prípade radšej písomne, alebo si hneď vybaviť PN-ku? Chcem byť proste radšej pripravená na každú eventualitu.
    Aj spôsob oznamovania tehotenstva upravuje ZP - § 40 ods. 6:

    (6) Tehotná zamestnankyňa na účely tohto zákona je zamestnankyňa, ktorá svojho zamestnávateľa písomne informovala o svojom stave a predložila o tom lekárske potvrdenie.

    BOOKEE je offline (nepripojený) BOOKEE

    BOOKEE
    Výborne, takže písomne. Ďakujem. Toto mi ušlo.
    Takže predsa len tú legislatívu až tak dobre nepoznám.

    Informácia o tehotenstve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.