Zavrieť

Porady

Obálky v MS Office - Hromadná korešpondencia

Ahojte.

Zopar ludi sa tu rozhliadalo po nejakom navode na obalky vo Worde. Tak som sa rozhodol ze urobim nieco ukazkove a ak bude niekto mat zaujem o vytvorenie nejakych takychto veci tak mi napiste a pripravim Vam to "na mieru"

Data pre obalky sa zadavaju do suboru ADRESAR.XLS ten otvorite v exceli a potom ked si tam nahadzete vsetko co potrebujete tak to len ulozte a zatvorte a potom otvorte OBALKY.DOC vo Worde. Tam by sa ta to malo na zaciatku opytat taku hlasku ze ci chcete otvorit "nejaku SQL nieco..." tak dajte ANO.

Ak to chcete mat presne na nejaky typ obalok tak ich odmerajte pravitkom s presnostou na milimetre a poslite mi len rozmery a obratom Vam poslem novy subor OBALKY.DOC kde uz budete mat obalky take ake potrebujete.

DOLEZITE: SUBORY adresar.xls A obalky.doc MUSIA BYT ULOZENE NA ROVNAKOM MIESTE (Rozumej PRI SEBE) !!! (Napr. Moje dokumenty)

Okrem toho sa v Office daju urobit este velmi pekne veci, ale to len na zakazku po dohode

Prajem pekny den.
Naposledy upravil Myro : 29.05.05 at 19:56
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Myro
    Ahojte.

    Zopar ludi sa tu rozhliadalo po nejakom navode na obalky vo Worde. Tak som sa rozhodol ze urobim nieco ukazkove a ak bude niekto mat zaujem o vytvorenie nejakych takychto veci tak mi napiste a pripravim Vam to "na mieru"

    Data pre obalky sa zadavaju do suboru ADRESAR.XLS ten otvorite v exceli a potom ked si tam nahadzete vsetko co potrebujete tak to len ulozte a zatvorte a potom otvorte OBALKY.DOC vo Worde. Tam by sa ta to malo na zaciatku opytat taku hlasku ze ci chcete otvorit "nejaku SQL nieco..." tak dajte ANO.

    Ak to chcete mat presne na nejaky typ obalok tak ich odmerajte pravitkom s presnostou na milimetre a poslite mi len rozmery a obratom Vam poslem novy subor OBALKY.DOC kde uz budete mat obalky take ake potrebujete.

    DOLEZITE: SUBORY adresar.xls A obalky.doc MUSIA BYT ULOZENE NA ROVNAKOM MIESTE (Rozumej PRI SEBE) !!! (Napr. Moje dokumenty)

    Okrem toho sa v Office daju urobit este velmi pekne veci, ale to len na zakazku po dohode

    Prajem pekny den.
    Nefunguje mi to. Ja používam hromadnú korešpoenciu z wordu. Adresy sa vkladajú cez hromadnú korešpodenciu vo worde.
    Je možné si zadefinovať rôzne rozmery obálok a mať na to vždy súbor vo worde.
    Nedávajte zlúčiť pole.
    Odosielateľ miesto X si dajte vašu adresu, miesto P smerovacie číslo.
    Príslušnú adresu si naklikajte šípkami alebo do okna vložte priamo číslo adresy

    jumper je offline (nepripojený) jumper

    jumper
    Myro
    Ahojte.

    Zopar ludi sa tu rozhliadalo po nejakom navode na obalky vo Worde. Tak som sa rozhodol ze urobim nieco ukazkove a ak bude niekto mat zaujem o vytvorenie nejakych takychto veci tak mi napiste a pripravim Vam to "na mieru"

    Data pre obalky sa zadavaju do suboru ADRESAR.XLS ten otvorite v exceli a potom ked si tam nahadzete vsetko co potrebujete tak to len ulozte a zatvorte a potom otvorte OBALKY.DOC vo Worde. Tam by sa ta to malo na zaciatku opytat taku hlasku ze ci chcete otvorit "nejaku SQL nieco..." tak dajte ANO.

    Ak to chcete mat presne na nejaky typ obalok tak ich odmerajte pravitkom s presnostou na milimetre a poslite mi len rozmery a obratom Vam poslem novy subor OBALKY.DOC kde uz budete mat obalky take ake potrebujete.

    DOLEZITE: SUBORY adresar.xls A obalky.doc MUSIA BYT ULOZENE NA ROVNAKOM MIESTE (Rozumej PRI SEBE) !!! (Napr. Moje dokumenty)

    Okrem toho sa v Office daju urobit este velmi pekne veci, ale to len na zakazku po dohode

    Prajem pekny den.
    .. dobry len sa chcem spytat ci nemate nieco podobne pre outlook teda out source bude z xls alebo accesu (adresy@) nech to nemusim rucne tahat. vdaka

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    jumper
    .. dobry len sa chcem spytat ci nemate nieco podobne pre outlook teda out source bude z xls alebo accesu (adresy@) nech to nemusim rucne tahat. vdaka
    Otázku si zadal aj tu:

    http://www.porada.sk/t6592-pisanie-o...tml#post327018

    odpoveď nájdeš tam.

    jumper je offline (nepripojený) jumper

    jumper
    Chobot
    Otázku si zadal aj tu:

    http://www.porada.sk/t6592-pisanie-o...tml#post327018

    odpoveď nájdeš tam.
    ..dakujem. 2 dni som nespal takze mozno preto a mozno lebo som nevedel ci tema nie je mrtva. mam to uz. dik

    ucitelka70 je offline (nepripojený) ucitelka70

    obyčajná ucitelka70
    ahoj, podľa STN sú v adrese - PSČ chyby, ale ináč OK, psč sa píše 3 miestne medzera dvojmiestne, 2 medzery a mesto
    pr. 800 00 Bratislava 4. Ahoj

    binko je offline (nepripojený) binko

    binko
    Myro, chcel som ti dnes napisat e-mail, ale kedze len dnes som sa zaregistroval tak mi to nedovolilo. Hmm?
    Otazka: Ja chcem nameisto odosielatela vlozit moje logo v JPG formate a v nom mam celu adresu. AKo to mozem urobit?
    Dakujem

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    binko Pozri príspevok
    Myro, chcel som ti dnes napisat e-mail, ale kedze len dnes som sa zaregistroval tak mi to nedovolilo. Hmm?
    Otazka: Ja chcem nameisto odosielatela vlozit moje logo v JPG formate a v nom mam celu adresu. AKo to mozem urobit?
    Dakujem
    Tak jednoducho v tom template vymažeš adresu odosielateľa a dáš tam
    Insert > Pictrure > From file... > a nájdeš si ten obrázov vo formáte jpg a dáš insert.

    Potom by ti malo na každej obálke talčiť ten obrázok.

    binko je offline (nepripojený) binko

    binko
    Chobot, dakujem za odpoved. Ale v ktorom template to mam vlozit?? Ja mam ulozeny v My documents file ADRESAR.XLS to je jedine co mam ulozene.
    Vdaka

    binko je offline (nepripojený) binko

    binko
    Chobot, na doplnenie: ulozil som aj subor OBALKY.doc do MY DOCUMENTS. Neviem kde mam vlozit to moje logo JPG?

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    binko Pozri príspevok
    Chobot, na doplnenie: ulozil som aj subor OBALKY.doc do MY DOCUMENTS. Neviem kde mam vlozit to moje logo JPG?
    No veď keď si otvoríš ten súbor Obálky.doc, tak sa ti zobrazí šablóna tej obálky. A tam miesto adresy odosielateľa (vľavo hore) vložíš ten obrázok.

    binko je offline (nepripojený) binko

    binko
    chobot, OK to som urobil a vlozil som si tam logo, ale potom ked chcem pisat viac adries tak ako ich menim a zachovam si tam to logo?

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    binko Pozri príspevok
    chobot, OK to som urobil a vlozil som si tam logo, ale potom ked chcem pisat viac adries tak ako ich menim a zachovam si tam to logo?
    Najprv musíš pochopiť, čo to je Mail merge.

    Ak máš v Exceli databázu adries, tak vo Worde je vytvorená tá šablóna obálky. Ten dokument, tzv. šablóna vie, odkiaľ z Excelu má ťahať údaje pre adresy. Ak teda máš šablónu, nemusíš prepisovať každú adresu na obálke, len mu zadefinuješ, ktoré riadky z databázy adries v exceli má zobrať. Ten Word si potom vyberie príslušné dáta a vloží ich na tie obálky podľa šablóny. Ty adresy príjemcov nevypisuješ, Word to urobí automaticky.

    Takže ak máš vytvorenú šablónu s vloženým obrázkom ten zostane na každej obálke.

    binko je offline (nepripojený) binko

    binko
    chobot srdecna vdaka. Mail merge rozumiem co to je, avsak som s tym nerobil predtym. Teraz som to skusal a "vytlacil" som sice len napapiere lebo som nechcel nicit obalky, tak som vytlacil dva prazdne listy lebo som mal dvoch ludi v adresari. Neviem kde som urobil chybu. Asi som dense.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    binko Pozri príspevok
    chobot srdecna vdaka. Mail merge rozumiem co to je, avsak som s tym nerobil predtym. Teraz som to skusal a "vytlacil" som sice len napapiere lebo som nechcel nicit obalky, tak som vytlacil dva prazdne listy lebo som mal dvoch ludi v adresari. Neviem kde som urobil chybu. Asi som dense.
    Ak sa v tom až taknevyznáš, nezačínaj hneď s najťažším - obálky. Skús najprv nejaký ľahší dokument, napr. nejaký list.

    Vytvor si databázu v Exceli, napr. Meno, Dátum, Suma a pod to napíš pár údajov.

    Potom si vytvor vo Worde dokument, kde cez Hromadnú korešpondenciu napíšeš šablńu jednoduchého listu. Do neho vložíš tieto zlučovacie polia a uvidíš ako to funguje. Nauč sa zo šablóny vytvárať zlúčené dokumenty a pod.

    Pekne krok za krokom. Aj ja som sa to učil metódou pokus-omyl.

    Aby si mal nejakú pomôcku, priložil som ti taký jednoduchý vzor - oba dokumenty si ulož do jedného adresára. Ak sa s tým popasuješ a dokážeš z toho vytvoriť zlúčené listy pre všetky mená, tak si urobil prvých pár krokov.

    Ak vo Worde nemáš na lište príslušné tlačítka, tak si daj zobraziť menu Mail Merge. To budeš potrebovať pri práci s hromadnou korešpondenciou.

    mapper je offline (nepripojený) mapper

    mapper
    ja mam otazocku k hromadnej korespondencii i ked narocnejsiu:
    dajme tomu mame zakaznikov na 4 skupiny A, B, C, D a dokument s 20 stranami.
    pre A chcem mat len 1-10
    pre B napr. 1,2,15-20
    pre C 1,2,3,4,10,15,20
    pre D 1,2,3,4,10,11,12
    ako to dosiahnut?

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    mapper Pozri príspevok
    ja mam otazocku k hromadnej korespondencii i ked narocnejsiu:
    dajme tomu mame zakaznikov na 4 skupiny A, B, C, D a dokument s 20 stranami.
    pre A chcem mat len 1-10
    pre B napr. 1,2,15-20
    pre C 1,2,3,4,10,15,20
    pre D 1,2,3,4,10,11,12
    ako to dosiahnut?
    Vytvoriť 4 dokumenty, pre každú skupinu samostatný s uvedenými stranami.

    Pri zlučovaní dokumentu dokážeš vyfiltrovať príjemcov, ale strany nie. Pre každého adresáta zo zoznamu vytvorí dokument z celej šablóny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.