Zavrieť

Porady

reklamacia ko reklamacia?

Zdravim Vas vsetkych, ako vidite som tu novacik, a hned Vas idem otravovat

potrebujem poradit s problemom, kupil som si mobil, po roku mi padol na zem, odisiel display. Dal som do ORANGE-u na reklamaciu, asi po 2tyzdnoch mi volali, ze to povazuju ako neopravnenu reklamaciu, nakolko bola porusena nalepka - suhlasil som, nakolko to je mozne, kedze som si daval telefon cistit pravidelne. Pytali sa ma, ci chcem display vymenit za 3500sk, odpovedal som, ze nie, nech mi vratia "pokazeny telefon". Otazka ale je, ci mi ho MUSIA stihnut vratit do 30dni od podania reklamacie, alebo ked je neopravnena, tak sa to ako reklamacia nepovazuje? Alebo slovo REKLAMACIA v sebe zahrna aj opravnenu aj neopravnenu, co by znamenalo, ze po 30dnoch mi musia vratit peniaze? -odpoved som nikde nenasiel, preto Vas prosim o radu. dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    recete je offline (nepripojený) recete

    recete
    nie nieje! vsade sa pise LEN O OPRAVNENYCH REKLAMACIACH - NIE O NEOPRAVNENYCH!!!! a preco som to zle zaradil?? ved mi porad...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Kedže sám priznávaš, že telefon Ti spadol a "čistil si ho zvnútra",asi Ti reklamáciu neuznajú.
    Na vrátenie peňazí máš nárok, keď je reklamácia uznaná- 3x,tá istá závada.
    Skús: http://www.porada.sk/search.php?searchid=6949979

    A prečo ? Lebo sekcia Poraďácka kaviareň - je oddychová téma, kde si ľudia chodia "pokecať",povymieňať obrázky,pogratulovať k sviatku a pod.
    Skús pozornejšie pozrieť úvodnú stranu,ako je to podelené.Intuitívne zistíš,čo kde zaradiť.

    Si tu nový, takže máš trochu zmätok Ale zopár hodín v Porade a zaradíš sa,neboj

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Podla mna, do 30 dni je povinny predajca ti reklamaciu vybavit a ja si pod tym predstavujem, ze bud ti ju uzna a vybavi, alebo neuzna a musi ti predlozit odborny posudok preco. Ty nasledne mas samozrejme pravo na vratenie predmetnej veci, ale to uz do lehoty nespada.

    recete je offline (nepripojený) recete

    recete
    takze podla Vas, mi moze predajca drzat telefon aj rok????????????????? nesrandujte, ved aj nato musi byt nejaky zakon, ci nie? a to ci som ho cistil, alebo nie predajca nevie, a ani to ci mi padol na zem (telefon sa tvaril neporuseny, jedine co na nom chybalo bola ta nalepka s rozmerom 5x5mm). No dnes tam idem, nakolko preslo 30 dni a som zvedavy co "vybojujem".

    reklamacia ko reklamacia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.