Zavrieť

Porady

Depozitný účet

Ahojte poraďáci,
prosím Vás ako je to s depozitným účtom.
Aké peňažné prostriedky môžu ísť na depozit? Len prenesené kompetencie? Obce môžu dať výplaty na depozit?
Každý hovorí inak. Poraďte. Ďakujem
Usporiadat
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

evina Pozri príspevok
Štátna rozpočtová organizácia:
V decembri prevediem z účtu 261/ 225 mzdy na depozitný účet s príslušnou RK - 611, 612 001...621...625...atď.. čiže mám to správne v rozpočte tohoto roku.
Na depozitný účet to príjmem 221/261 s RK na príjme 292 027? ANO V januári vyplatím mzdy 331/221, 336/221 atď s RK, musi byť RK ako na výd.účte či bez akejkoľvek RK? Účet sa mi vynuluje. Ak pri výplate z depozitu v januári nedám žiadnu RK zobrazia sa mi bludy vo FIN o plnení príjmov a výdavkov v časti II.. Akosi som sa s tým domotala, prosím o pomoc hlavne ako použiť RK pri mzdách prostredníctvom depozitného účtu v decembri, a potom v januári...
odpoveď v texte
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

Nie sme štátna rozpočtovka, ale ja pri mzdách RK účtujem pri prevode na depozit a úhrady z depozitu bez RK.

Pekný deň
1 0
anicka111 anicka111

anicka111 je offline (nepripojený) anicka111

My sme po minulé roky, odoslali na konci roka z výdavkového účtu peniaze na decembrové výplaty,odvody a sf, na depozit. Sumu, ktorú sme poslali spolu sme rozúčtovali na prenesené i originálne.
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahoj, do depozitu budem odvádzať prostriedky na mzdy a odvody za december za prenesené kompetencie, tiež prostriedky na dohody vyplácané zo vzdelávacích poukazov. V škole máme tiež ŠJ a ŠKD, ale tým budem vyplácať mzdy a odvody za 12.mesiac už z nového rozpočtu na originálne kompetencie. Tiež tento rok to mali tak, mali rozpočet na mzdy a odvody za obdobie 12/2007 až 11/2008. Teda za 12 mesiacov, ale zahrnutý bol december 2007, teda vlastne podľa výšky výdavkov. (Sme ZŠ právny subjekt zriadený obcou, našou súčasťou je ŠJ a ŠKD).
0 0
janka1224 janka1224

janka1224 je offline (nepripojený) janka1224

Prosím o radu, ako ste účtovali depozit z výdavkového účtu. My sme z výdavkového dávali vklad na depozitný účet + výplaty a teraz neviem ako to zaúčtovať.
Ďakujem
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

AntekaK Pozri príspevok
Ahoj, do depozitu budem odvádzať prostriedky na mzdy a odvody za december za prenesené kompetencie, tiež prostriedky na dohody vyplácané zo vzdelávacích poukazov. V škole máme tiež ŠJ a ŠKD, ale tým budem vyplácať mzdy a odvody za 12.mesiac už z nového rozpočtu na originálne kompetencie. Tiež tento rok to mali tak, mali rozpočet na mzdy a odvody za obdobie 12/2007 až 11/2008. Teda za 12 mesiacov, ale zahrnutý bol december 2007, teda vlastne podľa výšky výdavkov. (Sme ZŠ právny subjekt zriadený obcou, našou súčasťou je ŠJ a ŠKD).
Čooooooooooo? A toto máš odkiaľ? Ja som mala na depozite všetky výplaty, vrátane ŠKD a ŠJ. Robím to tak vždy. Navyše, keby som to robila podľa teba, dodnes by náš klub a jedáleň nemali výplaty. Je totiž 14. a ja na výdavkovom účte nemám ani korunu.
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

janka1224 Pozri príspevok
Prosím o radu, ako ste účtovali depozit z výdavkového účtu. My sme z výdavkového dávali vklad na depozitný účet + výplaty a teraz neviem ako to zaúčtovať.
Ďakujem
261/222 - TP
261/222- poisťovne, proste všetko
521/331,357/693
331/342
331/336
524/336,357/693
To isté urobíš aj s ŠKD a ŠJ, len rozpočtová klasifikácia bude iná
Na depozite prijmeš 221/261.
Dúfam, že som nevymenila strany, lebo to píšem bez podkladov. Ak potrebuješ viac napíš.
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

Ja mám tento problém: Nevybrali sme do pokladne na konci roka DOVP pre mzdárku- 6480,- Sk. Mám s tým teraz problémy. Pri účtovaní som ich zaúčtovala podľa IBEU 521/331, 357/693. Všetky zostávajúce peniaze som poslala obci 357/222 - boli tam aj tie z dohody. Preto mám teraz kôli duplicite na 357 zostatok -6480,- Sk( +- nejaké haliere) Vie mi niekto povedať čo robiť s týmto? Môžem to dať na 355? Alebo použiť iný účet?
0 0
janka1224 janka1224

janka1224 je offline (nepripojený) janka1224

Veľmi pekne ďakujem za radu, ešte poprosím aký je to účet 357 a 693 ? Zrážky a poistné mám kam zahrnúť? A ešte z výdavkového sme posielali na depozit 1000 sk ako vklad, to mám zaúčtovať ako? A ešte posledná otázka chápem to celé tak že z výdavkového účtu sme dávali na depozit napr. 1900 000,-Sk to rozúčtujem na tie mzdy ale tvorili sme aj nejakú rezervu napr. 17 000, to nemôžem zahrnúť do miezd, tak to mám zaúčtovať ako?
Veľmi pekne ďakujem za ochotu, zastupujem kolegyňu na materskej a tieto veci mi nestihla vysvetliť.
Ešte raz ďakujem.
0 0
janka1224 janka1224

janka1224 je offline (nepripojený) janka1224

sojciakova Pozri príspevok
261/222 - TP
261/222- poisťovne, proste všetko
521/331,357/693
331/342
331/336
524/336,357/693
To isté urobíš aj s ŠKD a ŠJ, len rozpočtová klasifikácia bude iná
Na depozite prijmeš 221/261.
Dúfam, že som nevymenila strany, lebo to píšem bez podkladov. Ak potrebuješ viac napíš.
Takže všetko mi sadlo, ďakujem za radu, veľmi mi pohohla.
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Ahojte. Na depozite mi po úhrade miezd zostalo v januári 0,01 € a ešte aj ďalších 0,6 € (keďže banka znížila povinný minimálny zostatok, teda bývalých 500 Sk (=16,6 €) nahradila 16 €). Akým zápisom vrátim tieto prostriedky zriaďovateľovi?
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ahoj mohol by mi niekto povedať postup ako postupovať pri robení decembrových výplat ktoré budú vyplatené v januári? viem že normálne si urobím vo winibeu všetko vytlačímsi rekapituláciu a na základe nej posielam sumu na depozit ale neviem ako pošlem sumu ? cez čo? normálne zazáväzkujem 610,620,630? a v januári potom cez čo posielm výplaty? mohol by mi niekto napísať postup? aj cez súkromnú správu dakujem pekjne
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

a este sa chcem spýtať ak mi príde k oncom decembra faktúra tu budem hradiť už z nového rozpočtu alebo ak mám vyhradené penazné prostriedky tak si mám poslať na depozit sumu tej faktúry alebo ako toje?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
timejka200 Pozri príspevok
ahoj mohol by mi niekto povedať postup ako postupovať pri robení decembrových výplat ktoré budú vyplatené v januári? viem že normálne si urobím vo winibeu všetko vytlačímsi rekapituláciu a na základe nej posielam sumu na depozit ale neviem ako pošlem sumu ? cez čo? normálne zazáväzkujem 610,620,630? a v januári potom cez čo posielm výplaty? mohol by mi niekto napísať postup? aj cez súkromnú správu dakujem pekjne
Výplaty v decembri robíš normálne klasicky ako každý mesiac, len to už nespravíš cez dávkovú platbu ale riadne to zazáväzkuješ cez jednorazovú platbu a odvedieš všetko na depozitný účet. rozpis dodržuješ tak ako každý mesiac, teda 611,612,........621,622,623,625001,......625007,. Na depozit odvádzaš len mzdové náklady teda len 610 a 620 no a samozrejme 642 015 dávky PN a zo 630 ak máš aj dohodárov. Potom v januári keď bude výplatný termín tak pošleš výplaty, ale nebudeš ich posielať z výdavkového účtu ale z depozitného, cez dávkovú platbu.
Ak by to ešte nebolo jasné, kľudne sa pýtaj.
Naposledy upravil Sabadka : 30.11.09 at 20:22
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
timejka200 Pozri príspevok
a este sa chcem spýtať ak mi príde k oncom decembra faktúra tu budem hradiť už z nového rozpočtu alebo ak mám vyhradené penazné prostriedky tak si mám poslať na depozit sumu tej faktúry alebo ako toje?
Čo sa týka úhrady faktúr koncom decembra, tak všetko hradíš z výdavkového účtu, na depozit neprevádzaš nič len mzdové náklady. úhrady cez štátnu pokladňu ti idú až do poslednej chvíle, akurát keď budeš uhrádzať napr. 28 alebo 29 tak to už dávaj cez súrnu platbu aby ti to odišlo z účtu ešte pred 31.12. Budú ti chodiť súkromné správy cez CPÚ presne do kedy môžeš robiť úhrady.
Odporúčam ti od polovice decembra vykonávať vyrovnanie debetného limitu častejšie a aj generovanie krátkych správ aspoň raz za týždeň, aby si vedela, že ak ti náhodou nabehne nejaká kreditná platba tak ju musíš vyrovnať.

Dúfam, že so to napísala zrozumiteľne.
0 0
medved medved

medved je offline (nepripojený) medved

Chcem sa spýtať, či sa tu nachádza škola s práv. subjektivitou, ktorá vypláca v mesiaci december výplaty 2x, tzn. , že neodvádza fin. prostr. na depozit ?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
medved Pozri príspevok
Chcem sa spýtať, či sa tu nachádza škola s práv. subjektivitou, ktorá vypláca v mesiaci december výplaty 2x, tzn. , že neodvádza fin. prostr. na depozit ?
Keď aj existuje, tak sa určite k tomu nepriná. vieš ono to je v rozpore so zákonom
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

no akurát mi dnes prišla ale čo to znamená že kreditná platba že mám niečo v mínuse a musím vyrovnať?

2. takže len mzdové prostriedky odvádzam hej? a tak ako som písala že si normálne dám vstup do záväzku a normálne záväzkujem 610,620,630,640 všetko osobitne a vytvorím si platby na depozit? to mi prejde do depozitu a v januári cez dávkové platby posielam zamestnancom? tá dávková to je niečo také ako hromadná platba aj tam treba doplniť klasifik. a priradovať?

3. t .znamená že ak mi príde nejaká faktúra do toho 20. decembra a bude mať splatnoť v januári môžem ju uhradiť aj skôr t. j. do konca decembra a dole v ŠP si zaškrtnem súrna platba?

díky
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

este jedna otázka ako je to s novým rozpočtom na 2010 ja som nová takže s takým som sa este nestretla to si viem už niekde pozrieť že kolko mame na budúci rok?
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

timejka200 Pozri príspevok
no akurát mi dnes prišla ale čo to znamená že kreditná platba že mám niečo v mínuse a musím vyrovnať?
kreditnu platbu musis zrefundovat
2. takže len mzdové prostriedky odvádzam hej? a tak ako som písala že si normálne dám vstup do záväzku a normálne záväzkujem 610,620,630,640 všetko osobitne a vytvorím si platby na depozit? to mi prejde do depozitu a v januári cez dávkové platby posielam zamestnancom? tá dávková to je niečo také ako hromadná platba aj tam treba doplniť klasifik. a priradovať?
ANO
3. t .znamená že ak mi príde nejaká faktúra do toho 20. decembra a bude mať splatnoť v januári môžem ju uhradiť aj skôr t. j. do konca decembra ANO a dole v ŠP si zaškrtnem súrna platba?nemusis,daj splatnost 30. alebo 31.

díky
odpoved v texte
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať