Zavrieť

Porady

Depozitný účet

Ahojte poraďáci,
prosím Vás ako je to s depozitným účtom.
Aké peňažné prostriedky môžu ísť na depozit? Len prenesené kompetencie? Obce môžu dať výplaty na depozit?
Každý hovorí inak. Poraďte. Ďakujem
Usporiadat
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
adi11 Pozri príspevok
V RIS 2009 - ZORO - Zostavenie rozpočtu
Dne prišla správa, že sa dajú zadávať aj platby s platnosťou v januári 2010 nakoľko v manexe sa nachádza vládny rozpis rozpočtu na rok 2010. Našiel to už niekto? Ja som si v detailnom rozpočte vyfiltrovala verzia rozpočtu= vládna 2010 a tam nič!?
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Sabadka Pozri príspevok
Dne prišla správa, že sa dajú zadávať aj platby s platnosťou v januári 2010 nakoľko v manexe sa nachádza vládny rozpis rozpočtu na rok 2010. Našiel to už niekto? Ja som si v detailnom rozpočte vyfiltrovala verzia rozpočtu= vládna 2010 a tam nič!?
spravu som citala, postrehla som, ze bol pridany rok 2010 na filtraciu, ale som to neskusala...zatial je chvala bohu z coho platit...aj roboty vyse hlavy z rokom 2009...asi tak
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

tiež som čítala správu alev zoro nemám nič...neviem ako to funguje kedy sa už dá čerpať z nového rozpočtu to nam snanvuje na Kšu? či ako to je? na depozite môžem mať len presnú sumu na výplaty , poistné atď?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
timejka200 Pozri príspevok
tiež som čítala správu alev zoro nemám nič...neviem ako to funguje kedy sa už dá čerpať z nového rozpočtu to nam snanvuje na Kšu? či ako to je? na depozite môžem mať len presnú sumu na výplaty , poistné atď?
Ano na depozite môžeš mať len mzdové náklady, teda mzdy +odvody do poisťovní. Z nového rozpočtu už budeš môcť čerpať 2.1.2010 teda 4.1., lebo 2. ho je sobota , niektoré KŠu zostavujú nové rozpočty, niektoré nie.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ďakujem ja len tolko by som este chcela vedieť ten postup vieš že ako sa to posiela viem že podla rekapitulácie ale do Šp vojdem do : 1. Žiadosť o vstup do záväzku a tam si dám celu sum mzdy + odvody alebo to treba pekne zvlášť že 610,620,630 rozdeliť a potom dám že vytvoriť platbu a dám tam ako príjmecu číslo depozitného učtu?

a v janurí potom cez čo posielam výplaty do č ho mám vojsť? jedine toto neviem? ten postup? kegby si mi to vedela cez správu v bodoch napísať potom asi pochopím.

díky
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
timejka200 Pozri príspevok
ďakujem ja len tolko by som este chcela vedieť ten postup vieš že ako sa to posiela viem že podla rekapitulácie ale do Šp vojdem do : 1. Žiadosť o vstup do záväzku a tam si dám celu sum mzdy + odvody alebo to treba pekne zvlášť že 610,620,630 rozdeliť a potom dám že vytvoriť platbu a dám tam ako príjmecu číslo depozitného učtu?

a v janurí potom cez čo posielam výplaty do č ho mám vojsť? jedine toto neviem? ten postup? kegby si mi to vedela cez správu v bodoch napísať potom asi pochopím.

díky
1.Žiadosť o vstup do záväzku
2. Pridaj
3. 611 ka ..........................x €
4. 612 001 ...................
až kým nerozpíšeš celú sumu podľa rekapitulácie
ak to máš hotové tak
zadáš jednorazový príkaz na úhradu s číslom depozitného účtu a celkovou sumou, potom každú jednu položku priradíš, tak ako zvykneš keď robíš bežnú úhradu. Prejde ti to na depozitný účet, a necháš to tam. V januári keď budše robiť úhradu výplat, tak si otvoríš - platby z bežných účtov, vyberieš si dávkovú platbu a potom už znovu vykonávaš platbu ako pri klasických výplatách, keď nebudeš sa vedieť pohnúť zavolaj prevediem ťa cez to.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

dakujem

takže vstup do záväzku tam si dám 610 sumu a potom 620,630 pridávam znova? alebo len jeden záväzok vytváram? toto som este nerobila ...
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

este otázka robím priebežne kolko nám zostane na 630 kedze to musíme vyčerpať ale ked si dám ŠO a vytlačím si detaillný rozpočet mám tam iné sumy ako ked si vytlačím v mure rozpočet prečo? v ŠP mi už odpočítava aj platby ktoré su priradené a nie su zaplatene? dúfam že rozumieš čo sa pýtam?

a ešte soc. fond to si tiež musím preposlať na depozit? myslím povinná tvorba už na december som poslala či už nerobím nič so sociálny fondom teraz v decembri?
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

a 620,630 to musím este raz pridať do záväzkov a rozpísať a takisto potom vojdem do jednorázová platba a dám číslo depozitu a potom dalej tak ako píšeš v januári
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ak nebudem vedieť zavolám ti dobre?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
timejka200 Pozri príspevok
dakujem

takže vstup do záväzku tam si dám 610 sumu a potom 620,630 pridávam znova? alebo len jeden záväzok vytváram? toto som este nerobila ...
Akože si nerobila? Ty si doteraz nevyplácala mzdy? Robíš to presne tak isto ako keď robíš klasické výplaty, tam tiež zadávaš žiadosť o vstup do záväzku na každú jednu položku. Nie 610, 620 ale
611 10,--€
612001- 10€
612002-10€
614 -10€
621 -10€
622 -10€
623 10€
625001 10€
625002 10€
625003 10€
625004 10€
625005 10€
625007 10€
----------------------------------
Mzdové náklady spolu 130€

Potom 2. krok - Žiadosť o realizáciu platby - jednorázovej (nie dávkovej ako je pri bežných výplatách)
Dátum splatnosti
Číslo účtu - zadáš depozitný účet
Suma na úhradu 130,--€ (mzdové náklady spolu)
Potom 3. krok
Priradíš každú jednu podpoložku k tejto platbe ako pri bežných úhradách
potom 4. krok
potvrdíš EK
to je všetko, peniaze ti prejdú na depozit
V januári klikneš na - Platby z bežných účtov- dáš realizáciu dávkovej platby- zasunieš disketu a ďalej postupuješ ako pri klasických výplatách a odošleš peňiažky na účet zamestnancov.
Naposledy upravil Sabadka : 12.12.09 at 14:01
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
timejka200 Pozri príspevok
este otázka robím priebežne kolko nám zostane na 630 kedze to musíme vyčerpať ale ked si dám ŠO a vytlačím si detaillný rozpočet mám tam iné sumy ako ked si vytlačím v mure rozpočet prečo? v ŠP mi už odpočítava aj platby ktoré su priradené a nie su zaplatene? dúfam že rozumieš čo sa pýtam? Keď si dáš vytlačiť detailný ropočet v Manexe tak tam máš voľný zostatok k tej chvíli keď to robíš, teda ak v Manexe zadáš nejaký záväzok tak hneď v tom momente ti tie peniažky zaratúva do alokovanej sumy a voľnú sumu finančných prostriedkov ti poníži hneď, ak si však vytlačíš čerpanie rozpočtu cez RIS- modul úprav rozpočtu tak tam máš len tie sumy, ktoré už aj v skutočnosti boli zaplatené, teda odišli z tvojho účtu. Takže ak priebežne chceš vedieť presný zostatok finančných prostriedkov tak si to pozeraj v Manexe cez detailný rozpočet. V RISe sa robí uzávierka vždy každý deň večer po 18:00 hodine, vtedy sa ti do čerpania preklopia peňiažky, ktoré si vpriebehu dňa skutočne zaplatila, nie zazáväzkovala.

a ešte soc. fond to si tiež musím preposlať na depozit? myslím povinná tvorba už na december som poslala či už nerobím nič so sociálny fondom teraz v decembri?
môžeš si tvorbu za december preposlať aj rovno na účet sociálneho fondu, nemusíš ho dávať na depozit.

Odpoveď v texte
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
timejka200 Pozri príspevok
ak nebudem vedieť zavolám ti dobre?
Už som ti písala, že v pohode zavolaj hocikedy ak máš problém zo štátnou, pomôžem ti.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

teraz som si napr. dala do záväzku platbu za T-mobile a všimla som si že rozpočet na záväzn. ukazovateľoch tam sa mi to už znížilo o tu sumu takže teraz ta suma čo je tam je zostatok ?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
timejka200 Pozri príspevok
teraz som si napr. dala do záväzku platbu za T-mobile a všimla som si že rozpočet na záväzn. ukazovateľoch tam sa mi to už znížilo o tu sumu takže teraz ta suma čo je tam je zostatok ?
ano
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ešte k tým výplatmá ja ich teraz robím tak že sinajpr zazáväzkujem 610 potom 620.630 potom kliknem na hromadné platby zadám hromadné príkazy potom priradujem a tak...
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
timejka200 Pozri príspevok
ešte k tým výplatmá ja ich teraz robím tak že sinajpr zazáväzkujem 610 potom 620.630 potom kliknem na hromadné platby zadám hromadné príkazy potom priradujem a tak...
Ano presne tak, nie hromadnú ale jednorázovú a do nej dáš celú úhradu jednou sumou a potom už len priraďuješ a tak dále, a tak dále.... , nebz zvládneš to
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ok zadám 610,620,630 ale nedám že vytvor platbu ale vojdem do platby - jednorázová a tam si zadám celkovo sumu 610,620,630 a tú sumu zadám na depozitný účet?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
timejka200 Pozri príspevok
ok zadám 610,620,630 ale nedám že vytvor platbu ale vojdem do platby - jednorázová a tam si zadám celkovo sumu 610,620,630 a tú sumu zadám na depozitný účet?
ano, presne ako píšeš
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ok môžeš ešte raz napísať tel. číslo na súkromnú správu to máš do roboty pevnú?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať