Zavrieť

Porady

excel 2003 signalizácia nezhody

Prosím o pomoc s excelom a to konkrétne neviem ako čo najjednodukšie spraviť optickú ( bunka s nápisom !!! NEZHODA NA Liste1 !!! začne blikať ) a zvukovú signalizáciu ( z reproduktoru sa ozíva prerušovaný tón ). V podstate ide o to ,že na dvoch miestach ale na oboch v exceli počítam dvoma spôsobmi to isté a navzájom to porovnávam a ak sa oba výsledky zhodujú ( rozdiel je 0 ) momentálne cez podm. form. v jednej bunke na zeleno vypisujem OK a keď nie tak na červeno !!! NEZHODA NA Liste1 !!! v princípe takto =KDYŽ(D13=0;"OK";"!!! NEZHODA NA Liste1 !!!") , potreboval by som to doplniť o ten výstražný zvuk a to blikanie v prípade ,že je nezhoda...ale tento problem sa asi bez visual basic nezaobíde...prosím o pomoc...Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Na zvuky treba už poprogramovať, ale vizuál je jednoduchá vec.
    V exceli je na to funkcionalita "podmienené formátovanie" (v XL 2003 Menu: Formát / Podmienené formátovanie // Conditional Formatting... ).

    Dá sa použiť na tisích spôsobov, stačí si mrknúť help.
    Viď príklad

    Palo

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    PaloPa Pozri príspevok
    Na zvuky treba už poprogramovať, ale vizuál je jednoduchá vec.
    V exceli je na to funkcionalita "podmienené formátovanie" (v XL 2003 Menu: Formát / Podmienené formátovanie // Conditional Formatting... ).

    Dá sa použiť na tisích spôsobov, stačí si mrknúť help.
    Viď príklad

    Palo
    Nebliká to. To čo si uviedol, to tam už má.

    v exceli počítam dvoma spôsobmi to isté a navzájom to porovnávam a ak sa oba výsledky zhodujú ( rozdiel je 0 ) momentálne cez podm. form. v jednej bunke na zeleno vypisujem OK a keď nie tak na červeno !!! NEZHODA NA Liste1 !!! v princípe takto =KDYŽ(D13=0;"OK";"!!! NEZHODA NA Liste1 !!!")
    Naposledy upravil marjankaj : 10.12.08 at 15:49

    Rasto je offline (nepripojený) Rasto

    Rasto
    Ďakujem za pomoc, malo by to blikať stále dookola až do odstránenia nezhody a tak isto aj ten výstražný zvuk...Rasťo

    Rasto je offline (nepripojený) Rasto

    Rasto
    Ďakujem za pomoc, malo by to blikať stále dookola až do odstránenia nezhody a tak isto aj ten výstražný zvuk...
    avšak počas chodu VB nie je možné s tabuľkou pracovať, ak zmenim For j = 1 To 5 aby to neopakovalo 5 krát ale stále počas chodu VB neviem s tou tabuľkou pracovať a to ja potrebujem, poroste som lajk a ešte raz dík za pomoc Rasťo

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Rasto Pozri príspevok
    Ďakujem za pomoc, malo by to blikať stále dookola až do odstránenia nezhody a tak isto aj ten výstražný zvuk...
    avšak počas chodu VB nie je možné s tabuľkou pracovať, ak zmenim For j = 1 To 5 aby to neopakovalo 5 krát ale stále počas chodu VB neviem s tou tabuľkou pracovať a to ja potrebujem, poroste som lajk a ešte raz dík za pomoc Rasťo
    Obávam sa, že cez VB to nepôjde. Buď pracuješ ty alebo kód Visual Basic.
    Nestačilo by ti toto?

    excel 2003 signalizácia nezhody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.