Zavrieť

Porady

moze sused kamerovym systemom zasahovat na Vas pozemok snimanim?

zbehly...
problem je v tom,ze sused ma svoj kamerovy system nastaveny tak,ze kamera ide priamo k nam do dvora.a snima nase sukromie.chceli sme podat trestne oznamenie na policii.tam nas odbili ,ze aj mesto ma kamerovy system a snima okolie.ale to je predsa verejny sektor.ako a kde sa da obratit a ohradit voci tomuto konaniu.alebo kde sa da podat nejaka staznost na danu osobu kt to zamerne tak nastavila .je to vplyvny clovek(meciar je jeho priezvisko),podnikatel,na policii v okrese nepochodim,.ma ich tam pod palcom.
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Podľa mňa policajti postupovali NESPRÁVNE!!!Tvoje oznámenie mali prijať- sused sa určite dopúšťa minimálne priestupku, tvoj dvor bez tvojho povolenia nemože snímať.Podal by som na uvedených policajtov sťažnosť u nadriadeného orgánu...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
slawomir slawomir

slawomir je offline (nepripojený) slawomir

zbehly...
oni ho dokonca ani neprijali!nechceli ho ani prijat!obhanali sa stale tym,ze to hned zamietnu,ze protui tomu nemozem nic robit.ze aj mesto ma kamerovy system a kameruje.policajti su podchyteni .je tam problem.ale asi by bolo najlepsie podat to aj ked to hned zamitnu.a potom ist na vyssie miesta.ale kde?a ake?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

slawomir Pozri príspevok
oni ho dokonca ani neprijali!nechceli ho ani prijat!obhanali sa stale tym,ze to hned zamietnu,ze protui tomu nemozem nic robit.ze aj mesto ma kamerovy system a kameruje.policajti su podchyteni .je tam problem.ale asi by bolo najlepsie podat to aj ked to hned zamitnu.a potom ist na vyssie miesta.ale kde?a ake?
Treba podať písomnu sťažnosť riaditeľovi oddelenia, ak nepochodíš, tak na Krajské oddelenie, ktorý je nadriadený obvodnému.Mimochodom ani mesto nemože kamerovať bez povolenia súkromný majetok, dvor a pod.- možu snímať verejné cesty, námestia a pod., takže policajti uvedený ani nepoznajú zákon...
0 0
slawomir slawomir

slawomir je offline (nepripojený) slawomir

zbehly...
skusim nieco podniknut.dakujem za rady.pretoze si uz s tym neviem poradit a radovy clovek je na neho kratky.
0 0
slawomir slawomir

slawomir je offline (nepripojený) slawomir

zbehly...
ak mi mozes prosim Ta este poradit..akym stylom mam tu staznost formulovat?pretoze ked som to chcel podat ta kpolicajti nestali o pomoc.je to viiditelne podchytene tym clovekom.policajt mi povedal ze neviem a ani on nevie ako to ma sformulovat co ma vlastne podat akym stylom a na koho.a aj tak to bude zle a hned to zamietnu a viac to podat nemozes
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

A čo médiá? Možno taká Paľba by si na tom "zgustla"
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

slawomir
toto ti hádam pomôže pri podávaní sťažnosti na policajný zbor:
http://www.portal.gov.sk/Portal/sk/D...1&eventid=1719
a možno aj toto:
http://www.minv.sk/?kontrola-a-inspekcia
To druhé je už trochu silnejšia káva!! pre radových policajtov.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

V sťažnosti sa odvolaj na Ústavu Slovenskej republiky, Európsky dohovor o ľudských právach a Občiansky zákonník §§11-13

Ústava Slovenskej republiky

Čl. 16
(1) Nedotknuteľnosť osoby a jej súkromia je zaručená. Obmedzená môže byť len v prípadoch ustanovených zákonom.
(2) Nikoho nemožno mučiť ani podrobiť krutému, neľudskému či ponižujúcemu zaobchádzaniu alebo trestu.
Čl. 19
(1) Každý má právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti, dobrej povesti a na ochranu mena.
(2) Každý má právo na ochranu pred neoprávneným zasahovaním do súkromného a rodinného života.
(3) Každý má právo na ochranu pred neoprávneným zhromažďovaním, zverejňovaním alebo iným zneužívaním údajov o svojej osobe.
Čl. 21
(1) Obydlie je nedotknuteľné. Nie je dovolené doň vstúpiť bez súhlasu toho, kto v ňom býva.
(2) Domová prehliadka je prípustná len v súvislosti s trestným konaním, a to na písomný a odôvodnený príkaz sudcu. Spôsob vykonania domovej prehliadky ustanoví zákon.
(3) Iné zásahy do nedotknuteľnosti obydlia možno zákonom dovoliť iba vtedy, keď je to v demokratickej spoločnosti nevyhnutné na ochranu života, zdravia alebo majetku osôb, na ochranu práv a slobôd iných alebo na odvrátenie závažného ohrozenia verejného poriadku. Ak sa obydlie používa aj na podnikanie alebo vykonávanie inej hospodárskej činnosti, takéto zásahy môžu byť zákonom dovolené aj vtedy, keď je to nevyhnutné na plnenie úloh verejnej správy.

Európsky dohovor o ľudských právach

Článok 8 - Právo na rešpektovanie súkromného a rodinného života
1. Každý má právo na rešpektovanie svojho súkromného a rodinného života, obydlia a korešpondencie.
2. Štátny orgán nemôže do výkonu tohto práva zasahovať okrem prípadov, keď je to v súlade so zákonom a nevyhnutné v demokratickej spoločnosti v záujme národnej bezpečnosti, verejnej bezpečnosti, hospodárskeho blahobytu krajiny, predchádzania nepokojom a zločinnosti, ochrany zdravia alebo morálky alebo ochrany práv a slobôd iných.
Čítaj Právo na súkromie
Európske dohovor
Zák. 659/2008 Zb.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Marína Pozri príspevok
V sťažnosti sa odvolaj na Ústavu Slovenskej republiky, Európsky dohovor o ľudských právach a Občiansky zákonník §§11-13

Ústava Slovenskej republiky

Čl. 16


(3) Iné zásahy do nedotknuteľnosti obydlia možno zákonom dovoliť iba vtedy, keď je to v demokratickej spoločnosti nevyhnutné na ochranu života, zdravia alebo majetku osôb, na ochranu práv a slobôd iných alebo na odvrátenie závažného ohrozenia verejného poriadku. Ak sa obydlie používa aj na podnikanie alebo vykonávanie inej hospodárskej činnosti, takéto zásahy môžu byť zákonom dovolené aj vtedy, keď je to nevyhnutné na plnenie úloh verejnej správy.
Tak to mate teraz cierne na bielom. Sledovanie slawomirovho dvora je celkom v sulade so zakonom, pretoze je nevyhnutne na ochranu prav inych (suseda Meciara).
0 0
acho acho

acho je offline (nepripojený) acho

ked nepomoze pravne riesenie, este vzdy je tu moznost technicky znemoznit snimanie uvedeneho priestoru...napr. pouzitim infradiod smerovanych na objektiv kamery ;-)
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

acho Pozri príspevok
ked nepomoze pravne riesenie, este vzdy je tu moznost technicky znemoznit snimanie uvedeneho priestoru...napr. pouzitim infradiod smerovanych na objektiv kamery ;-)
To by snad mohlo fungovat iba v noci ked kamera snima infra rezimom nie?
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
misomiso Pozri príspevok
Tak to mate teraz cierne na bielom. Sledovanie slawomirovho dvora je celkom v sulade so zakonom, pretoze je nevyhnutne na ochranu prav inych (suseda Meciara).
No tak uveď konkrétny zákon, ktorý to dovoľuje.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Excise Duty Pozri príspevok
No tak uveď konkrétny zákon, ktorý to dovoľuje.
...ale ved ten je citovany v prispevku c. 9. Je to Ustava SR, cl. 19, §3.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Asi nám je všetkým jasné, že pravidelné nakúkanie suseda kamerovým systémom do záhrady a do príbytku druhého nie je v poriadku. Určite je v rozpore so základnými ľudskými právami a slobodami občana, ako je nedotknuteľnosť osoby a jej súkromia podľa čl.16 ods.1 Ústavy SR, ale aj ďalšími článkami ústavy a z nich vychádzajúcich hmotnoprávnych úprav civilného alebo trestného práva. V prípade kamerového systému sa však možno domáhať ochrany len prostredníctvom súdneho zákazu tejto činnosti suseda v občiansko – právnom konaní. Dávnejšie som čítala judikát, kde súd uložil takémuto milému susedovi, aby upravil umiestnenie a sklony kamier tak, aby tieto snímali len jeho obydlie. Keď budem mať čas, tak ho pohľadám a pre zaujímavosť prilepím.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Excise Duty Pozri príspevok
No tak uveď konkrétny zákon, ktorý to dovoľuje.
misomiso Pozri príspevok
...ale ved ten je citovany v prispevku c. 9. Je to Ustava SR, cl. 19, §3.
Aspon vidite, aku uroven maju nase zakony - ustavou pocinaje pravdepodobne. V tomto pripade je to asi ako keby zakon vravel, ze bude bud prsat, alebo bude pekne. Sukromie nemozno porusit, ale mozno ho porusit z dovodu zabezpecenia prav niekoho ineho. Ten niekto iny (sused) ma pravo na ochranu majetku a zdravia, takze potrebuje kamery (ani sa necudujem). A kedze pri tom moze legalne narusit sukromie inych, kludne sa im bude preventivne pozerat do dvora.

Takto to funguje aj v medzinarodnom prave. Izrael preventivne zautocil pred 40 rokmi na susedov a zabral im uzemie, pretoze ocakaval utok. USA preventivne napadli Vietnam, Afganistan aj Irak, pretoze branili svoju bezpecnost. Teraz sa z rovnakeho dovodu pripravuju napadnut Iran.

Inak - ja suseda Meciara chapem. Ak chce zabezpecit svoju bezpecnost. musi mat vyhlad aj do susednych dvorov, aby videl, ci sa ho niekto nechysta cez plot napadnut. Predpokladam, ze do tychto dvorov bude casom pustat aj straznych psov, aby to tam preverili.
0 0
slawomir slawomir

slawomir je offline (nepripojený) slawomir

zbehly...
toto je skvele ta druha stranka.pretoze to co sa tu stalo a ako to policajti vysetrili je absurdne a na smiech.staji za tym tiez radovy policajt.uz na zaciatku ked som videl ako kona ,povedal som mu,ze za toto skonci v civile.len sa mi vysmial do oci.ved kto sa smeje naposledy,ten sa smeje najlepsie...
0 0
slawomir slawomir

slawomir je offline (nepripojený) slawomir

zbehly...
a ak to nema zakonom povolene?jednoducho si to dal namontovat na svoj penzion a natocil smerom do nasho dvora.na zaklade kontrolovanie nasho dvora,a prehladu kto a kedy je a nieje doma zacali pachat trestnu cinnost..tym,ze zastrelili 4 rocneho rotvajlera ,ked neboil nikto doma.je toto normalne?????
0 0
slawomir slawomir

slawomir je offline (nepripojený) slawomir

zbehly...
nemas nejaky link prosim Ta na take srandy?na tie infradiody.
0 0
Inkaso Inkaso

Inkaso je offline (nepripojený) Inkaso

Neda sa ta kamera nejak usmazit? Nieco ako EMP/lasery ci podobne, alebo dat obrovsku plachtu z ich strany, teda bud da kameru prec, alebo nedostane slnecne svetlo z 1 strany.

A ak by ste si dali kameru, ktora snima ich pozemok, a cakal co spravi? Potom uz staci robit to iste, ci on ma nejaku imunitu ?

Popripade sa to neda pomenovat ako "obtazovanie" cez kamerove systemy ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať