Zavrieť

Porady

Čo so spoločnou hypotékou po rozchode?

S priateľom sme kúpili dom. Mne patrí polovica, druhá je jeho. Hypotéku sme brali tiež spolu - sme spoludlžníci. Ako postupovať keď sme sa rozišli a dohodli tak, že celý dom sa prepíše na mňa? Treba to riešiť s bankou, alebo to stačí prepísať na katastri?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Poca je offline (nepripojený) Poca

    Poca
    Splácame zatial spolu, ale vtom problem nevidim, dam prikaz na stahovanie z mojho uctu, len neviem ci to tak bude stacit, alebo musim ziadat o prerobenie hypoteky alebo novu hypoteku..

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Poca Pozri príspevok
    Splácame zatial spolu, ale vtom problem nevidim, dam prikaz na stahovanie z mojho uctu, len neviem ci to tak bude stacit, alebo musim ziadat o prerobenie hypoteky alebo novu hypoteku..
    Tebe to nemusí vadiť, že aj priateľ je uvedený na hypotéke. Pokiaľ to nevadí jemu, tak ti to môže byť jedno. On by mal žiadať zmenu, pokiaľ mu to nevyhovuje.

    Čo so spoločnou hypotékou po rozchode?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.