Zavrieť

Porady

preukaz ZŤP

Dňa 10.11.2008 som odovzdala na úrad práce žiadosť o preukaz ZŤP. Do dnešného dňa som neobdržala žiadne vyjadrenie. Do akej doby je úrad práce povinný informovať o svojom rodzhodnutí?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

    muž Bobbix
    Kalendarny mesiac od prijatia ziadosti po odoslanie vyjadrenia. Hodilo by sa posielat taketo zasielky obalkou s dorucenkou, bolo by jasne, kedy to prijali. Avsak niektori spoluobcania o takychto obalkach nevedia a niektore posty ich ani nedrzia.
    Ja som uz vo vyssom leveli, ja uz cakam odpoved na odvolanie :-)

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    slvk Pozri príspevok
    ... odovzdala na úrad práce žiadosť o preukaz ZŤP....
    Otázka do všeobecne položená; ide iba o vydanie preukazu, alebo o posúdenie zdravotného stavu s prípadnou žiadosťou o peňažné kompenzácie? Ak má byť aj rozhodnutie o peňažnom príspevku, tak viď:

    §92 zákona 195/1998

    (5) Ak je podkladom na rozhodnutie o poskytnutí peňažného príspevku na kompenzáciu posudok príslušného orgánu, lehota na vydanie rozhodnutia je 60 dní. Ak nemožno vzhľadom na okolnosti prípadu rozhodnúť ani v 60-dňovej lehote, môže príslušný orgán v druhom stupni lehotu predĺžiť najviac o 30 dní.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Mne prišlo rozhodnutie do 60 dní. Odpoveď na sťažnosť presne v 30 deň- emailom. A unúvala sa odpovedať sama šéfka.Pretože podľa jej vyjadrenia, keď som sa sťažovala, tak potom museli najprv preveriť, či mi ten preukaz vydali oprávnene. Teda či mám naň zákonný nárok (asi či neprižmúrili oči) a ja som ešte taká drzá, že si dovolím sťažovať sa na drzého štátneho úradníka, ktorý je platený z našich daní a či by mi ten preukaz nemohli aj zobrať, keď sa sťažujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.