Zavrieť

Porady

Ako chytat WiFi

Zdravim,
chcel by som sa opytat, ako mam chytit signal wifi, čo k tomu potrebujem?
Byvam v ZV takmer na namesti a chcel by som chytat freewifi z namestie, krsna čo byva o 100m dalej ho chyta bez problemov na notebook, ale ja by som ho chcel chytat na stolovy PC.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    ...musiš si do PC kúpiť Wifi kartu pokial ju tam nemáš, pokial ano, tak daj len vyhľadať sieť a hura surfovať.
    Vobec nie je iste ci ten signal chytis... ale ak to chces risknut tak bud USB prijimac na wifi ale skor by som radila do PCI... je to na tebe co si das

    marko182 je offline (nepripojený) marko182

    marko182
    Pred samotnou kupou nejakeho Wi-Fi adaptera by som poradil najskor si pozicat ten notebook od krstnej a vyskusat, ci bude dostatocny prijem a kvalita signalu aj vo tvojom byte/dome. Wi-Fi signal vie byt dost nevyspytatelny

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    samozrejme, 100m je celkom dost, pri wifi AP je niekedy vela aj 1m, zobrat domov, NB, vyskusat, ak nechytis doma, vijdi von, alebo na strechu, skus to tam, ak signal bude, kup antenu, pigtail konektory a wifi sietovku (len potom neviem, co budes robit, ked to wifi zrusia )

    vikko je offline (nepripojený) vikko

    vikko
    vobec nieje problem kupit wifi kartu a k tomu silnejsiu bipolovu antenu dokonca som videl aj rozne navody ako si ju vyrobyt z plechovky:-) ale tomu az tak neverim antenu vystrcis z okna nasmerujes a hotovo

    cipo13 je offline (nepripojený) cipo13

    cipo13
    Dobrý deň. Ja mám problém, ktorý je podobný, mám internet od T...u a kamarát, ktorý býva asi 80 metrov odo mňa sa chce pripojiť. Chcel, by som poradiť ako, by to bolo najlepšie, či sa to nedá aj káblom? Mám DSL WiFi router D-Link2641R. Ďakujem vopred za radu

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Najlepsie by bolo kablom, no 80m je celkom dost, ak si to zoberies konkretne OD routeru k PC tak by to nemalo byt viac ako 100m (samozrejme bezna sa pouziva aj viac ako 100m) ak bude medzi tym nejaky aktivny prvok (napr switch) tak je to dalsich 100m atd... Ak je problematicke tahat kabel, tak jedine wifi, samozrejme wifi anteny vas oboch sa musia vidiet atd atd .....

    novohorcan je offline (nepripojený) novohorcan

    novohorcan
    Ten istý router a ten istý problém . Cez Wifi máme asi smolu, z tohto routera sa totiž nedá odkrútiť anténa a ak je signál slabý, kam dám inú anténu ?

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Je možné zakúpiť WiFi prijímač, so smerovou anénou. Cena sa pohybuje okolo 100 až 200 Euro. Záleží však od výkonu vysielača vo free zóne. Výkon sa (tuším) stráca adekvátne k štvorcu vzdialenosti od zdroja.
    Naposledy upravil Charon : 12.02.09 at 06:50

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    cipo13 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Ja mám problém, ktorý je podobný, mám internet od T...u a kamarát, ktorý býva asi 80 metrov odo mňa sa chce pripojiť.
    Toto je možné riešiť Mikrovlnným vysielačom a prijímačom. Dosah týchto zariadení závisí iba od ich výkonu a ceny. Potrebuješ nainštalovať dve smerové antény, dva prijímače (každý jeden ) a vzdialenosť je vyhovujúca. Dosah mikrovlnky je aj niekoľko 100m.

    Kábel 80m si neviem predstaviť ťahať. 80m je vzdušná vzdialenosť. Natiahnuť kábel z okna do okna nieje možné (legálne) a potom sa vzdialenosť predlži o x násobok. Aj keby so použil tienené káble s minimálnou stratou, nebude to dobre pracovať. Ak vôbec takéto riešenie je možné.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Nic v zlom Charon, ale nemas pravdu, kabel je, bol a bude najlepsi, co sa tyka prenosu na take vzdialenosti (nepocitajme do toho optiku (sice je to kabel, ale trochu iny ako metalika)). Ja mam potahane v celej sieti kable a siet pracuje perfektne (asi 15 strojov), vsetko je to v exteriery, dokonca sme stavali na to stoziar. Siet funguje uz rok a pol.

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Uznávam. Ospravedlňujem sa. Myslel som to inak. Sieť, na ktorú som v práci pripojený má niekoľko stoviek počítačov, štrukturálnu kabeláž a všetko pracuje ako má. Bez výrazných strát. Kábel, je kábel. Dokonca máme pospájané PC v rámci SR. Všetko kábel + optika. A funguje to veľa rokov. V podstate DSL a podobné protokoly sú tiež kabeláž na kilometre. Ospravedlňujem sa ak som niekoho zaviedol.

    Myslel som skôr na to, že dvaja chalani si natiahnu z piateho poschodia kábel, na prízemie, 80 metrov po zemi, po lampách, stĺpoch a na tretie poschodie zasa hore. Samozrejme, je to možné, je možné natiahnuť lanko a kábel zavesiť. Ale takéto riešenie je málo pravdepodobne uskutočniteľné. Ako by vyzeralo sídlisko, keby si každý ťahal čo kam chce? Preto si myslím, že toto nebude možné.

    Doma mám kvalitnú WiFi sieť. Predstava, že by som mal ťahať káble po byte, resp. ich ťahať v stene je pre mňa nepredstaviteľná.

    cipo13 je offline (nepripojený) cipo13

    cipo13
    Dobrý večer. Ďakujem za odpovede a rady, skúsime to asi tým kábom a ak to nebude dobré dáme WiFi.

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    chcem sa opýtať skúsenejších, dokúpili sme do stolového pc usb wifi sieť nám pekne nájde ale vypíše že spojenie je obmedzené. na ostatných notebookoch nám to krásne fachčí, iba toto nevieme rozchodiť? V čom môže byť chyba alebo čo môžme ešte vyskúšať? Signál ukazuje veľmi dobrý. Máme Fibernet

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    bv_alexandra Pozri príspevok
    chcem sa opýtať skúsenejších, dokúpili sme do stolového pc usb wifi sieť nám pekne nájde ale vypíše že spojenie je obmedzené. na ostatných notebookoch nám to krásne fachčí, iba toto nevieme rozchodiť? V čom môže byť chyba alebo čo môžme ešte vyskúšať? Signál ukazuje veľmi dobrý. Máme Fibernet
    POsúvam

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    wifi router si si nastavoval sam ? aj NET v notebookoch, kde vam to fachci ? Ak ano, tak potom by to nemal byt problem, ak nie, tak sa musis s tym potrapit a ponastavovat WEPka pripadne ine securite services

    pisc je offline (nepripojený) pisc

    pisc
    prip. iny softwer na danu usb wifinu, alebo zistit, ci sa nebiju windowsacke a nejake z toho usb..

    Daniela je offline (nepripojený) Daniela

    Daniela
    Potrebovala by som tiež poradiť. Mám bezdrôtový internet cez ruter a antenku. Ale, pravdepodobne je poškodená. Na dolnej lište mam ikony počítača- siete,no anténu nemôžem nainštalovať. Keď sa ju pokúsim tam dostať, tak mi počítač hlási chybu softweru. Mam tam žltý trojuholník a v ňom vetu: C:/PROGRAM FILES/SIS63u/WnXP/unwlsdrv.exe je poškodený a je nečitateľný. Spusťte pomôcku Chkdsk, a som v koncoch. Neviem čo to je a kde to je. RUTER+ANTENA je TOPCOM 80211n.
    Poraďte, musím vymeniť antenu? preinštalovať počítač?
    Naposledy upravil Daniela : 19.03.09 at 13:46
    psychofemale Pozri príspevok
    Vobec nie je iste ci ten signal chytis... ale ak to chces risknut tak bud USB prijimac na wifi ale skor by som radila do PCI... je to na tebe co si das
    najednoduchsi sposob ako otestovat silu signalu je zobrat zariadenie napr telefon s wifi (N95, iPhone a pod), alebo pda prip notebook s wifi a az ked nechitis siet treba rozmyslat nad smerovou antenou alebo dalsim AP na ceste medzi zdrojom signalu a koncovym zariadenim

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    vikko Pozri príspevok
    vobec nieje problem kupit wifi kartu a k tomu silnejsiu bipolovu antenu dokonca som videl aj rozne navody ako si ju vyrobyt z plechovky:-) ale tomu az tak neverim antenu vystrcis z okna nasmerujes a hotovo
    Náhodou ja mám wifi anténu z paráka na knedle a šlape

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.