Zavrieť

Porady

Odvolanie sa voči súd.poplatku

Ahojte všetci poraďáci!
Som v koncoch,potrebovala by som súrne poradiť.Skúsim byť stručná.Od r. 2006 som rozvedená.Doteraz bývam v rodičovskom byte,ktorý žiaľ po rozvode podľa našich skvelých zákonov patrí aj môjmu ex,aj keď sa doň nasťahoval pred rokmi len s jednou igelitkou,nič iné totiž nevlastnil.Dobrovoľne nás opustil pre inú ženu,a mňa nechal s dvoma deťmi a pôžičkou vyše 100 000,ktorú som musela splatiť.Opúšťal nás s tým,že nič od nás nechce,lebo vie,že nič mu tu nepatrilo.Po čase si to však rozmyslel ,hlavne vďaka svojej terajšej žene a zrazu podal žiadosť o vysporiadanie BSM.Viem,že podĽa zákona mu patrí polovička,dokonca to už sudkyňa aj rozhodla,mám mu vraj do 90 dní vyplatiť skoro 900.000 Sk,ale ja som sa voči tomu odvolala.
Moje odvolanie prijali a teraz mi prišiel príkaz vyplatiť do 10 dní poplatok skoro 26.000 Sk, s dodatkom,že sa môžem voči nemu odvolať. Mám to urobiť,teda odvolať sa,alebo ho radšej zaplatiť?
Prosím Vás,viete mi niekto poradiť?Má s tým niekto osob.skúsenosť?
Na právnika nemám,takže budem rada ,ak mi niektodá dobrú radu.
Vopred všetkým ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

    02Michaela
    Fúha. Máš to teda ťažké. Keď si predstavím, že toto raz čaká mňa. Tak podobne som na tom aj ja, aj s tým, ako ex nič nevložil do bytu a teraz mu patrí polovica. Je smiešne ako rozhodujú súdy na slovensku. A ešte horšie, ako tieto súdy zneužívajú ako môj ex tak aj tvoj a určite aj další. Hrozné!!! Prídu ako žobráci a potom chcú mailand.
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    Môj otec sa súdil cca 2 rokx do zadu mal zaplatiť súdu asi 8.000,-Sk, keďže bol dôchodca /čo aj dokladoval/ súd ho od poplatkov oslobodil, musel jednoducho preukázať, že je nesolventný.../Dali mu na súde na to tlačivá/

    Baronka666 je offline (nepripojený) Baronka666

    Baronka666
    Ďakujem za rady,ale žialˇani jedna mi nepomohla.Nájde sa niekto,kto sa v tom vyzná,alebo má vlastnú skúsenosť?Budem mu veľmi vďačná.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Dá sa podať žiadosť o oslobodenie od súdnych poplatkov (ak máš nejaký majetok, tak aspoň v časti). Súd pošle potom tlačivo, ktoré treba vyplniť ohľadom príjmov, hnuteľného, nehnuteľného majetku a potom rozhodne, či oslobodí v časti, v celku alebo neoslobodí.

    Odvolanie sa voči súd.poplatku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.