Zavrieť

Porady

Platba z GB na účet - odmena za predaj

Sme firma predávajúca PC a i. S istou firmou máme zmluvu,že ak predáme x ich výrobkov, získavame nejakú odmenu. Tak nám poslali na účet 100 USD, čo nám banka prerátala na 3 281,80 Sk. Čo s tou platbou? Zaúčtujem ju do výnosov a čo to pre mňa znamená ohľadom DPH? Účtujem v PU. Ďakujem.
Naposledy upravil ZuzanaA : 21.07.04 at 07:46
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    Na zaklade zmluvy si cez ID doklad dáš pohľadavku ako odmenu a do výnosov, keď ti príjde od nich platba na učet tak to potom vyparuješ.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Dobre, ale čo s DPH? Ide to cez koeficient? Ak áno, môžte mi niekto konkrétne napísať ako?

    Gira je offline (nepripojený) Gira

    Gira
    Jednoznačne záleži na tom, ako je táto skutočnosť definovaná v zmluve, teda či sa jedná o províziu za sprostredkovanie predaja, alebo nejaký bonus a pod. Až keď bude jasné o aký druh služby ide, je možné vybrať vhodný paragraf, podľa ktorého sa táto služba bude posudzovať z hľadiska DPH.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    V zmluve je veta: ... partner dostáva od spoločnosti X dodatočný rabat za každý zakúpený "boxovaný" produkt X, ktorý je platený priamo spoločnosťou X ...

    Vie mi teraz niekto konkrétne poradiť ako mám postupovať? Veľmi pekne ďakujem.

    Viera je offline (nepripojený) Viera

    Viera
    A ja mám ten istý problém. Ešte za platnosti starého zákona o DPH som sa na to bola opýtať na DÚ a povedali mi, že to mám dávať do exportu v zdaňovacom období, v ktorom obdržím platbu. Boli veľmi prekvapení, že aj niečo takéto sa praxi vyskytuje. Ale čo s tým od 01.05.04 , naozaj netuším...

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Naozaj to nikto nevie? Ani pracovníčka na DU mi nič neporadila. Tak prosím, skúste vy. Už mám len pár dní do odovzdania DPH...
    Ešte by som upresnila, ten rabat je za tovar ktorý kupujeme od slovenskej firmy, ale pošle nám ho fiirma z V. Británie.

    Michael je offline (nepripojený) Michael

    Michael
    Zarazila ma Vasa veta, ze ani pracovnicka z DU Vam nic nevedela poradit. Nepisete, ci ste boli priamo u Vasho spravcu, alebo na odd.styku s verejnostou... Na Vasom mieste, ak si zajtra najdete cas, by som navstivil Vas "domovsky" danovy urad a otravoval by som, az kym by mi bud schopne nevysvetlili problem, alebo by ma nevyhodili na ulicu. Popripade by som skusil iny danovy urad (napr. v Petrzalke, ak ste ovsem z BA). Cim na viac dveri zaklopete a viac ludi oslovite, tym vacsia nadej. Mam s tym osobnu skusenost, netreba sa hned nechat odradit. To by bola maximalna neserioznost od nasho cteneho DRSR. S pozdravom Michael

    P.S. Bohužiaľ, inak Vam neviem poradiť.
    Naposledy upravil Michael : 21.07.04 at 11:44

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Michael, som v Poprade. Môj správca dane ma odporučil na pracovníčku na odd. styku pre verejnosť. Práve vtedy tam nebola, tak som jej na druhý deň telefonovala, opísala som jej môj problém, ale naozaj sa nevedela vyjadriť. Dnes ma ešte napadlo, že napíšem na i-poradca, tam sme predplatitelia, majú tam takú poradňu. Netrpezlivo čakám, či mi pomôžu. Už mi neostáva veľa času. Ináč som sa rozhodla, ak už nič nezistím, že proste z tej sumy odvediem 19 %, a ak to aj nebude správne, štátna kasa nebude ukrátená o nejakých 600 Sk. A nebude to na pokutu.

    Martinková je offline (nepripojený) Martinková

    Martinková
    Ja ked som mala problem, viackrat som uz pisala do i-poradca a odpoved som dostala za par dni, ale mala som uz taky problem, ze som do terminu mala 1den a stihli mi odpisat. Odpoved som prefotila a dolozila k aktualnemu dokladu, aby som mala nejake vysvetlenie.
    Drzim Ti palce Betka

    Michael je offline (nepripojený) Michael

    Michael
    Mudro Zuzana. Lepsie je vopred "poistit" sa zaplatenim do tej ciernej diery zvanej statny rozpocet, tych 600,- Sk nie je horibilna ciastka. Inak je dobre mat voci DU maly trebars tisickorunovy "preplatok", lebo v buducnosti, keby ste nieco zabudli odviest, tak sa to vykompenzuje a nebudu nabiehat uroky. To iste plati najma pre Socialnu poistovnu, tam je vacsie riziko, ze nestastnou nahodou zabudnete poslat o par koruniek navyse a hned by z toho bolo HALOOO.
    S pozdravom Michael

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Takže k tomu môjmu prolému, mi z i-poradcu doteraz nič neprišlo, tak som to urobila ako som napísala hore, odviedla som z toho DPH a hotovo.

    Viera je offline (nepripojený) Viera

    Viera
    ZuzanaA, aj mňa dnes "potešila" platba z GB. Myslím, že je to isté ako u teba.
    Podarilo sa ti medzičasom zistiť niečo nové ? Nedostala si odpoveď z i-poradcu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.