Zavrieť

Porady

Podvod pri stavbe RD?

Chcem sa poradit o probleme ktory sa nam stal:

RD - novostavba - dohodnute s rodinou, ze postavi. Povodny rozpocet na hrubu stavbu, ktorym sme do toho vlastne sli, bol 1 560 000,- Sk. Nemame zmluvu, mame len podpisanych prevzatych 1 930 000,- ako zalohu. Doposial NIC nevyuctoval. Dal rukou napisane vyuctovanie, nepodlozil jedinym blockom. Jednali sme, reklamovali, stavba nebola kvalitna, stavebny dozor = stavitel, dalsia chyba.

Nepotrebujem popol na hlavu, ani vysvetlenia ze sme blbi, to viem. Potrebujem poradit, ci sa s tym nieco da, alebo sme v ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Marikal je offline (nepripojený) Marikal

    Predaj nábytku na mieru. Marikal
    ... veru, veru ste tam, kde ste určite nechceli byť!!! Mala som podobný problém. AK neexistuje zmluva, nič sa nedá robiť. Prišli sme tiež o značnú čiastku peňazí, bola som rozčúlená, aj na polícii som bola podať trestné oznámenie. Ale bohužiaľ...ani to trestné oznámenie som mnou nespísali, vraj je to predmet občiansko-právneho sporu. Možno by pomohlo, keby ste mali aspoň svedkov, my sme nemali ani to.

    soraya je offline (nepripojený) soraya

    soraya
    ustna dohoda je tiez dohoda - skusila by som pravnika nech ho vyzve listom k odstraneniu nedorobkov a konecnemu vyuctovaniu ze inak to budete riesit sudom, kde budete ziadat predlozit aj jeho danove zaznamy - mozno sa zlakne: fakt je, ze stavba stoji, to nejde zapriet, takze k nejakej dohode doslo. Okrem toho mate cosi podpisane, urcite by som to vyskusala

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    ak mate podpisanu zalohu, tak by s urcite dalo nieco riesit, aj ked to bude zrejme nadlho

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ak máte fotto ľudí ktorí stavali dom možno niečo poriešite.Ale ak ste mu vyplatili peniaze na ruku bez potvrdenia radšej na to zabudnite,a zmierte sa zo skutočnosťou.Právne nič nevymôžete.Jediná alternatíva sú vymáhači dlhov.Ale to je pre silné žalúdky .

    Podvod pri stavbe RD?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.