Zavrieť

Porady

ESET a spomalenie prace NTB

Pred pár dňami som si nainštalovala o PC antivir ESET, pekne ho zaregistrovala, zaktualizovala virusovu databazu a nastavila uroven ochrany PC + vykonala som aj kontrolu PC, virusy nijake. Ale NTB zacal pracovat pomalsie. Vylucila som programy "beziace na pozadi", mechanicke poruchy /zla baterka, zle napajanie, prehrievanie a pod./ ... ked pozriem Spravcu systemu a vykon, tak procesor hned po starte PC bezi cca na 50% a NTB funguje "normalne". Asi po 45minutach procesor vyleti na 100% a NTB spomaluje /otvaranie okien, nacitavanie stranok v mozzile, prehravanie hudby cez WMP - vsetko je neskutocne spomalene/. Ked pozriem procesy, 98% proces. zabera program ekrn.exe. Tak som ESET vypla - vypla som uz VSETKO co som tam nasla, vsetky cinnosti co som predtym zaktivovala som pekne krasne deaktivovala.
Jedina pomoc je po tych 45 minutach NTB zrestartovat a tak mam sancu zas pracovat tristvrte hodinu normalnou rychlostou.
Raz sa mi stalo, ze som to spomalenie "pretrpela" a nechala som ekrn.exe nech sa vyblazni, cca po 20 minutach vykon procesora poklesol cca na 7% a NTB pracoval dalej pekne normalne uz ani neviem ako dlho.
Nejako nemam chut ESET odinstalovat, raz za cas si ho predsa len zapnem, zaktualizujam a pozriem virusy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Kazdy antivirusovy program si nieco zaberie, najviac asi AVG, je potrebne mat vykonny pocitac s rezervou, aby jeho cinnost nebola poznat, inak ide rychlost poriadne dole.

    Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

    Rozalaia
    uz som ho odinstalovala, NTB funguje vyborne .... fakt je, ze tento NTB by mal "stihat" v pohode aj ESET, ale bud som ho zle nainstalovala, alebo som ho zle nastavila a on skratka pri kazdom spusteni kontroloval vsetko vratane cisla manzelovych topanok ....

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Najnarocnejsi AV co som kedy testoval je Norton AV. NOD je celkom prijatelny. Jasne, že treba vypnut kontrolu v pozadi, no treba mat zapnute ochrany:
    Antivirus a spyware
    Firewall
    Antispam

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Ahoj. Čo máš nastavené v zložke:
    Nastavenia/Antivírus a antispayware/Konfigurovať/Rezidentná ochrana súborov/Nastavenie parametrov sken. jadra ThreatSense/Možnosti?
    Ak máš zafajknutú "Rozšírenú heuristiku" a "Potenciálne ..." tak Ti to môže spomaľovať NB do nepríčetnosti. (Ja som s týmto bojoval dlho, kým som prišiel na to, že je to v tomto nastavení. Teda minimálne u mňa. Podľa opisu = Tvoj problém)
    Skús.
    Pozn. Treba nechať iba štandard, čo doporučuje ESET. Ostatné je iba vtedy ak Tvoj NB stíha.

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Nod32 je známy tým, že minimálne zaťažuje systém.
    Chybička bude niekde inde. Nemáš náhodou v počítači nainštalovaných viac antivírových programov? Mal by byť len jeden. Alebo máš nainštalované niečo čo sa s NODom "nekamaráti". Niekedy sa stane že je vzájomná nekompatibilita niektorých programov.
    Nepíšeš akú máš konfiguráciu, ale ja som napr. používal NOD na Athlon 1000Mhz a 256 MB RAM a nebol s tým žiadny problém.

    Myslím že nie je v poriadku ani to, ak hneď po štarte ide procesor na 50% záťaž. Môže to spraviť občas, ale nie stále a už vôbec nie na dlhšiu dobu. Nespúšťa sa ti napríklad po štarte defragmentácia diskov?

    Píšeš že si NOD odinštalovala - skús ho nainštalovať znova, nič nenastavuj a len vyskúšaj ako to pôjde. Po nainštalovaní je nastavená od ESETu doporučená konfigurácia a malo by to ísť bez väčšieho zaťaženia systému.
    Pred prípadným opätovným nainštalovaním si skontroluj disk a pohľadaj všetky adresáre s názvom NOD alebo ESET a vymaž ich, aby ti nezostali prípadne niektoré nastavenia z predchádzajúcej inštalácie.
    Naposledy upravil Stevo5 : 21.12.08 at 14:10

    miro_c je offline (nepripojený) miro_c

    miro_c
    Ja používam NOD 32 na Win VISTA 64-bit. Raz som mal podobný problém. Po spustení systému, NOD (tuším, že to bol ekrn.exe) neskutočne zaťažoval systémové prostriedky. NOD som jednoducho preinštoval, a odvtedy s ním nemám žiadne problémy.

    Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

    Rozalaia
    dakujem za rady, ESET som znova nainstalovala, vsade som nechala "standard" - nu uroven kontroly ako bola prednastavena. Vysledok je ten isty. Hned po starte /aj naslednom restarte/ 50% vykonu procesora FUC. Tak som zavolala do ESET-u na technicku podporu a zrusili ma, ze mam najskor vyplnit formular. Tak som vyplnila. A cakam. A pozeram, na fakturu, kolko tato sranda stala.

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Je dosť možné, že niečo, hoci aj nie vírus, trojský kôň a podobne, vykonáva nejakú činnosť (správa RAM, zápis na disk s využitím priameho prístupu (napr. program na defragmentáciu RAM, disku ...) a ESET to analyzuje. V tom prípade bude potrebné daný súbor vypustiť z kontroly. Ktorý to je? To bude potrebné zistiť nejakým programom, ktorý loguje činnosť aktívnych programov.
    Vyplniť formulár má tú vlastnosť, že spolu s Tvojou požiadavkou zašle aj vyššie uvedené... Teda by sa chlapci mali o čo oprieť.
    Možno by chcelo opraviť nejakú vadu v registroch ...

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    nemáš náhodou nastavené kompletné preskenovanie počítača po štarte?
    Druhá vec je, čo je to za NB. Či to nie je náhodou stará šunka.

    Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

    Rozalaia
    No zda sa, ze aj chlapci v ESET-e odisli Vianocovat. No co, aj to su ludia.
    A co sa tyka NTB, nie je to stara sunka, ma mesiac, ma 3,00GB Ram, proscesor Intel(R) Core (TM) duo CPU T5800 @2,00Ghz, Win XP service pack 3 ... atd. Jaj a znacka MSI ...

    xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

    xxxpower2
    No tak poradim ti iba jedno-reinstal AV....Mne podobne veci robil Avast Home....teraz mam free Aviru+Vista Firewall a som nadmieru spokojny.Mal som aj Eset ale ten mi dako nesedel.Alebo este pozri ci nemas v pc daky dalsi AV alebo pozostatky po nom ci hociaky rezidentny stit okrem Esetu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.