Zavrieť

Porady

Problém s wifi routerom

Dobrý deň

Mám Linksys wifi router (ktorý ma zabudovaný DSL modem) typu WAG200G Annex B a 4G Internet Turbo 2 od T-Comu. Router som mal asi 7 mesiacov nastavený vlastnoručne, medzitým som menil druh služby od T-comu, no aj po zmene uživateľského mena a hesla router pracoval nejakú dobu perfektne. Problém nastal niekedy začiatkom letných prázdnin a prejavil sa tak, že svetielka na routeri indikujúce pripojenie na internet začali blikať, neskôr tieto svetielka úplne zhasli. Internet vždy chvíľu išiel, potom vypadol, po čase išiel opäť (zopár minút, niekedy viac, niekedy menej) a potom opäť vypadol. Nenašiel som v tom žiadnu pravidelnosť. Všemožne som sa snažil meniť nastavenia, volal do T-comu a ich záver bol, že chyba je v routeri. Tak som router vyreklamoval, poslali ho do autorizovanej firmy, ktorá Linksys v SR opravuje a odtiaľ sa vrátil nový kus (skontroloval som, či je iné sériové číslo). Nový kus som zapojil, nastavil presne tak, ako mi ten predošlý kus nastavil technik od T-comu, internet išiel, po asi 3 minútach sa však vypol a opäť vidím to isté čo predtým. Záhadou mi je, prečo keď zapojím ešte úplne starý Draytec USB modem, internet funguje úplne bez problémov a vôbec nevypadáva. Z T-comu som tu mal tiež ľudí, robili všetko možné, premeriavali, reštartovali, prepájali....a na nič neprišli.

Chcel by som sa opýtať, či sa niekomu z Vás neprihodilo niečo podobné a či mi s týmto neviete poradiť. Naozaj je zvláštne, že to bez zmeny nastavení jedného dňa skrátka prestalo fungovať. A nový kus tiež nejde. Ak neviete kde by mohol byť problém, možno by ste mi mohli poradiť, či existuje nejaký wireless router, ktorý by sa dal prepojiť s USB modemom?

Ospravedlňujem sa za dlhé zadanie otázky, ale chcel som byť čo najpodrobnejší.

Prajem Vám šťastné a veselé
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

    muž Bobbix
    Ja ti sice neporadim, no mozno uvidis paralelu.
    Mal som router ASUS a u povodneho providera ziaden problem. Presiel som k inemu providerovi a problem bol okamzite. Routery ASUS vysielaju akesi signaly naspat do siete a vyhladavaju nejake uzly co okamzite sposobovalo problemy. Problemy boli v tom, ze ja som sa 3 dni pokusal nastavit router a kvoli nemu tri dni susedia v troch dalsich vchodoch nemali internet. Moj router ho zrusil. Po zmene routru (na dorazne odporucanie providera) sme vsetci spokojni. (Ale mam ho doma v zalohe, ze keby ma susedia nahnevali a ja by som odchadzal na dlhsie z bytu, tak .... )

    aramiss22 je offline (nepripojený) aramiss22

    aramiss22
    Zdravim vsetkych, mam internet chello a potreboval by som poradit aky wifi router by som si mal zaobstarat. Potrebujem pracovat aj na laptope a nechce sa mi zakazdym kable prehadzovat. Dakujem, Prajem vsetko dobre do Noveho roka,

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Závisí od toho čo presne od neho očakávate (kolľko počítačov, aká veľká má byť wifi sieť - aký veľký máte byt, cez koľko stien by mal signál prechádzať). Konkretizujte bližšie, potom môžno dať tipy.

    aramiss22 je offline (nepripojený) aramiss22

    aramiss22
    Caute, potrebujem radu..
    kúpil som si od T-Com Magio + Internet na optike.
    Dodali mi ktomu router :
    Belkin N+ Wifi
    Všetko beží OK až na to Wifi: vsteko mam nastavene ako pred tym. Wifi normalne fungovalo asi 2 tyzdne. Mam plny signal ale nevie nacitat adresu. Uz som si myslel ze chybaje je notebooku ale bol som na hotely a vsetko klapalo. Netusim kde moze byt problem. Vie mi niekto poradit v nastaveni routra.. Dakujem.
    Ahojte, aj ja mám problém s wifinou na mojom routri. Internet mám od T-Comu Turbo 2 neobmedzený. Modem Glitel GT318R v režime bridge. Router AirLive WMM-3000R s poslednou verziou firmware. Môj PC je pripojený káblom na LAN1. Susedov PC je pripojený cez Wifi. Táto kombinácia nám až doposiaľ fungovala bez problémov ale teraz sa chce pripojiť ďalší sused a to je problém. Jednému z nich sa vždy nepodarí pripojiť z dôvodu nedostupnej siete alebo obmedzeného pripojenia. Neviem čo s tým, poradíte mi? Ďakujem

    vetti je offline (nepripojený) vetti

    vetti
    pravdepodobne nie, ma vsade urobene rovnake nastavenia. nech si pozru ako maju urobene nastavenia v pc a potom v routri. Viac ludi sa da pripojit, aj ked nie je zapnuty DHCP
    Ano, adresy priraďuje DHCP. Používam šifrovanie WEP2-PSK a kontrolu MAC adries. Ale aj keď to všetko povypínam tak to robí to isté.

    babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

    žena babicka1
    dobrý den mám pc teraz sme kúpili notebook k nemu som musela kúpit aj router belkin aby som mala signál pri búrke mi zhorel sietoví adaptér na počítači tak som kupila wifi adaptér pri zapatí počítaču strašne pomaly načituje stránky robí to aj na pc aj na notebooku ,ale ked vytiahnem kábel z belkinu,a znova zastrčím začne pracovat tak jak má v čom bude chyba? musím to robit každý den na noc adaptér vypínam ,lebo za celý den zapatia je modem vrelý dakujem za radu

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ahojte, kedže som úplný PC blbec, tak potrebujem pomoc. nefunguje mi internet cez wifi, včera ešte išiel normálne, dnes som zapla a nič, čo vypisovali aj ikonky dolu na lište. na tej wifi krabici mi bliká-nesvieti súvisle svetielko "WAN" a tej krabici od UPC mi bliká svetielko "LINK" . už som všetko povypínala, pomačkala a pod.net cez kábel funguje. dakujem

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Musí na routri svietiť aj wifi.Skús si dať vyhľadať bezdrôtové siete či nájde aj tú tvoju.Ak nájde tak sa skús pripojiť.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Vlado40 Pozri príspevok
    Musí na routri svietiť aj wifi.Skús si dať vyhľadať bezdrôtové siete či nájde aj tú tvoju.Ak nájde tak sa skús pripojiť.
    sieť je najdená signál výborný, pripojiť neponúka iba odpojiť...

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Fero11 Pozri príspevok
    tak potom si pripojena
    pripojená som, ale na tej ikonke signálu je taký zámok a pokec, že sa "nedá bezdôtovo pripojit" niečo v tom znení, teraz som na priamo cez kábel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.