Zavrieť

Porady

Množenie orchidey dcérskymi rastlinami

Mam 6orchidey a na jednej je dost vela listov asi8 a su velke.Ked sa pozriem zhora na orchideu vyzera to tak,akokeby tam boli 2 rastlinky a ja neviem ako to mam rozmnozit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bef je offline (nepripojený) bef

    bef
    Skús napísať druh alebo prilož foto inak sa ťažko odpovedá na Tvoju otázku

    Pekný deň

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Máme tiež zopár orchideí (10) a zaujímame sa o ne. Videl som v skleníku v botanickej ako ich množia. Je to oveľa náročnejšie ako u iných rastlín.
    Trs sa dá rozdeliť, len ak má dva vegetečné vrcholky, ktoreé nezávysle na sebe vytvárajú nové listy, ale aj tak musíš počítať s tým, že rast oboch častí po rozdelení sa spomalí. Mám tiež dve rastliny, ktoré by sa dali rozdeliť, ale rohodol som sa, že ešte rok počkám. Potom rozdelím rastlinu len tak, že ju prestrihnem ale nechám obe rastliny ešte ďalší rok v kvetináči až potom už rozdelené ich presadím, tým sa zabezpečí aby neutrpeli príliš veľký šok. Pri orchydeách musí byť človek trpezlivý...
    Naozaj by bolo treba vidieť rastlinu, alebo aspon vedieť, o aký druh orchidey sa jedná.
    ak mas v jednom kvetinaci dve rastlinky videla by si to jasne aj z boku a jednoducho by si ich oddelila delením.

    Množenie orchidey dcérskymi rastlinami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.