Zavrieť

Porady

Digi TV alebo Skylink na LCD TV?

Dobrý deň

aj s rizikom, že sa podobná téma už vyskytla, rozhodla som sa spýtať - kúpili sme si na Vianoce nový LCD televízor s uhlopriečkou 32 palcov (82 cm). Má zabudovaný DVB-T tuner. Máme už dlhšie problémy s príjmom slovenských staníc a predavač v obchode nám vravel, že tento tuner naše problémy vyrieši. Zapojili sme ho a zistili sme nemilú vec - DVB-T vysielanie ešte v našej oblasti nie je (bývame severne od Prešova). Áno, viem, mali sme sa na to spýtať skôr, ale teraz je už neskoro plakať nad rozliatym mliekom.

A teraz k mojej otázke - uvažujeme nad príjmom slovenských staníc cez satelit a tak prichádzajú do úvahy Digi-TV alebo Skylink. Digi TV má cenovo výhodnú ponuku a je tam aj dosť kanálov, ale čítala som, že na väčších obrazovkách je ich kvalita nízka. Skylink je drahý na začiatok a má len zopár staníc (tuším sedem alebo osem), ale majú údajne výbornú kvalitu vysielania. Čo je podľa vás lepšie? Je možné cez Skylink prijímať aj iné kanály ako tie oficiálne uvedené? Budem vám veľmi veľmi vďačná za akúkoľvek radu.

Anna
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Digi TV alebo Skylink na LCD TV?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.