Zavrieť

Porady

Firemné auto - prepis na inú osobu

Ahojte poradáci potrebovala by som od Vás pomoc : osobné auto kúpené a zaradené do firmy - kde sme upl. PHM, parkovné, atd. v 9/2008 -sme platcami DPH auto bolo dovezené ojazdené z Nemecka v 9/2008 DPH v 9/2008 ok - ide mi o to, že konateľ to auto prepísal na manželku asi v novembri nevidela som ešte techničák. Čo mi z toho vyplýva - budem musieť podať opravné daňové z predaja auta súkromnej osobe aby sa odviedlo DPH a aká cena by mala byť na predaj musí byť tá istá alebo menšia. Viete mi prosím Vás poradiť. Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Monika C. Pozri príspevok
    Ahojte poradáci potrebovala by som od Vás pomoc : osobné auto kúpené a zaradené do firmy - kde sme upl. PHM, parkovné, atd. v 9/2008 -sme platcami DPH auto bolo dovezené ojazdené z Nemecka v 9/2008 DPH v 9/2008 ok - ide mi o to, že konateľ to auto prepísal na manželku asi v novembri nevidela som ešte techničák. Čo mi z toho vyplýva - budem musieť podať opravné daňové z predaja auta súkromnej osobe aby sa odviedlo DPH a aká cena by mala byť na predaj musí byť tá istá alebo menšia. Viete mi prosím Vás poradiť. Vopred ďakujem.
    Ak sa jedná o osobné auto (teda M) tak predaj nemá vplyv na DPH.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ďakujem smith jedná sa o osobné auto M1 takže s DPH nerobím nič. Ešte raz dík za pomoc vedel by si mi vysvetliť bližšie kvôli čomu prípadne zákon. Keď nie aj tak dakujem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Monika C. Pozri príspevok
    Ďakujem smith jedná sa o osobné auto M1 takže s DPH nerobím nič. Ešte raz dík za pomoc vedel by si mi vysvetliť bližšie kvôli čomu prípadne zákon. Keď nie aj tak dakujem.
    Pri kúpe osobného vozidla nie je možnosť odpočtu DPH preto ani pri predaji sa neodvádza.

    Pozri § 49 zákona o DPH ods. 7
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 28.12.08 at 13:52

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ďakujem smith ale v 9/2008 ja som na výstup dala DPH ako nadobudnutie tovaru z EU neviem či som to urobila dobre. Takže z predaja nemám robiť ťažkú hlavu . Moc Ti ďakujem ale na bodík musíš počkať a ešte raz dík za vysvetlenie. / vieš teraz sme pochovali ocka pred sviatkami tak sa mi už v hlave všetko mieša sorry a nehnevaj /

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Monika C. Pozri príspevok
    Ďakujem smith ale v 9/2008 ja som na výstup dala DPH ako nadobudnutie tovaru z EU neviem či som to urobila dobre. Takže z predaja nemám robiť ťažkú hlavu . Moc Ti ďakujem ale na bodík musíš počkať a ešte raz dík za vysvetlenie. / vieš teraz sme pochovali ocka pred sviatkami tak sa mi už v hlave všetko mieša sorry a nehnevaj /
    To mi je ľuto, ale je to v pohode.

    ERKO je offline (nepripojený) ERKO

    účtovník, mzdár ERKO
    ahojte aj my sme si kupili osobné auto, takže Dph nemôžem z toho uplatniť??? to sme si kupili na firmu ako to zaevidujem, sme platcami DPH, o do odpisov ako zaradím cenou s dph alebo bez dph, dakujem

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    smith Pozri príspevok
    To mi je ľuto, ale je to v pohode.
    Čiže súhlasíš so mnou na výstupe to malo byť ako nadobudn. tovaru z EU alebo som to urobila zle ?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ERKO Pozri príspevok
    ahojte aj my sme si kupili osobné auto, takže Dph nemôžem z toho uplatniť??? to sme si kupili na firmu ako to zaevidujem, sme platcami DPH, o do odpisov ako zaradím cenou s dph alebo bez dph, dakujem
    Osobné motorové vozidlo je zaradené do prvejodpisovej skupiny (4 roky daňové odpisy).

    Z mot.voz. nie je možné uplatniť si DPH (až na nejaké výniky). DPH je súčasťou obstarávacej ceny.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Monika C. Pozri príspevok
    Čiže súhlasíš so mnou na výstupe to malo byť ako nadobudn. tovaru z EU alebo som to urobila zle ?
    Na výstupe áno, na vstupe nie.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    smith Pozri príspevok
    Na výstupe áno, na vstupe nie.
    smith presne takto mám ešte raz dík za pomoc.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.