Zavrieť

Porady

Zhavrované auto

Ahoj, vie mi niekto poradiť? Nabúrali mi auto na parkovisku, ale smozrejme vinník ušiel. Mám iba povinné poistenie v Kooperatíve. Aké sú možnosti v mojom prípade, čo sa týka preplatenia časti škody poisťovňou. Je vôbec v mojom prípade možnosť nejakým spôsobom to uhrať tak, aby som od poisťovne vymohla nejakú časť, či už prostredníctvom druhej osoby, ktorá by mi "akože" spôsobila škodu? Aké nevýhody by pre ňu nieslo takéto konanie? Bude obhliadané a posudzované aj auto toho dotičného, čo mi akože spôsobil škodu? Ďakujem.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
Mám dojem, že chceš návod na poisťovací podvod.

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
Tak pozri tento bod Etikety tejto stránky:

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
ale ved ja som poskodena....a istym zmyslom by to malo byt takto spravodlive. poistovne sa chrania a ja nemam ziadne pravo na svoju ochranu, aj ked si platim poistenie? ako je bezny spotrebitel chraneny proti takemuto niecomu???

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
hladaminfo Pozri príspevok
ale ved ja som poskodena....a istym zmyslom by to malo byt takto spravodlive. poistovne sa chrania a ja nemam ziadne pravo na svoju ochranu, aj ked si platim poistenie? ako je bezny spotrebitel chraneny proti takemuto niecomu???
Ale je to podvod...

Keď neplatím havrijné, len zákonné, tak to robím s tým, že som si toho vedomý, že môže nastať aj takýto prípad.
Ano, ale vyska havarijneho je privysoka napriklad pri desatrocnom aute. A pokial viem aj tam su poriadne limity v preplacani.

riccado je offline (nepripojený) riccado

riccado
hladaminfo Pozri príspevok
ale ved ja som poskodena....a istym zmyslom by to malo byt takto spravodlive. poistovne sa chrania a ja nemam ziadne pravo na svoju ochranu, aj ked si platim poistenie? ako je bezny spotrebitel chraneny proti takemuto niecomu???

pre uplnost:
1. ty si poskodena??? a teraz chces poskodit nejaku inu poistovnu (v ktorej ma "znamy" PZP) = trestny cin poistovacieho podvodu. ak do toho ides, tak ti prajem vela stastia a tolerantneho sudcu
2. ake si to vlastne platis poistenie? PZP? tak z toho ani omylom necakaj positne plnenia na poistne udalosti, ktore tym nie su pokryte
3. bezny spotrebitel sa ochrani tak, ze ma havarijnu poistku...

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona
hladaminfo Pozri príspevok
Ahoj, vie mi niekto poradiť? Nabúrali mi auto na parkovisku, ale smozrejme vinník ušiel. Mám iba povinné poistenie v Kooperatíve. Aké sú možnosti v mojom prípade, čo sa týka preplatenia časti škody poisťovňou. Je vôbec v mojom prípade možnosť nejakým spôsobom to uhrať tak, aby som od poisťovne vymohla nejakú časť, či už prostredníctvom druhej osoby, ktorá by mi "akože" spôsobila škodu? Aké nevýhody by pre ňu nieslo takéto konanie? Bude obhliadané a posudzované aj auto toho dotičného, čo mi akože spôsobil škodu? Ďakujem.
Milá Hladaminfo,určite sa cítiš ukrivdená,ale...
...či spáchaš podvod voči poisťovni,nechávame na Tvojom svedomí a rozhodnutí...

Nevýhody "druhej osoby" :
1.bude spoluvinník podvodu
2.bude znevýhodnený pri budúcom poistení,pretože poisťovne zväčša finančne zvýhodňujú vodičov,ktorí nespôsobili žiadnu nehodu...

Neplatenie havarijného poistenia má tú výhodu, že ušetríš na poistení, ale na druhej strane musíš počítať s tým, že ak sa niečo stane,musíš si to platiť sama.
Sama sa rozhodni,čo je pre Teba vhodnejšie

Halli je offline (nepripojený) Halli

Halli
Najviac ma hnevá, že u nás je toľko podvodníkov, čo sa vyškierajú, že si dali porobiť celé auto cez poistky...a ja platím ako blb dve autá, každý škrabanček ma bolí a jediné čo mi našťastie zatiaľ riešila poistka bolo dobitie auta krúpami , naštastie som mala správnu poisťovňu.

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot
hladaminfo Pozri príspevok
ale ved ja som poskodena....a istym zmyslom by to malo byt takto spravodlive. poistovne sa chrania a ja nemam ziadne pravo na svoju ochranu, aj ked si platim poistenie? ako je bezny spotrebitel chraneny proti takemuto niecomu???
Poškodená síce si, ale nikde nemáš napísané, že každá škoda bude každému nahradená. Musíš si uvedomiť, na čo slúži PZP - na úhradu škody spôsobenej Tebou, nie Tebe.

Pokiaľ sa stalo to, čo sa ti stalo, mala si zavolať políciu na miesto nehody, spísali by zápisnicu a možno by začali pátranie voči neznámemu páchateľovi. Keby došlo k ublíženiu na zdraví, tak takú škodu by hradila Slovenská kancelária poisťovateľov z poistného garančného fondu. Nehradí sa však z neho škoda na majetku spôsobená neznámym majiteľom neznámeho MV.

Ak by sa nenašiel páchateľ (či druhý účastník dopravnej nehody), tak nemáš poistku, ktorá by ti kryla takto vzniknutú škodu. Všetko ostatné je len špekulácia. Preto tému uzatváram. Ak chceš pridať nejaký príspevok k veci, tak mi daj vedieť, môžem tému otvoriť.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.