Zavrieť

Porady

Ako správne zaúčtovať mzdy v OMEGE?

Ako mám správne zaúčtovať mzdy v omege, chcela by som zaúčtovať jeden mesiac pod jedným interným dokladom, ale keď to tak nahodím a v tabuľke urobím rozúčtovanie na jednotlivé účty, tak mi stále vypisuje , že nesedia sumy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    V omege sa daju mzdy pridat uplne super. Program si bude "pytat" ktoru sumu mu zadat...

    Treba si otvorit Evidenciu / Uctovne doklady... nastavit si v lavom hornom rohu OKRUH na ID, hned vedla dat Evidenciu na IDV a dat PRIDAJ.

    Otvori sa nove okno a tam vyberies zo vzoru "M" a uz sa pohybujes len enterom a doplnas to, kam ta sam program navedie. Ale pohybujes sa vylucne len ENTER-om. Ziadna myska. Ak program sam nezada analytiky alebo ta nevyzve na ich zmenu, tak po dohodeni dokladu zmenis tieto analytiky.

    Potom na novy mesiac staci dat kopiu z tohto dokladu a prepisat jednotlive sumy v riadkoch a program sam prepocita celkovu sumu.

    Ja to tak robim a uplne bez problemov.

    Neviem si vynachvalit uctovanie vsetkeho cez ich vzory, inak by som isto zakazdym na nieco zabudla. Teraz to mam uz tak nastavene, ze uz nezadam pomaly nikde ucty ci uz MD alebo D. Len sa enterujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    miriam.1 Pozri príspevok
    Ako mám správne zaúčtovať mzdy v omege, chcela by som zaúčtovať jeden mesiac pod jedným interným dokladom, ale keď to tak nahodím a v tabuľke urobím rozúčtovanie na jednotlivé účty, tak mi stále vypisuje , že nesedia sumy.
    Robím to jedným interným dokladom a nemám s tým problém. Nahadzujem ho ale ručne, lebo mzdy sú z iného SW /nie OLYMP/. Obraty však spočítavam ručne.

    dodo777 je offline (nepripojený) dodo777

    dodo777
    A robiš mzdy v OLYMPE? Lebo potom stači len exportovať do Omegy a máš to pod jedným ID.

    miriam.1 je offline (nepripojený) miriam.1

    miriam.1
    dodo777 Pozri príspevok
    A robiš mzdy v OLYMPE? Lebo potom stači len exportovať do Omegy a máš to pod jedným ID.
    Nie nerobím mzdy cez OLYMP.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    miriam.1 Pozri príspevok
    Nahadzuješ to cez evidenciu účtovných dokladov?
    Ano, mam vytvorený interný doklad, ktorý každý mesiac kopírujem a mením sumy. Musím však prepísať celkovú sumu, samé mi to neopraví.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    veronikasad Pozri príspevok
    Ano, mam vytvorený interný doklad, ktorý každý mesiac kopírujem a mením sumy. Musím však prepísať celkovú sumu, samé mi to neopraví.
    veronika robím to tak ako ty a mne to opraví ak dám enter, tak mi prepíše sumu z minulého mesiaca na aktuálnu podľa rozúčtovania pre PU pre aktuálny mesiac vyskúšaj

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Manual Pozri príspevok
    veronika robím to tak ako ty a mne to opraví ak dám enter, tak mi prepíše sumu z minulého mesiaca na aktuálnu podľa rozúčtovania pre PU pre aktuálny mesiac vyskúšaj
    Vďaka za radu, vyskúšam to. Keď som to nahadzovala prvý raz, nejako mi to poprepisovalo a tak som hľadala chybu ...

    miriam.1 je offline (nepripojený) miriam.1

    miriam.1
    veronikasad Pozri príspevok
    Ano, mam vytvorený interný doklad, ktorý každý mesiac kopírujem a mením sumy. Musím však prepísať celkovú sumu, samé mi to neopraví.
    Hlavne čo sa týka interných dokladov, mohla by si mi napísať podrobne ako ho mám nahodiť.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    miriam.1 Pozri príspevok
    Nemohla by si mi to prosím bližšie popísať, lebo ja som s OMEGOU predtým nerobila.
    Vytvoríš si interný doklad. Cez pridaj pridávaš potrebné položky podľa rozúčtovania miezd /hrubá mzda, odvody, daň, zrážky ,,,/. Manual píše, že to nie je potrebné sčitovať, cez enter to SW sčíta sám. Tak vyskúšaj aj ty.
    Evidencia - účtovné doklady - okruh : interné doklady
    Pridaj = vytvorenie nového dokladu.
    V ľavom dolnom rohu máš tabuľku účtovné zápisy, tam si navolíš jednotlivé zápisy a predkontácie

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Prakticky budeš postupovať podľa Rozúčtovania pre PU čo si vytlačíš s olympu. Treba si ale spraviť v Omege ešte anal. člennie, pretože z Olympu ti vyjde rozúčtovanie na syn.účty
    PS: omega je výborný program, ale ho pred začatím práce musíš "trošku nakŕmiť" podľa svojich predstáv a potom už to ide ako po masle

    Debra je offline (nepripojený) Debra

    Debra
    Chcela by som sa opýtať, či keď účtujete úhradu miezd a poistného z banky, či zadávate aj konkrétne číslo interného dokladu, kde sú mzdy rozúčtované alebo sa tam doklad neuvádza.

    halúzka je offline (nepripojený) halúzka

    rada sa smejem aj keď vonku prší... ...viac halúzka
    Ja tiež nie. Do textu zadávam napr.
    ZP 4% odvod-pracovník
    ZP 10% odvod-zamestnávateľ

    Používam iný soft ako Omegu a dá sa to predvoliť v skratkách a automatický mi podhodí text a aj účty na zaúčtovanie! Možno to ide aj v tomto programe..

    bobiko je offline (nepripojený) bobiko

    bobiko
    Debra Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať, či keď účtujete úhradu miezd a poistného z banky, či zadávate aj konkrétne číslo interného dokladu, kde sú mzdy rozúčtované alebo sa tam doklad neuvádza.
    mzdy uctujem vylucne typom sumy "x" - ktore nenacitava do evidencnej casti dokladu (alebo do sumy k uhrade).

    povodne nastavenie vzoru pre uctovanie miezd "M" je nastavene s typom sum "v", ktore nacitava do evidencnej casti dokladu a po spravnom zauctovani a ulozeni dokladu vidite nezmyselnu sumu k uhrade.

    pokial nemas niektory ucet saldokontny, nie je potrebne zadavat cislo dokladu ktory uhradzas.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.