Zavrieť

Porady

Australia Lottery Inc

mam rada život
Prosím vás, dostal jste niekto dnes takýto mail? Čo to vlastne je?





2009 Austrálie mezinárodní program loterie

Datum: 1.1.2009
Ref: 435062725
Šarže: 7050470902/189
Výhra c.: GB8101/LPRC

GRATULUJEME

Australský loterie Bonanza

Vážený pane / paní
The Lucky Winner

Máme radost, abychom Vás informovali o vaše cena zpráva o 1.Leden 2009 z australské mezinárodní loterijní program. , Který je plne založen na elektronický výber vítezu pomocí jejich e-mailové adresy.

Vaše jméno bylo pripojeno k letence císlo; 4700172507056490902 sériové number7741137002 Tento dávkový upozornuje štastná císla takto 5-13-33-37-42bonus císlo 17, které následne vyhrála v loterii ve druhé kategorii.

Ty tu byly schváleny paušální cástku zaplatit v US $ 500000,00 (pet set tisíc dolaru) v hotovosti kreditní file ref: ILP / HW 47509/02
z celkové ceny v hotovosti sdíleny mezi osm štestí, vítezové v této kategorii.

Všech zúcastnen ých byly vybrány prostrednictvím pocítacového systému Volí cerpány formou devet set tisíc e-mailových adres z Kanady, Austrálie, Spojených státu amerických, Evropy, Asie, Stredního východu a Afriky a Oce=C 3nie jako soucC3st naší mezinárodní propagaci programu, který se provádí jednou rocne. Tato loterie byla propagována a podporována konglomerátu nekterých nadnárodních spolecností, jako soucást své spolecenské odpovednosti vuci obcanum v komunitách, kde mají operacní základny.

Další více vaše údaje (e-mailová adresa) spadá do naší evropské reprezentativní sídlo v Amsterdamu, Nizozemí, jak je uvedeno ve vašem hrát kupon a vaše cena s +500.000,00 USD budou uvolneny na vás z této regionální pobocku v Nigérii.

JAK TO TVRDÍ VAŠE CENA: Stací kontaktovat naše výchozí agent, DR.KINGSLEY OBI pres jeho kontaktní e-mail: (drkingsleyobi@yahoo.com) do souboru svuj nárok.

Vezmete prosím ocitujte váš odkaz, dávky a výherní císlo, které lze nalézt na levém horním rohu tohoto oznámení, stejne jako vaše celé jméno, adresu a telefonní císlo, aby pomohla najít váš s oubor snadno.

Z bezpecnostních duvodu jsme se všichni vítezové radu, aby tato duverná informace z verejných zdroju, dokud nebude vaše tvrzení je zpracován a vaše cena propušten na vás.

To je soucástí naší bezpeC4nostnC3 protokol, aby nedocházelo ke dvojím bezduvodná a tvrdil, pricemž výhodou tohoto programu, které nejsou-úcastník nebo neoficiálních personálu.




Prosím, neodpovídejte na tuto e-mailovou adresu, obratte se na svého tvrzení agenta na

Jméno: DR.KINGSLEY OBI
EMAIL: drkingsleyobi@yahoo.com

S pozdravem
Pan Bright Klinton (Pro co-ordinator)

Porušení povinnosti mlcenlivosti na strane budou vítezové výsledek
Diskvalifikace.

Podekování:
Rízení, Austrálie mezinárodní loterii INC.LOTTERY sponzori: šéf sponzoru; UK Microsoft Corporation, Microsoft Corporation.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Nereaguj na to. Vyzerá to byť tzv. scam. Definíciu scamu pozri tu: http://odkaz.blogspot.com/2008/01/sc...ification.html
Pozrela som sa na tento typ lotérie:
http://www.consumerfraudreporting.or...Australia2.php
akurát mená sú iné, ale je to ten typ lotérie, ako si dostala Ty.
Neuvádzaj žiadne osobné údaje, nereaguj.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ani nech ťa nenapadne čo len slovíčkom reagovať. Spomína sa tam Nigéria a toto sa často vyskytuje pri finančných podvodoch.
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
http://www.zive.cz/Clanky/Nejen-za-h...8/default.aspx
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Všetky oznamy o akejkoľvek výhre okamžite natrvalo mazať.
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
ďakujem vám všetkým za odpovede.
0 0
ser1a ser1a

ser1a je offline (nepripojený) ser1a

hlavne nikde neklikat a neodpovedat! inak ta zaspamuju cely email
0 0
rybapes rybapes

rybapes je offline (nepripojený) rybapes

Dobrý den, včera mi to přišlo také, že mám odpovědět do 24.4.09. Chtěla jsem se zeptat, co jste nakonec udělal? Smazal? Nic jsem nerozklikla, taky se toho bojím, i když to vypadá hodně věrohodně! Děkuji za odpověď.
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Iba poznámku: Jedná sa o sociálne inžinierstvo - nalákať obeť na spoluprácu pri vidine výhry - "...i když to vypadá hodně věrohodně". Práve na tom je sociálne inžinierstvo založené. Obeť by nemala mať skoro žiadne pochybnosti.

Môj kolega na tieto emaily reaguje z dôvodu nácviku anglického jazyka a zabáva sa na tom. Keď už mal všeko dohodnuté, požiadali od neho, aby im zaslal manipulačný poplatok 1000 USD (administratívne náklady + bankové prevody) a následne na jeho účet, dostane výhru 1000 000 USD. Kolega poveril "druhú stranu" aby si z 1000 000 USD stiahli tých 1000 USD a pre seba odmenu 5000 USD a viac sa mu neozvali :-D
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

rybapes Pozri príspevok
Dobrý den, včera mi to přišlo také, že mám odpovědět do 24.4.09. Chtěla jsem se zeptat, co jste nakonec udělal? Smazal? Nic jsem nerozklikla, taky se toho bojím, i když to vypadá hodně věrohodně! Děkuji za odpověď.
Neodpovedaj!

Všetky takéto výhry sú podvod a ich účelom je vylákať od teba peniaze. AK by si sa ozvala, budú ťa lámať a presviedčať, že na to, aby ti vyplatili tú sumu, budeš musieť vopred uhradiť rôzne poplatky a dane a ty budeš platiť a platiť a peniaze v nedohľadne.

Nikto ti nedá len tak mirnix-dirnix niekoľko miliónov, pokiaľ si si niekde nekúpila nejaký žreb regulérnej lotérie.
0 0
rybapes rybapes

rybapes je offline (nepripojený) rybapes

Děkuji a to moooc za odpovědi! Zkušenosti s takovými maily jsou k nezaplacení! Už jsem to smazala s vědomím, že už nikdy nebudu milionářkou a vše si musím vydřít sama . Přeji všem pěkné jarní dny!
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Všetká pošta, kde sa spomína lotéria, výhra, Lottery, Nigeria a podobné nezmysly, sú len nekonečnou variantou tzv. Nigerijských listov. Každý súdne uvažujúci človek predsa vie, kde si "vsadil" a či má nejakú šancu "vyhrať". Tieto "Nigerijské listy" sú len prachsprostým podvodom za účelom vylákania osobných údajov, čísla konta a potom - konto pekne bude prázdne. Najlepšie a najmúdrejšie je ich AUTOMATICKY MAZAŤ a NEOTVÁRAŤ (NEKLIKAŤ).
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

HOAX jak sviňa
http://www.hoax.cz/cze/index.php?act...orderBy=&QSR=2

0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Takže ľudkovia! Dnes som aj ja dostal tzv. oznámenie o výhre v Austrálskej lotérii. A aby to bolo na 100% isté, tak to radšej poslali 2x v priebehu 60 minút. Keďže ja na takéto "náhody" neverím , tak som to automaticky poslal do čerta . Toto mi prišlo na schránku, ktorú používam na takéto "somarinky" od druhých. Skôr som sa pobavil, že aj mňa to už našlo.
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

dnes ma na ulici oslovil mladenec cudzokrajne vyzerajuci a rozpravajuci velmi lamanou, priam neporozumitelnou slovencinou a rozpraval nieco o nejakej obrovskej vyhre a bol velmi mily a pozyval ma do tmavej pivnice, no a kedze ja rad vzdy kazdemu uverim a chcem si prebrat moju uzasnu vyhru tak som u hned dal vsetky moje osobne informacie, cisla uctov, prefotit moj obciansky atd, aj som mu dal zopar stoviek euro na pokrytie nakladov na transakcie atd, aj oblicku som mu pozical (urcite ma bude kontaktovat a vrati mi ju, bol velmi mily a doveryhodny)
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Takže na získavanie Vašich poctivých €uráčov sa preorientovali na iný systém. Teraz už sa na vás chystajú aj v Hong Kongu . Toto mi prišlo pred týždňom:
Pozornost

Ja som pбn Patrick KW Chan, vэkonnэ riaditel a generбlny
Financnэ riaditel spolocnosti Hang Seng Bank Ltd, Hong Kong.
Mбm lukratнvny biznis nбvrh spolocnйho zбujmu
podelit sa s vami;
zahrna prevod velkъ sumu penazн.
Dostal som tvoj odkaz na mфj dotaz na niekoho, kto vyhovuje
moje navrhovanej obchodnэ vztah.
Ak mбte zбujem o prбcu u mne kontaktujte ma
cez mфj sъkromnэ e-mail (mrpatkchan@yahoo.com.hk)
pre
dalљie podrobnosti

Vaљe najbliћљie reakciu na tento list bude
appreciated.


Pбn Patrick Chan
-mail: mrpatkchan@yahoo.com.hk
Pretože mám tiež schránku (pre rôzne blbosti) aj na Yahoo a previazanú tiež na pobox, tak jednoducho niekto tam poslal "lukratívnu" ponuku. Sranda je v tom, že z Yahoo som ešte ani raz neposielal žiadnu poštu, dokonca tam nemám ani adresár.
Takže pozor na pána Patrick Chan, výkonný riaditel a Generálny Financny Riaditel ...., automaticky to mažte. Majú smolu, nepoznám, nekontaktoval som sa dobrovoľne, neposielam, kašlem na neho! Nech sa dá vypchať!!!

BTW: o tomto "pánovi" nájdete informácie aj na internete:
http://www.consumerfraudreporting.or...trickChan3.php
a
http://www.scamdex.com/MHON/E/msg03314.php

Sú to všetko SCAM e-maily. Zadajte si do Google SCAM e-mail a dostanete všetky možné varianty týchto e-mailov. Jedná sa o tzv. phishing e-maily.
Preto v žiadnom prípade neodpovedajte na uvedené pripojené e-mailové adresy, prídete o všetky dôverné údaje, týkajúce sa e-bankingu!!!
Naposledy upravil misoft : 31.08.09 at 17:43 Dôvod: doplnenie informácií
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Spam, spam, spam, neotvarat zbytocne, nikomu neposkytovat osobne udaje. Ja mam denne 2-3 take maily. Uz by som bola multymiliardarka
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Veď preto varujem najmä "dôverčivých" poraďákov! Ja taktiež toto rovno mažem, ale chcel som upozorniť na novú variantu, ako sa snažia dostať vaše údaje o bankových kontách.
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Scam nie je nic, SCAN je nasnimany obrazok a SPAM je neziaduci mail
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

O podobných podvodoch čínskych spoločností som písala tu:

http://www.porada.sk/t110850-podvody...olocnosti.html

Netreba odpovedať, okamžite mazať.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

ajale Pozri príspevok
Scam nie je nic, SCAN je nasnimany obrazok a SPAM je neziaduci mail
Takýto druh podvodu je "scam", tento druh podvodu sa volá "scamming" a ten, kto ho realizuje je "scammer".

Je to niečo iné ako "spam" (čo je nežiaduci e-mail).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať