Zavrieť

Porady

Zmluva externej účtovníčky

Môže niekto prilepiť zmluvu, ktorá sa uzatvára medzi SZČO-účtovníčkou a jednotlivými klientami?
Usporiadat
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ja mám takúto zmluvu - v prílohe.
0 0
Timcsi Timcsi

Timcsi je offline (nepripojený) Timcsi

Díky moc !!!
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Bea, k bodu č. 8 v tvojej zmluve:

Ty zodpovedáš do výšky spôsobenej škody!
_____________________________________

To, že ty si v zmluve stanovíš, že do výšky trojnásobku odplaty... na veci nič nemení. Zmluva by bola v tejto časti neplatná.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Poisťovňa externé účtovníčtvo nazvala mandátnym vedením účtovníctva. Ja mám mandátnu zmluvu.
0 0
RenataK RenataK

RenataK je offline (nepripojený) RenataK

baranovicova
Poisťovňa externé účtovníčtvo nazvala mandátnym vedením účtovníctva. Ja mám mandátnu zmluvu.
A nemôžeš ju prosím ťa prilepiť ako vzor? Ďakujem.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

pyton
Bea, k bodu č. 8 v tvojej zmluve:

Ty zodpovedáš do výšky spôsobenej škody!
_____________________________________

To, že ty si v zmluve stanovíš, že do výšky trojnásobku odplaty... na veci nič nemení. Zmluva by bola v tejto časti neplatná.
Zrejme máš pravdu, po prečítaní časti obch. zákonníka o spôsobenej škode mám tiež ten názor. Ale to tiež závisí od toho, či odberateľ bude trvať na uhradení celej škody. Ďalej verím tomu, že ja škodu nespôsobím "úmyselným porušením alebo hrubým zanedbaním povinností".
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Ahojte prosím Vás ako je to so škodou spôsobenou extérnou účtovníčkou?
Ako sa to v zmluve dá čo najlepšie ošetriť?
0 0
heket heket

heket je offline (nepripojený) heket

V zmluve to nijako neošetríš. Ak spôsobíš škodu ,môže si to od teba nárokovať späť.A bola by som zvedavá ako funguje preplatenie od poisťovne. Či budú také ochotné to za mňa zaplatiť, keď som poistená.Ešte som to naštastie nemusela skúšať , ale čo keď raz.Určite sa budú vykrúcať ako môžu.
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
V poisťovni mi povedli že ak chcem byť poistená musím mať byť v nejakom "spolku" či asociácii , si tam aj ty?
0 0
heket heket

heket je offline (nepripojený) heket

Nie som v žiadnej asociácii.Treba skúsiť inú poisťovňu.Ale mňa by zaujímalo či už niekomu vyplatili a či dobrovoľne poistnú udalosť.
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
heket
Nie som v žiadnej asociácii.Treba skúsiť inú poisťovňu.Ale mňa by zaujímalo či už niekomu vyplatili a či dobrovoľne poistnú udalosť.
v akej poisťovni si prosím poistená?a aký typ služby využívaš myslím poistnú službu ako sa volá?
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Veronika, skús Kooperativu. Ja som tam poistená už asi 3 roky.
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Ahoj a nechceli od teba aby si bola v nejakej tej asociácií účtovníkov?
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Nechceli. Ako sa sem zadáva správa menšia sko 10 znakov ?
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Ľuba
Nechceli. Ako sa sem zadáva správa menšia sko 10 znakov ?
To neviem Ľubka asi to nejde ak to má menej ako 10 znakov
Skúsim si tam zavolať..Ďakujem ..
0 0
emve emve

emve je offline (nepripojený) emve

Já som poistená v Českej poisťovni a chceli len výpis z OR a vydieť obrat z predchádzajúceho roka. Výška poistenia sa odvíja od výšky obratu. Naštastie som poistnú udalosť "zatial" nemala.Dúfam že tomu ešte tak dlho bude.
Vierka
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Ak ste už menovali konkrétnu poisťovňu tak s Českou mám takúto skúsenosť:

V zmluvných podmienkach je uvedené, že poisťovňa neplní za podvodné opmenutie. Dal som si definovať čo to podvodné opomenutie je. Nik mi to nevedel presne zadefinovať a tak som stále nepoistený nakoľko akékoľvek opomenutie sa dá prekrútiť na podvodné.

Podľa môjho očakávania za škodu ktorú spôsobíme nášmu klientovi sa nepovažuje dodanenie, ale iba následná penalizácia a dnes sú to úroky.

Poisťovňa sa istí našou spoluúčasťou, v tom čase to bolo 5.000 Sk. Spočítajte si akej veľkej chyby sa musíte dopustiť, aby bolo penále väčšie ako 5.000 a poisťovňa bude plniť len nad 5.000.

Môj záver je ten, že od roku 1992 nie som poistený a určite som neprerobil. Ak som nejakú chybu spravil klientovi som ju nahradil. Ak je dobrá súhra s klientom tak aj on vie, že pri kontrole sa musí vždy niečo nájsť a je vec vzájomného porozumenia, že či nález z kontroly spoločne posúdime ako výpalné zo strany daňového úradu, alebo je to naozaj fatálne zlyhanie účtovníka, respektíve zlyhanie nášho klienta.

Prajem málo chýb.
Naposledy upravil apo : 05.06.05 at 20:40
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

emve, aký výpis z OR, aký obrat zaujíma poisťovňu pre poistenie externej účtovníčky, ktorá je SZČO?
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

uplne suhlasím s apo m , ako keby som to pisal ja až na to že ja učtujem od 1994-95 .... Inak mam tiež mandatnu zmluvu v ktorej je napisane že ak vzniknu.... chyby nespravnym zauctovaním a nasledne z toho penale ,tak tie znasam ja.... ja sa toho nestranim. Ale viem povedat prípady kedy som podnikatelovi vravel že nie je možne aby nakupoval , resp mal osobný vklad podnikatela (to je prípad z JU) po celý rok (následný - nak.tovaru) a nepredal nič. Nie je taký podnikatel co by o 106 nakupoval na sklad. A na koniec roka sa mu zistí že mal rabat 0,006457 percent rabat. a ked mu danový urad urobil miestne zistovanie tak z registracky mu zistili priemerne 15.40 percent a to boli zhovievaví..... v tom prípade ja ako uctovnik davam ruky preč aj od takýchto penale.... ale ak by bolo nieco take že zabudnem odovydať výkaz či prehlad , žial moja chyba... a toho sa ani nestránim.... však je to normalne že podnikatel chce nejaku zaruku že ma veci účtované v poriadku a prípade uctovných chýb , bude niesť zodpovednost. účtovníctvo to nie je len o tom že raz mesačne (alebo štvrťročne ) zhrabnem peniaze a svet gombička. Dokonca si dovolim tvrdiť že je to menej neprijemne podnikanie (a lá strkanie si hlavy do povrazu pre obesencov) , lebo aj o roky može byť kontrola a može niečo zistiť, to nie je ako potraviny že predate chlieb zaplatia a mate pokoj..... no akosi som sa rozpisal...
este ma napadli veci ako dokazovania pracovných ciest kde podnikatel nic nekupi a ine...
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
moze tu niekto vycapit ten vzor Mandatnej zmluvy prosim Vas???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať