Zavrieť

Porady

Recepty pre domácu pekáreň.

Mama troch dospelých detí
Milé pekárky a pekári v domácej pekárničke. Zakladám túto tému, aby sme v nej spoločne zhromaždili recepty, ktoré bežne pečieme a ktoré sa aj vydaria v našich pekárničkách. Preto vás prosím, dávajte sem len recepty vami overené, poprípade aj priložte fotografiu. Ide o to, aby sme v téme,kde o pekárničkách debatujeme zbytočne nemuseli náš obľúbený recept hľadať a aby aj tí, čo si len pekárničky kúpia ,mali recepty po ruke. Takže prikladám môj najobľúbenejší recept na chlebík, ktorý ma nikdy nesklamal.

Chlebík od Dáši.

V menšom množstve : na 750 g

270 ml vody alebo acidofilného mlieka
1 1/2 PL oleja
1/2 PL octu
1 a pol ČL soli
1 ČL cukru
1 čl droždia
rasca, semiačka tekvicové , slnečnicové, ľanové, sezamové
1 – 2 väčší uvarený nastrúhaný zemiak
420 g múky - 300 g hladkej T 650 + 120 g ražnej, špaldovej, žitnej, celozrnnej


V prípade použitia acidofilného mlieka sa ocot už nedáva.
A rozhodne je s mliekom chutnejší ako s vodou.

Inak tento recept dávam na najvyšší stupeň prepečenia a pečiem ho v Moulinex na programe č. 1 . Pozor - pri dávkovaní acidofilného mlieka...ono sa napení , takže ja dávam vždy takmer plnú odmerku. Javí sa to potom, že je mlieka viac. Ale keď lepšie pozriete, tak je to pena.
Usporiadat
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

tina1 Pozri príspevok
makovec
200 ml mlieka
100 g rozpusteného tuku
2 vajcia
2 PL rumu
1 PL citronky
1 PL slivkový lekvár
1 vanilkový cukor
150 g cukru krupica
1 sáček vanilkového pudinku
300 g hladkej muky + 1 prášok do pečiva + 1 KL jedlé sody + 100 g mletého maku
Postup: v uvedenom poradi dáme všetko do nádoby
Program: U Moulynex XXL č. 10 moučník, trvá 1.25 hod. a makovec bol krásne upečený. Pre jistotu zkusiť špajlou, nechat cca 20 min. vychladnut v nádobě a potom opatrně vyklopit.
Skúsil som tento recept v pekárničke ETA Siesta program sprint svetlý.
Upravil som ho iba tak, že namiesto rumu som dal Bratislavské brandy a mak som použil z plechovky, je kúpený v Poľsku, čosi v ňom ešte je, neviem čo. Namiesto tuku som dal maslo. Skúsil som to na druhý pokus bez sódy a bolo to cutnejšie, sóda kazí chuť.
Zjedený bol bleskovo.
2 0
Ivka161172 Ivka161172

Ivka161172 je offline (nepripojený) Ivka161172

Kuracie prsia z pekárne
Suroviny:
kuracie prsia
anglická slanina
tvrdý syr
saláma
vajcia
soľ
korenie
mletá paprika
olej

Postup:
Kuracie prsia som naklepala na rezne, osolila, okorenila, posypala mletou paprikou. Na dno formy som poukladala slaninu, na ňu mäso. Rozbila som 4 vajíčka a pridala nastrúhaný syr. Na to som poukladala salámu. Zasa som postup zopakovala. Na syr som dala mäso a nakoniec slaninu.
Zapla som pekáreň na program pečenie. Pieklo hodinu ale bolo to málo, tak som zapla program ešte raz. Po polhodinke bolo upečené. Vyklopila som na pekáč s vyšším okrajom. Treba dať pozor lebo v pekárni je dosť šťavy. Šťavu som vyliala do rajničky. Urobila z nej omáčku tak že som nechala prejsť varom a zahustila múkou. Ako prílohu som uvarila ryžu a k tomu uhorkový šalát.
2 0
Ivka161172 Ivka161172

Ivka161172 je offline (nepripojený) Ivka161172

Super rýchly chlebík
Suroviny:
400 ml vody
2 lyžice oleja
1 lyžička soľ
1,5 lyžička cukru
2, 5 lyžice mlieka
640g biela muka ( ja som dala 500 g hladkej múky a 140 g celozrnnej múky)
4 lyžičky suš. kvasnice

Postup:
Postupne dáme všetky prísady a pečieme
na 1000g kôrka stredná
program 5 ( super rapid) - to je 1,20h
Pekáreň Proffesor
1 0
ssilvia ssilvia

ssilvia je offline (nepripojený) ssilvia

Ja do každeho chleba pridávam lyžicu slnečnicoveho oleja, ale použivam len zmesy na chlieb z lidlu.
1 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Skúšala som aj tie zmesy na chlieb a veru viac nám chutí poskladaný z vlastných surovín. A olej dávam olivový.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Sladká vianočka

po dlhodobom experimentovaní som poskladala recept, ktorý chutí aj mojim chlapom

1 vajce doplniť do 250ml mliekom
100 ml oleja (prípadne rzpusteného masla)
1 čl soli
520 g polohrubej múky
1 vanilkovy alebo smotanovy pudingový prášok
100 g kryštálový cukor
hrsť aj dve hrozienok
1 čl sušeného droždia

program na sladký koláč

niekedy je múka trocha iná, tak aby nebol koláč moc tuhý dolejem lyžicu, dve mlieka, podľa odhadu.

Ak náhodou ostane, tak pokrájam na kocky, zalejem veľmi riedkym pudingom a tvárim sa, že máme na večeru dukátové buchtičky )
1 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

tak dnes som sa konecne dostala k tym skvarkom robenym v pekarni a su fakt uzasneeee cista robotka krasne sa vyskvarili su chutne chrumkave takze odporucam vyskusat
1 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Takže moje pečenie je takéto:
Pekáreň ETA Siesta

Keďže mi ide hlavne o trochu zdravý chlieb s obsahom vlákniny, nahradí mi aj chlieb aj cereálne kaizerky ktoré som kupoval.

4 deci vody, PL octu, PL oleja dám do nádoby.
Nasypem otruby, menej než pol kelímka, 2 plné kelímky (30dkg) ražnej múky, 2 plné kelímky (30dkg) T650, (kupujem v neďalekom mlyne), 1 čajovú lyžičku soli, 1 čl. cukru, 1/4 kocky modrých kvasníc.
Program č.1, veľký, tmavý.
Pridávam ešte slnečnicu, v Lidli majú 1/2 kilové za 0.99€. Niekedy pridám trochu ľanových semienok alebo pohánkových vločiek, (tie sú zdravé ale pokazia chuť.)
Pri nákupe múky v mlyne cca 0,32€/kg ma chlieb vrátane elektriky vyjde na cca 0,4€. Je chutný asi ako cereálne kajzerky a sýtejší ako kupovaný.
Po prepočítaní nákladov a doterajšej spotreby som zistil že mesačne ušetríme cca 15-20€. A chuť chleba sa nedá porovnať a zdravie tiež nie.
1 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

deane7 Pozri príspevok
Takže moje pečenie je takéto:
Pekáreň ETA Siesta

Keďže mi ide hlavne o trochu zdravý chlieb s obsahom vlákniny, nahradí mi aj chlieb aj cereálne kaizerky ktoré som kupoval.

4 deci vody, PL octu, PL oleja dám do nádoby.
Nasypem otruby, menej než pol kelímka, 2 plné kelímky (30dkg) ražnej múky, 2 plné kelímky (30dkg) T650, (kupujem v neďalekom mlyne), 1 čajovú lyžičku soli, 1 čl. cukru, 1/4 kocky modrých kvasníc.
Program č.1, veľký, tmavý.
Pridávam ešte slnečnicu, v Lidli majú 1/2 kilové za 0.99€. Niekedy pridám trochu ľanových semienok alebo pohánkových vločiek, (tie sú zdravé ale pokazia chuť.)
Pri nákupe múky v mlyne cca 0,32€/kg ma chlieb vrátane elektriky vyjde na cca 0,4€. Je chutný asi ako cereálne kajzerky a sýtejší ako kupovaný.
Po prepočítaní nákladov a doterajšej spotreby som zistil že mesačne ušetríme cca 15-20€. A chuť chleba sa nedá porovnať a zdravie tiež nie.
Ten kelímok - to je odmerka priložená k pekárni? Do nej sa zmestí 100 g múky.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Ano, ten kelímok je odmerka. 2 poctivo plné odmerky = 300 gr.
Na 4 deci vody dávam 600 gr. múky (ja dávam 1:1) a pol odmerky otrubov.
Keďže si z Nového Mesta tak Ti môžem doporučiť kúp si múku v mlyne u p. Ondreičku, kúsok za priemyslovkou na Bzince
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Tiež som dnes piekla podobný chlebík ako Dáša s ovsennými vločkami a tiež treba viac vody. Nakysol síce, ale cesto bolo husté, chlebík ku koncu pečenia praskol, nebol z neho ušiak, bol pekne okrúhly, ale praskol. Nevadí, aj tak chutí...zatiaľ len "odštibrané", lebo je ešte teplý. Tu je recept:
Chlebík zo špaldovej múky s orechmi :
voda 350 ml /dala som kefír 300 ml a 50 ml vody, ale treba viac, takže nabudúce dám 400 ml tekutiny
200 g špaldova múka z Kauflandu
150 g žitno-pšeničná z Kauflandu
150 g T650
4 PL jemné ovsenné vločky
2 PL olej olivový
1 lyžička soľ, 2 lyžičky rasca drvená
1 lyžička cukor, 1 lyžička sušené droždie - lastovička Kaufland
Keď pekáreň zapíska, za hrsť vlašských orechov - posekané, nie moc nadrobno a slnečnicové semienka.
Mám Bifinett a piekla som na celozrnom programe, veľkosť stredná a kôrka najtmavšia.
Má celkom inú chuť, než tie, čo som piekla doteraz.
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 19.01.10 at 18:21 Dôvod: gramatika :)
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Môj dnešný chlebík
Je podľa predchádzajúceho receptu, len pridaný ocot, zemiačik a viac vody. Múka troška v inom zložení, ale teraz už je to ono.
Snímek 005.jpg  
Snímek 006.jpg  
1/1
1 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
deane7 Pozri príspevok
Ano, ten kelímok je odmerka. 2 poctivo plné odmerky = 300 gr.
Na 4 deci vody dávam 600 gr. múky (ja dávam 1:1) a pol odmerky otrubov.
Keďže si z Nového Mesta tak Ti môžem doporučiť kúp si múku v mlyne u p. Ondreičku, kúsok za priemyslovkou na Bzince
Môžem sa spýtať, aké najmenšie množstvo múky sa dá kúpiť v mlyne?
Akú tam kupuješ múku? vďaka
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

alla66 Pozri príspevok
Môžem sa spýtať, aké najmenšie množstvo múky sa dá kúpiť v mlyne?
Akú tam kupuješ múku? vďaka
Múku vážia po 5 kg do papierového vrecka, stojí okolo 30 centov za kg. Majú T-650 pšeničná hladká, ale aj pšeničnú chlebovú - to číselné označenie neviem presne. Ja kupujem ražnú T-930 a pšeničnú T-650 a tie miešam.
2 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

v mlyne Zrno vážia od 0,5 kg do 5 kg múky... Ja kupujem vždy 5 kg balenie a vystačí mi tak na mesiac...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...mám takú pekárničku, volá sa "Elegant"...chlebíky podľa receptov sa mi veru nevydarili..a všetko podľa recepisov som robila..
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

pepsi tak to sa mi nezda, piekla si chlieb na najdlhsom programe??
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

pepsi ak sa riadis chlebikom od dasi, nemas co pokazit, len dolezite je, aby kvasnice boli vzdy na vrchu na muke, moja skusenost..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Pôvodca textu príspevku: Dáša_ Pozri príspevok
Chlieb s ovsenými vločkami

350 ml vody
1 lyžica octu
2 lyžice oleja
1 lyžička soli
450 g hladkej múky T650
50 g ražnej múky
50 g ovsených vločiek
1 lyžička sušeného droždia..

.tento recept..a prvý som piekla na " celozrnnom", druhýkrát na základnom a dopekalo sa na 12...kôrka fajn, striedka hrúza..kvasnice boli navrchu..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..a čo ja viem, ktorý program je najdlhší?..to v manuále nepíšu..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať